Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    Szimatoltam vagy 5 percig az UiiSii HM7 fülhallgatóm vezetékét, de nem éreztem rajta semmilyen illatot. Ezek szerint pár hónap alatt elillan az illat :)

    Örülök, hogy nálad is bevált a BlitzWolf ES1 fülhallgató :R

    Amúgy most a Boarseman Cx98 a kedvencem, próbáld meg azt is, az is egy kellemes hangú fülhallgató.

    A végén az ajánlásodban szereplő fülhallgatókat nyugodtan oda lehet tenni bármelyik neves fülhallgató gyár terméke mellé, egyik se vall szégyent az iparág ászaival (Sennheiser, AKG, AudioTechnika, stb.) összehasonlítva.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Dave™ #24 üzenetére

    Nem mélykiemelt a Boarseman. Eleve adnak hozzá vagy ötféle gyári lllesztéket, azokkal elég széles skálán változtatható a frekvenciák egyensúlya.

    A gyárban rárakott duplaharangos illesztékkel még kicsit mélyhiányosnak is tűnik, ezért jó, hogy Boarsemanék már gyárilag rájöttek az illeszték cserélgetésének fontosságára, mert így szabadon állíthatja mindenki magának a frekvenciabalanszot a gyártól kapott illesztékekkel.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz zh1972 #119 üzenetére

    Ha a hangminőségről akarunk vitatkozni, azt nem itt kell megtenni. Sem a tesztalanyok sem a BT füleseknek nincs köze a minőségi zenehallgatáshoz.

    Ha úgy nézzük, akkor az itt tesztelt fülhallgatók egyike sem teljesíti a HiFi szabványt, tehát akár igazad is lehetne. Ha viszont amúgy nézzük, akkor egyik topkategóriás fülhallgató gyártó egyetlen terméke sem teljesíti ezt a szabványt :K

    Innentől csak azt kell nézni, hogy az itt tesztelt fülhallgatók hogyan szólnak a topkategóriás gyártók termékeihez. Erre pedig az a válasz, hogy némelyik kicsit rosszabbul, némelyik meg kicsit jobban :C

    De ezt te is könnyen kipróbálhatod, mert egy jobb Sennheiser, vagy Denon fülhallgató árából megveheted az összes itt tesztelt fülest és saját füleddel alakíthatod ki az álláspontodat. Mert így, hogy úgy alakítottad ki az álláspontodat, hogy nem hallgattad őket, így egy kicsit légbőlkapottnak tűnik a véleményed :P

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz bnorci71 #176 üzenetére

    Az a helyzet, hogy aug. 21-étől kezdik postázni a pre-sale-ben megrendelt példányokat, tehát objektív véleménye most még senkinek sem lehet róla :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    Dícsérték itt korábban a 6,5 dolláros Baseus EL-01 fülhallgatót, ami az árához viszonyítva meglehetősen jó értékelést kapott az AudioBudgeten is. Rendeltem belőle én is, egy hét járatás után leírom a tapasztalataimat.

    Először is nagyon kedvező az, hogy a fülhallgató meglehetősen hangos a többi fülhallgatóhoz képest és még ráadásul jól bírja a hajtást, tehát aki szeretne mindent elsöprő hangú fülhallgatót, vagy akinek a telefonja nem túl erős jelet küld a fülhallgatóra, az vegye ezt. Előnye még a fülhallgatónak a határozott, mélyre lemenő basszus, de úgy, hogy a basszus nem nyom el minden más tartományt. Van rajta egy tolópotis hangerőszabályozó is, tehát a hangerőt magán a fülhallgatón is lehet szabályozni.

    Ezen kívül egy nyomógomb is van rajta a szokott funkciókkal, egy megnyomás a pillanatstop/újraindítás, a kettős gombnyomás az előre léptetés.

    A fülhallgató gyengéje a magashangok visszaadása. A magasak mintha egy függöny mögül szólnának, udvariasan azt lehet mondani, hogy nyugodt a hangja, kevésbé udvariasan úgy, hogy unalmas, álmosító :K Ez a karakter az illesztékektől nagyrészt független, többféle illesztékkel próbálva is visszafogottak maradtak a magasak.

    Összefoglalva 6,5 dollárt megért, de a hangja kompromisszumos, szerintem nem véletlen, hogy az audiobudget nem a legjobb kategóriába sorolta. Rockot hangosan hallgatni szerető zenebarátoknak ajánlott vétel :)

    Illetve jó még elalvás előtti zenehallgatáshoz is, a visszafogott magas hangok előnyösen hatnak a test melatonin termelésére, alacsony-közepes hangerővel hallgatva gyorsan elálmosítja az embert ;)

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Lacok #217 üzenetére

    Otthoni használatra jobb egy igényes fejhallgató, mint egy fülhallgató.

    Ha sokat utazol, akkor viszont jobb egy jó fülhallgatót elvinni az útra.

    (Azt is figyelembe kell venni, hogy 20 dollár alatt nem nagyon kapsz jó hangú fejhallgatót, jó fülhallgató viszont bőven van ebben az árkategóriában is :) )

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Wasquez #219 üzenetére

    Ha megmondod, hogy szerinted miért nem szól jól a Rock Y1, akkor lehet javaslatot tenni olyan fülhallgatóra, ami inkább megfelel a te ízlésednek.

    (Mert abszolút értelemben véve az Y1 nem rossz fülhallgató, de megvan a maga jellegzetessége és hiányossága.)

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    Aki magának, vagy valakinek Rock Zircon fülhallgatót szeretne venni, annak itt a nagy lehetőség, most 9 dolláért lehet kapni :R

    [ Szerkesztve ]

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    A héten jött egy Remax RM-610D fülhallgató.

    Teljesen elégedett vagyok a hangjával, erős, testes basszusai vannak és a kiváló basszus mellett a magasak is szépen csengenek. A hangképére azt lehet mondani, hogy kiegyensúlyozott, de legfeljebb picit V karakterű. A hangszínszabályozóhoz hozzá sem kell nyúlni, Flat állásban tökéletesen szól a fülhallgató. A kiegyensúlyozott hangkép miatt minden zenét lehet rajta hallgatni, jól szól rajta a rock, a diszkó és a house is :) A hangereje elég jó, gyengébb kimenetű telefonok is jó hangerőre ki tudják hajtani.

    Bár a retail boxos verziót rendeltem, de a zacskós verzió jött, szóval pár dollárt még leverek az eladón :(

    Ettől eltekintve teljesen elégedett vagyok a fülhallgatóval. A hangja nagyon jó, driver flex nem jelentkezik, a kábel nagyon jól izolált, ha a füledbe be van dugva a fülhallgató, akkor a kábel kopogtatása alig-alig hallatszik be a füledbe. Van mikrofonja is, illetve van rajta hangerőszabályózó, plusz a szokott pillanatstop/léptetés gomb is.

    Lapos a kábele, ezt sokan nem kedvelik, nekem nem probléma ez.

    A 11.11 akcióban 8 dollár lesz az ára, abszolút ajánlom annyi pénzért ezt a fülhallgatót. Az AudioBudgeten is az ajánlott kategóriában van :R

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    Látom, már csak én írogatok az újabb és újabb fülhallgatókról :U

    Pénteken érkezett egy HZSound M001 fülhallgató. Nem volt éppen olcsó, elég sokat vacilláltam rajta, de jókat olvastam róla az interneten.

    A doboza elegáns szürkéskék, külön celofánba csomagolva, belül egy borítólappal lefedve a fülhallgató fekete tokját.

    Maga a fülhallgató egy szép fekete védőtokban van.

    A fülhallgató teste fából van, ez jó hatással szokott lenni a hangjára, de egyes fából készült fülhallgatók összeszerelése gyenge szokott lenni, de itt abszolút rendben van az összeszerelési minőség. Mikrofon nincs, se hangerőszabályózó, vagy léptetőgombok, ez kétségtelenül hiányossága a fülhallgatónak.

    A fülhallgató annyira precíz, hogy adtak hozzá pót kivezetőcsövet. Nem pót illesztőgumit, hanem kivezetőcsövet! A gyárilag beszereltet ki lehet csavarni a fülhallgató testéből és a másikat be lehet csavarni helyette. Ilyet se láttam még :) Az eredeti szürke, a pótcső fekete, a fekete belső átmérője kb. 0.5 mm-es kisebb, mint a szürke.

    A fülhallgató hangját egy szóval lehet jellemezni: fenomenális :R

    Szombaton nem hallgattam a fülhallgatót, hanem csak járattam pár óra hosszat. Ma vettem elő, hogy meghallgassam és a tesztből egy kb. 3 órás zenehallgatás lett :) Egyre csak nyomtam be az új zenéket, mert tényleg úgy éreztem, hogy minden zenében mutat valami újdonságot ez a füles.

    A hangja nagyon enyhén V karakter, mélyre menő basszus, csilingelő magas, rendkívül tiszta, részletező közepek. Szólhat bármennyi hangszer, minden hangszer egyesével kihallható, a sztereó színpadon pontosan elhelyezhető. Jól kihajtható (csak 16 ohmos) és elég nagy az érzékenysége (100 dB). Szép levegősen szól, nem fullad a nagyobb terheléstől sem.

    Semmi driver flex, semmi (!) kábelzaj, kényelmes a fülben több órán át hallgatva is.

    Az elmúlt két évben elég sok fülhallgató megfordult nálam, de ez a legjobb, amit hallottam, pedig a hókuszpókuszokat (kivezető cső csere, gumiharang csere) ki sem próbáltam. Persze lehet, hogy ez így jó, ahogy van, a cserebere nem fog javítani a hangján.

    Összefoglalva nem olcsó fülhallgató, de hangra a legjobb hangú fülhallgató, amit az elmúlt pár évben hallottam :R

    [ Szerkesztve ]

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    Idei utolsó előtti jelentkezésem (majd az ünnepek körüli nyugalomban akarok csinálni egy összehasonlító tesztet az idei szerzeményű fülhallgatóim között).

    A mostani jelentkezésem indoka egy MEMT X5 típusú fülhallgató.

    Nagyon szép csomagolásban érkezett ez is, a kínaiak egyre inkább adnak a külcsínre is.

    A dobozban is szép rend van.

    A két fülhallgató egymáshoz van illesztve (mágnes tartja őket össze :) )

    A hátulja a Sennheiser CX150 sorozatra emlékeztet, de csak távolról :)

    Aranyozott derékszögű csatlakozó van a madzag végén, van mikrofon és stop/léptetés gomb is. A gumiharang érdekes, duplaszoknyás.

    A fülhallgatót kézbevéve azonnal feltűnik a kellemetlenül sprőd, merev zsinórzat, ami a fülben való hordást is nehezíti és sajnos minden zsinór érintést jól hallható dobbanással jelez a fülben :(

    Ettől eltekintve nagyon jó hangú fülhallgató, kiegyensúlyozott, közepesen erős a basszusa, a mélybasszus nem forszírozott, hanem inkább visszahúzódó. A magasak kicsit kiemeltebbek a basszushoz képest, de nem zavaróan.

    Nagyon kellemes a fülhallgató hangjában a nagyon erősen tettenérhető jelenlét-érzet. Összességében nincs olyan jó hangja, mint a korábban tesztelt HZSound fülhallgatónak, de ez a MEMT X5 füles azonnal rámutat annak az egyik hibájára, a presence tartomány visszafogottságára :K

    Ennek ellenére sajnos a térleképezése elmarad a HZSound sztereó képe mögött, a hangszerek nem oszlanak el a két fül között, hanem vagy a jobb, vagy a bal oldalon csoportosulnak.

    (Pontosan a HZSound fülhallgató jó sztereó képe miatt akarom a fülhallgatókat egymással összehasonlítva meghallgatni, eddig teljesen természetesnek vettem, hogy a basszus középen szól a fejben, a többi hangszer meg vagy a jobb, vagy a bal oldalon ül. Csak a HZSoundot hallgatva tűnt fel először, hogy lehet szép sztereó képe egy kínai fülhallgatónak is :D . Jobb forrásból jobb minőségű zenékkel meg akarom hallgatni ebből a szempontból a korábban beszerzett fülhallgatókat is.)

    A fülhallgató teljesen mentes a driver-flextől, eléggé hangos is, 16 ohmos és 100 dB az érzékenysége.

    A hangja szinte pontosan az ellentéte a korábban tesztelt Baseus EL01 fülhallgatónak, az mélybehúzó, brummogós, békés hangvételű fülhallgató (bár jól hallható magasakkal rendelkezik), ez egy vibráló, nagyon élénk hangú (bár stabil basszusra épülő) hangulatú fülhallgató. A Baseus olyan, mintha a terem leghátsó sorában ülnél, a MEMT meg olyan, mintha az első sorból hallgatnád a koncertet, hallasz minden hangot, hallod, ahogy fogást vált a húron a gitáros, hallod ahogy az énekes közelebb húzza magához a mikrofonállványt :)

    A sprőd zsinórtól eltekintve teljesen ajánlható ez a fülhallgató is. Nem tartozik az olcsó kategóriába, de a hangja is az átlag feletti, nemcsak az ára :R

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák