Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    Milyen meglepő... :U Jó móka a tablet, de azért nem ultimate killer...

    (az más kérdés, hogy majd fél év/év után nézzük meg, hogy áll ez a verseny... :) )

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz bambano #8 üzenetére

    Fura, hogy a könyv-t nem lehet megrendelni, megvenni, félretetni a neten e-könyv olvasó nélkül...Sőt még tájékozódni sem lehet nélküle, mit hol találsz...
    Elég beteg, hogy csak végletekben tudtok gondolkodni... :U

    Amíg az e-könyvekbe épített reklámok ötletét nem vetik el, valószínűleg maradok a normál könyveknél.

    U.I.: A lakás ékes dísze lehet egy stílusos könyvespolc, sok érdekes könyvvel. Mivel viszont ez ízlés kérdése, maradjunk egy ésszerűbb példánál. A könyved, ha már nem kell, elviheted egy antikváriumba, ahol még fizetnek is érte... Máris nem foglalja a helyet. Az e-könyv vs normál kb ugyanolyan értelmetlen vita, mint a DVD vs digitális kópia. Kinek ez, kinek az.

    A cikkhez pedig: Adott egy célhardver meg adott egy kicsivel univerzálisabb célhardver... Ha nekem nem kell tablet, minek fizessek felárat más funkciókért? Csak e-könyvet szeretnék olvasni, amire egy normális e-könyv olvasó sokkal jobb.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz bambano #17 üzenetére

    Nem vagyok e-könyv ellenes, csak nem szeretem, amikor valaki végletekben tud csak gondolkodni...

    Software-knél már csak digitális verziókat vásárolok, nincs szükségem az adathordozóra...

    Könyveknél viszont még ragaszkodom a papírhoz... Napi 8 órát dolgozom gép előtt, itthon is szoktam netezni, szórakozni, az kéne még, hogy könyvet is lcd kijelzőn olvassak... Akkor már inkább tényleg az e-ink... :)

    A többi dolog pedig ízlés kérdése... ;)

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz bambano #25 üzenetére

    Röviden: Nem a könyvespolcra írtam. :U

    Hosszabban:

    "ja, az tényleg egyszerűbb, hirtelen igényed támad egy könyvre, kocsiba ülsz vagy bkv-ra, elbumlizol egy bevásárlóközpontba, ott megmondják, hogy éppen nincs, átmész egy könyváruházba, megveszed, hazaviszed, elolvasod..."

    A két véglet:
    - e-readerrel hávájdizsiszánsájn könyvet vásárolni
    - normál könyvet húúdemacera vásárolni, mert nem lehet előre tájékozódni a neten (pl készletet megnézni) vagy telefonálni a boltba, nem lehet a neten rendelni, húdesokutánajárásfujjfujj, stb-stb.

    Ez bizony kemény sarkítás, már csak azért is mert a lehető legnegatívabb végletet hozod fel az egyiknél. (Akkor a másiknál is azt kell, különben ferdítés.)

    A könyvespolcról és az e-könyvekről már lentebb írtam, egyikkel sincs különösebb gondom, a fekete-fehér gondolkodást viszont általában nem szívelem. Sajnálom, hogy félreérthető volt, legközelebb ha neked írok, majd szájbarágósabb lesz!

    U.I.: Ha kedvem támad olvasni valamit, akkor meglátogatom a kedvenc könyvesboltjaim honlapját, kiválogatom, ami kell, megadom hol szeretném átvenni és ennyi. Nem állok neki össze-vissza csatangolni a városban, mint egy hülye... Természetesen egy e-könyv megvásárlása még ennél is lehet kényelmesebb, de ettől még nem kell a mesebeszéd.

    Amúgy azt is megértem, ha valakire rájön az olthatatlan olvasási éhínség és csak egy új könyv megvásárlásával tudja ezt csillapítani. Megfelelő eszközzel megtámogatva neki találták ki az online boltokat.
    Viszont itt csak magamat tudom ismételni, nálam egyelőre e-book vagy papír alapú könyv játszik csak, a többi megoldás kevésbé kényelmes a szememnek. E-book-m még nincs, így marad a hagyományos könyvesbolt.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz bambano #27 üzenetére

    Nem tudtam, hogy író vagy, aki már a fórumokon leírt véleménye szemléltetéséhez is túlzásokkal él. (Persze ha minden posztoló = író, akkor :D )

    Jelenleg annyit értél el vele, hogy a posztod egyoldalúan "ferdít" az egyik - sztem extrém - véglet kiemelésével. (Erre írtam, hogy nem szeretem a végletekben gondolkodást.)

    Ezen felül pedig teljesen felesleges is volt a túlzásod, hiszen az e-könyvet vásárlás után rögtön fogyaszthatod, míg a normál könyvnél - ha interneten vásárolsz - várni kell az átvételre/futárra. Ez egy teljesen természetes következménye a két termék különböző manifesztációjának.

    Szóval attól, hogy szándékosan túlzol - nem is kicsit - még nem lesz igazabb, maximum szemléletesebb az állításod, DE egyáltalán nem mindegy hol és hogyan használod... ;) Itt pl. egy picit sem segített rajtad egy erősen sántító túlzás. :U

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz bambano #29 üzenetére

    Annak nem sok köze van az alapműveltséghez, hogy szándékosan az egyik oldalt eltúlzod és sarkítasz. Egyébiránt szerintem itt pont az ellenkezőjét érted el vele, mint amit valószínűleg eredetileg akartál.

    Mindent a maga helyén. Pl. ha személyeskedni szeretnél PM, a topic így is már erősen off.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák