Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz TeeJay #23 üzenetére

    Méretéből következően 4x annyit igényel, vagy teljesítményben, vagy időben. Meg nagyobb felbontáson nem csak renderelni tart tovább, hanem eleve elkészíteni is. Azért (nem tudok valós számot, szóval csak hasra ütök, de) ha 2K-ban mondjuk 3 hónap lerenderelni a CGI-t, 4K-ban meg 1 év, az nagyon nem mindegy.

    A méretet tekintve meg még keveset is mondtál. egy 65"-os TV-n a teljes 4K részletesség inkább olyan 1,5 méter alatt jön ki. Bár tény, hogy ha valakinek jó a szeme, és odafigyel, akkor messzebbről is kiszúrhatja a különbséget. Kiemelve, hogy akinek jó a szeme. Mert azért az emberek látása sem 100%-os általában. Ezek meg elméleti értékek. Aztán ilyen közelről meg nem épp szemkímélő dolog TV-t nézni.

    Én azt mondom, hogy akik azon panaszkodnak, hogy már 60-70"-os TV is alig fér be a lakásba, azoknak nem sok előnyt fog nyújtani a 4K. A 8K meg kb. semmit. Nekem konkrétan 75"-os TV-m van, próbálgattam már kifejezetten real 4K tartalommal, közelről látható a különbség, de 2,5-3 méteres távolságból, ahonnan nézni szoktam, szinte észrevehetetlen. Ami miatt mégis 4K-ban nézem, ami nagyon érdekel, az a HDR, meg a jobb hangformátum.

Új hozzászólás Aktív témák