Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • musculus

    tag

    válasz Narxis #1 üzenetére

    "digitális analfabetizmust csökkenteni az informatika órák visszaállításával legalább heti 2 órára "

    Nemrég kezembe akadt egy régi KRESZ-könyv, nagyon meglepő volt.
    Különböző fizikai számításokat kértek, szerelési alapismereteket; olyan dolgokat, amiket ma már nem nagyon tudnánk használni. Annak idején úgy tűnik az autók javítgatása közelebb volt a kisemberhez, mint most. (emlékszem is apukákra, akik a lakótelepen vasárnap délelőttönként a wartburg/lada előtt hajladoztak homlokig olajosan - ezek hova tűntek azóta?)

    Hogy ezt miért írom le?
    1. Mert amióta win8 van a gépemen, 3-4 hónapja, ma használtam először cmd-t! :Y
    Basszus... (na jó, ipconfig volt azért a UPC DNSének leállása közben, de az nem ér)

    2. Az Apple vezetésével, vagy legalábbis az Apple eredeti gondolatát követve az informatikai világ arrafelé mozdul el, hogy ne kelljen okj-s papír a számítógép kezeléséhez. Mondjuk hasonlítsuk össze a Windows 95 óta használt uninstall metódust az androidban használttal.
    Tudom, hogy munkára használva a gépet hasznos, hogy nehezebb installálni/törölni, így a windows talán még bolondbiztosabbank is tűnik, de ez nem így van: kék halál, driverhiba, furcsa üzenetek, amiket a felhasználó csak elkattint, kihagyott frissítések, stb.

    Arra gondolok tehát, hogy az informatika-óraszámok emelése ideig-óráig segítene, de inkább az informatika populárisabbá, egyszerűbbé, emberszerűbbé válása csökkenti az analfabetizmust.
    Ne én tanuljam meg a rendszert, ne kelljen egy programtelepítésen szenvednem, hanem a programozók tanulják meg az emberi gondolkodást!

    Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

Új hozzászólás Aktív témák