Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Reggie0 #31 üzenetére

    AutoCAD-et konkrétan nem tudom, de általában elmondható, hogy a funkcionalitás bővülésének és az erőforrás igény növekedésének üteme köszönő viszonyban sincs egymással. Régen 200 MHz-es, mai szemmel nagyon szerény IPC-jű CPU-val, meg 64 MB RAM-al(!!!) kb ugyan úgy készült el egy dokumentum, mint most, és ez jobbára mai szemmel sem volt különösebben tetű. OK, hogy a mai Windows, Word, stb. többet tud, na de ennyivel? Főleg a felhasználó szemszögéből... (Egyébként erőforrás használatban éppen szintet fogunk lépni desktopon ahogy elnézem, mert tőr előre az az elképzelés, hogy a desktop alkalmazásokat is HTML/CSS/JavaScript segítségével írjuk, és aztán belecsomagolunk egy böngésző motort az alkalmazásba. Szóval mikor illető elindítja a natívnak hitt alkalmazást, akkor gyakorlatilag elindul egy lecsupaszított böngésző, és az ablak tartalma lényegében egy weboldal, csak a felhasználó ezt nem (nagyon) veszi észre. Na most el lehet képzelni, ez mennyire takarékos megoldás...)

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Reggie0 #53 üzenetére

    Azt fejeztem ki csupán fentebb, hogy általában a hasznos funkcionalitás bővülésével nem arányosan nőt az alkalmazások és OS-ek erőforrás igénye. Finoman szólva. Nem is tudom ezt hogy lehet tagadni, ha valakinek volt régen is gépe (innen a régi Win+Word példám). Olyan területekre, mint pl. renderelés, ahol soha semmi nem elég gyors, ez nem vonatkozik. Hasonlóan gondolom CAD-ek bizonyos műveleteire sem. (ARM-on amúgy gondolom első körben pont a "kit érdekel" alkalmazásoknak kell majd pattognia... most azt mondanám, simán, ha natívra fordítják, de ha így folytatjuk, ki tudja. Új Skype már lehet döcögne rajta. ;] )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák