Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • plus44

    veterán

    válasz Black Dragon #2 üzenetére

    :DDD Nagyon sokat mondó és bőbeszédű.

    “This is where the road crashed into the ocean...”

  • Arena87

    aktív tag

    válasz Black Dragon #5 üzenetére

    Hát én biztos nem szenvednék azzal. Inkább előveszek egy könyvet és kész, ha választanom kellene ebook vagy tabletgép között. :)

    東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

  • BoB

    veterán

    válasz Black Dragon #9 üzenetére

    Azon hogy az ebookon történő olvasást kényelmetlennek tartod, jót nevettem. Ez nem ipad. Ha használnád tudnád.

    Másrészt meg a könyvek is be tudnak ázni ;)

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Black Dragon #9 üzenetére

    "Szerintem egy Harry Pottert nem lehetne végig olvasni e-bookon.": érdekelne, hogy ez hiedelem vagy kipróbáltad és tapasztalat.
    a tabon kényelmetlenebb könyvet olvasni, mint mondjuk egy kindle dx-en, én mégis elolvastam több, mint 1000 oldalt mostanában és nem éreztem kényelmetlennek.

    Gagyi széken asztali pc előtt ülni, na az kényelmetlen.

    #12: de, meg lehet rendelni, 1-2-3 nap, kihozzák vagy bemész érte. Ehhez képest mennyi idő alatt tölti le a bookreader a könyvedet? A fogyasztói szokások az azonnalra helyezik a hangsúlyt. Nem szeretek várni, ha most jött meg a gusztusom egy könyvre, akkor most akarom elolvasni.

    Valóban, a lakás dísze lehet egy ékes könyvespolc. Hány könyvet tudsz a lakásodban úgy elhelyezni, hogy az még ékes legyen? És azzal a maradék néhány ezer könyvemmel, ami ezen a számon felül még itthon van, mi legyen? Meg van egy csomó könyv, amit szeretnék elolvasni, de annyira nem díszes, hogy kirakjam. Meg van, hogy elmegy az ember otthonról, pl, nyaralni, vagy ügyeleti melóba, vagy mittomén. Esetleg szakkönyvet is megvett, ami éppen ott kellene. Mennyi könyvet vigyek magammal a 300 méter ethernet, 400 méter rg6-os kábel, elosztók, csatlakozók, szerszámok, tartalék diszk, fejállomás, kábelmodem, wifi ap, install cd, pót-szerver, klavi, notebook, stb. stb. stb.

    Általában sem biztos, hogy el akarok adni könyvet, mert ragaszkodó fajta vagyok. De az teljesen biztos, hogy amelyik könyvem nincs meg elektronikusan is, attól nem fogok megszabadulni.

    #13: valójában nem lenne olyan nagy durranás ebookokat kiadni, amikor gyakorlatilag minden könyvet elektronikus alapokon készítenek mostanában. és ha jól tudom, újabban a köteles példányokat is köteles elektronikus verzió archiválás váltotta fel, mert nem bírták köbméterrel. Az ország második legnagyobb köteles könyvtárában 16 millió tétel volt, amíg nyomon tudtam követni.

    A tankönyvkiadást igen egyszerűen meg lehetne oldani: drm mentes pdf jó lesz. mielőtt kialakulna egy 500 hsz-es vita a csentóról, elmondanám, hogy az európai unió ad rá pénzt, pl. a hefop 3.3.1-en keresztül. szerző(k) megkapják az illendő fizetséget az eu-tól kapott pénzből, amit meg írtak, az szabad. nekem ez nagyon tetszene, és nem is teljes fikció, mert van ilyenre példa. csak ppt-t tolnak (amihez nem ért a tanár), ettől a falra lehet mászni...

    #14: vannak már tabletek 60k kategóriában is, fog még lejjebb menni a tabletek és a könyvolvasók ára is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák