Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mave13

    őstag

    Én mondhatni Sennheiser fan vagyok, nagyon sajnálom, hogy számomra kvázi megszűnik a márka.

    Anno egy mx 470-nel kezdtem, akkor még nem volt BT füles, kellett valami kicsi, utazós cucc. A korábbi Panasonic earbudhoz képest nagyon jól szólt. Sokáig ez elég is volt, aztán beruháztam egy HD 221-be... Ez hatlamas ugrás volt az mx-hez képest. Akkoriban nagyon nehezen adtam ki 18k-t egy fejhallgatóért, de minden forintja megérte. Aztán elkezdett piszkálni a gondolat, ha ez ilyen jó, akkor mit tudhat a felsőbb kategória... Úgyhogy pár év múlva lett egy HD599. Akkor 52k-ért jutottam hozzá, az nagyon jó árnak számított, de még így is fájt. Viszont, nekem a mai napig etalon, most is az van a fejemen. Úgy tűnik nem vagyok túl audiofil, mert nem érzem, hogy jelenleg többre vágynék. Igaz, jobbat eddig még nem próbáltam, így nem is tudom, innen hova lehetne tovább lépni.
    Itt már a fülhallgató régen nem adta az érzést, kellett valami mobil, viszont az agybadugós cuccokat egyszerűen nem bírom elviselni... úgyhogy egyik black friday alkalmával 20k-ért megleptem magam egy HD 4.40 BT-vel. Ez nem hozza a HD599 minőségét, de ennyiért ajándék volt ahhoz képest, amit tud. Megüti az élvezhető kategóriát, és sokáig bírja.
    Aztán úgy alakult, hogy munkahelyet váltottam idén, és hát kellett egy füles oda is... És tegnap meg is érkezett egy HD 559. Még csak ismerkedünk, 25k-t szerintem megért, de valahova a HD 4.40, és a HD 221 közé lőném be. Egyelőre nekem túl sok a mély, nincs olyan jól kiegyensúlyozva és nem olyan dinamikus a hangzásvilága, mint a HD599-nek... de még csak most került ki a dobozból, bőven bejáratós. Viszont majdnem olyan kényelmes, mint a nagytesó (kicsit szorosabb), a HD 4.40 BT-nél, és a HD 221-nél sokkal jobb viselni, főleg órákon át.

    Egyébként, amit kapnak a fülesek az punk, rock, metál vonal, abból is mostanában leginkább szimfónikus metál, ami azért már eléggé kihasználja a hardvert. Néha egy kis rave (Scooter) és magyar retro (Republic, Demjén, Zorán) irányú elferdüléssel. :D

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz Sinesol #37 üzenetére

    Meglátjuk...
    Mondjuk, nekem is kb. mindegy minek hívják, csak a megszokás.

    Icewolf || kósza ||

Új hozzászólás Aktív témák