Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    Nekem az asztali gép mellé nem kell egy teljesértékű notebook, csak amit könnyen magammal vihetek, vagy bárhol netezhetek. Sajnos a netbookok miniatűr szélesképernyője nekem nagyon nem jön be, az ipad 4:3-asa ami ugye forgatható, szerintem sokkal inkább használható.
    Viszont a 3G-s változatért talán kifizetnék 100k-t, de a duplájáért felejtős.

    Pár éve az asztali gépek halálát jósolták az otthoni felhasználóknál. Most sem fog semmi történni, csak mégjobban szétdarabolódik a piac. Lesz akinek a tábla a legjobb, valakinek a netbook a bill. miatt. Nem értem miért kell feltételezni két kategóriánál, hogy az egyik kipusztítja a másikat, miközben alapvető pro/kontra különbségek vannak.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz erdoke #40 üzenetére

    "Azaz akár jövőre lehetne ilyen gépet venni, amikor az iPad még a kamerát próbálja extraként eladni. "
    Nem vagyok apple fan, de mindig ez megy, hogy ők mennyire le vannak maradva, közben elméletben már mennyi lehetőség adott. Az összes ipadverőről annyit tudni, hogy majd talán valamikor kijön, jó esetben van egy koncepció, ami alá már csak hw-t meg szoftvert kell legyártani. Az Apple ellenben letette az asztalra, kész van, működik. Persze alig várjuk, hogy betömjék a hiányosságokat, de akkor valaki csináljon jobbat.
    Kijött az iphone és rögtön kezdődött a fikázás. Itt a fórumokon próbálják elmagyarázni miért szar az adott készülék, hogy túl van árazva. Közben pedig rekordokat döntögetnek az eladásokban. Persze, tudom a marketing gépezet. Ki akadályozza meg a többi gyártót ebben? Nem tilos nekik sem a parasztvakítás, csinálják ők is. Szóval nem tudom akkor hol van a kutya elásva.
    Nem neked szántam, csak már kikívánkozott:)

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz alamuszi #62 üzenetére

    Hát apám nem semmi vagy. Elég nehézkes eladásokból statisztikát készíteni olyan országban, ahol nem kapható a termék. Ja és tudod miért nem kapható itthon még? Mert a nyugati piacokra nem tudnak eleget gyártani, hogy kiszolgálják a keresletet.
    Nézhetsz itt mindenkit alma fannak, de én csak a tényekről beszélek.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz alamuszi #65 üzenetére

    Direkt kötsz bele az írásomba? Ki beszélt itt USA piacról vs. magyarról? Mutass már rá hol beszéltem magyar eladási rekordokról? Te hozod fel állandóan. Van egy külföldi cég, amelyik legfőképpen a fejlett országokra koncentrál és jössz a magyar piaccal. Szólj már fel a Mercedesnek, Audinak, Volvonak, hogy álljanak már ugyan le a gyártással, mert az itteni piacon úgyis Szuzukit meg Opelt vesznek.
    Mutass már nekem egyetlen IT céget, amelyik direkte a kelet-európai fizetésekhez gyártja a készülékeit. Azt mondod nem döntöget egyáltalán eladási rekordokat az ipad itthon, hát jóhogy nem mivel még nem is kapható. Valószínűleg nem is fog, de garantálom hogy jó sokat el fognak adni belőle. Nemtudom Iphone-al hogy állunk, de már rengeteg embernél láttam, ahhoz képest hogy itt mennyire szegény mindenki.
    Azt hiszed más gyártók termékei olcsóbbak? Persze, náluk van alsó kategória, de a közép-felső kategóriás cuccokat bizony ugyanúgy meg kell mindenkinél fizetni, nemcsak az applenél.

    Nekem nincs tőlük termékem és egyelőre nem is lesz, mert nem tudom megfizetni. Az iPad tetszik de néhány hiányossága miatt még várok, hátha a köv. generáció, vagy egy másik gyártó piacra dob egy jobbat. De ettől függetlenül nem fogom minden topikban az applet fikázni, csak mert nekem túl drágák a termékeik.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák