Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Nowhereman #50 üzenetére

    biztos vagyok benne, hogy nem hazsnálnak a kínaiak tömegesen ubuntut, akármilyen felületet húznak rá, ugyanis nem a kinézet a legnagyobb hiányossága, hanem az, hogy nincs rá értelmes qq megoldás, ami kb olyan, mintha felénk egy olyan rendszert akarnának terjeszteni, amin nem megy semmilyen wlm kliens (csak valami fapados, ótvarul kinéző, ami folyton fagyogat, és még fájlt küldeni sem tud).

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Nowhereman #54 üzenetére

    tudom, hogy nem mondtad, de egy kérdőjellel szerepelt az eredeti hozzászólásodban, erre reagáltam, hogy én kizártnak tartom, bár persze pontos adat nincs róla.
    egyébként volt már róla szó másik topikban, hogy ugyan léteznek ilyen-olyan kliensek, amikbe tesznek qq támogatást, de ezek nem igazán használhatóak. nekem a kopete be sem tudott jelentkezni, ahogy az eva sem, amikor utoljára próbáltam. empathy és pidgin még ugyan bejelentkezik, de kb 15-20 percen belülre várható, hogy bannolja a szerver az embert, aztán lehet captcha-t írogatni a qq biztonsági ellenőrző weblapján, hogy újra beengedjen a rendszer. windows-tól eltérő rendszeren még a leginkább használható a webqq, csak néha borzasztóan lassú, illetve nem igazán integrálódik az asztalkörnyezetbe (értesítések és hasonlók). viszont ezerszer jobb megoldás a hivatalos linuxos/mac-es qq kliensnél, és az ilyen "15 perced van bannolásig" openq klienseknél.

  • Psychonaut

    addikt

    válasz Nowhereman #53 üzenetére

    Ja, ne haragudj, azt hittem, ontopic probalsz meg ervelni, es nem atevezel szepen a magyar statisztikakra: a kinaiak gondolom, kinai Windowst hasznalnak, szoval akkor szamolj a 23.000 forintos Home Basickel.

    Koszonom, hogy ennyire probalsz figyelni az antropologiai ismereteim bovitesere, de azt hiszem, ezt enelkul is meg lehet erteni. Az, hogy a kinaiak szerint ez nem lopas, hogy az o kulturajukban ez nem buncselekmeny, az egy dolog. Az viszont, hogy ugyanez az amerikai vagy europai torvenyek szerint buncselekmeny, az egy masik dolog. Az egesz csak attol fugg, honnan nezed. En europai vagyok, europai szemmel nezem, buncselekmeny. Ballmer amerikai szemmel nezi, buncselekmeny. Ha visszaolvasol, egy szoval sem hibaztattam oket ezert, csupan tenykent allapitottam meg, hogy bizony anyagi helyzetuktol fuggetlenul ez lopas.

    JohnR: eloszor is megkoszonnem, ha megprobalnal szemelyeskedes nelkul, kulturaltan vitatkozni, elvegre kulturemberek vagyunk, nem? A fenti bekezdes utolso mondata neked is szol: csak megallapitottam, hogy ez lopas. Es akarhogy csuritek-csavarjatok, hogy az o kulturajukban nem, akkor is. Miert? Mert elfogadjak a Microsoft licenszszerzodeset, de nem jogosan hasznaljak a szoftvert (vagyis megszegik a licenszszerzodest).

Új hozzászólás Aktív témák