Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Szóval, akkor ha csak frissítek 1511 -ről akkor ez engem nem érint.

    Akkor ezek szerint ha valaki vesz egy gépet, akkor figyelni kell, hogy Windows is legyen hozzá, így járhat a legjobban, meg arra is, hogy legyen hozzá letölthető ISO a gyártó oldalán.

    Még azért az érdekelne, hogyha én 1607-el akarok telepíteni, akkor vajon az olyan gépre felmegy-e a Windows, amiben eleve nem aláírd hdd/ssd/hardver van, vagy a sima oem Windows meg sem mozdul rajta, és elszáll a szokásos "Memory_Management_Error"-al az első 5 másodpercben. Mert ha jól értem, akkor ha a Windows nem tartalmazza a drivert, akkor cseszhetem. Vagy? Csak telepítés után kéri ezt?

    Érdekes dolgok ezek.

    Valamint mi van a Virtuális hardverekkel? Erről tud valaki valamit, vagy inkább majd kipróbálom, és akkor saját magam megnézem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz SaGaIn #83 üzenetére

    Ja aztán meg nem csinál semmit :DDD :))

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz DaveJr #96 üzenetére

    Sokan szidják itt az MS-t. De valaki azért belegondolt, hogy a drivereket nem az MS írja hanem a gyártók?

    Igen igen, csak éppen a Microsoft szart eddig is a Userre és ezután is szarni fog, tehát = Veszel Brand gépet, nem veszel semmit. Szóval hadd ne kelljen felmenteni "szegény" MS-t...

    Az MS létrehozott egy szabály rendszert aminek meg kell felelnie a drivernek ahhoz, hogy biztosan hiba mentesen működjön az oprendszer alatt.

    Gondolkodtam rajta, hogy vicceltél vagy tényleg komolyan írtad le ezt? De ha komolyan, akkor most kinevetlek, nem haragszol ugye? :U

    Én inkább azt a gyártót szidnám aki nem képes kiadni egy rendes drivert ami ezeknek megfelel, pedig hányan kérik a fórumokon.

    Azt megkérdezhetem, miért csak a Windows esetén kell szidni a gyártót, nyilván aki nem tud venni 200 000-ért Brand PC-t ott rohadjon meg. Szóval értem én, hogy a gyártó a hülye az MS meg szarik a fejedre. Melyik a jobb?

    Pl az Intel is 1-2 évig támogatja a cuccait aztán vegyél újat. Ez baromira nem az MS hibája..

    Cserébe mostmár aki nem bírja az is kénytelen lesz megvenni 2 évente az új hardvert. Ugyan nem értem miért és kinek jó ez? De ezek szerint az MS-nek igen.

    Most már csak azt kellene valahogy megetetni velemi, miért jó ez nekem?

    (#97) Abu85

    Na ez nagyon szép, csak ezek szerint nem fogy a PC, notebook, a kérdés ettől jobban fog-e?

    Persze a Secure Boot-ot még kikapcsolhatom.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz hallador #87 üzenetére

    VirtualBox-on megy (5.1.2 Linux-os verzió) a Windows új telepítéssel. Elég fura, hogy dobálja fel az ablakokat, a Cortana-ról, . Ezek szerint a VirtualBox alá van írva.

    Az All Settings is megváltozott. Több dolog került bele.

    Azonnal szedi a CU-t is nem tartalmazza a 1607? De gyorsan megvan...

    Windows Subsystem for Linux (Beta) is meg van alapban. Sajnos a Developer mode kell hozzá. Meg az is eléggé, hogy miért nincs benne alapból, most töltögeti a Store-ból. De legalább működik.

    B+ lehet rá telepíteni apt-get-el :D A make, gcc, mc simán megy :D

    Mondjuk az eléggé fura, hogy a "start menü" oldalmenüje Cinnamon-ra hajaz.

    De amúgy nem rossz.

    Na ma megnézem VMware-el is!

    (#101) Abu85

    OK, csak ezzel az összerakott PC-k korának behanyatlott, ha csak nem mindent aláíratnak, azt meg nem hiszem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #114 üzenetére

    Ha más a firmware benne? Szerinted? Szerinted a PC egy videó kártyából áll csak?

    Mi van ha mondjuk az alaplapra forrasztott chiphez nincs aláírt driver, kivágod a kukába?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #118 üzenetére

    Csak az OEM a saját firmware-ét használja, amihez meg saját driverét használja tehát hozzá fog jutni. Nyilván a DELL/HP/FUJITSU/LENOVO a kumba chen chung ipartelepen írt driverekre fognak várni, nem pedig a saját drivereiket fogják a gyáriak alapján costumizálni ugye?

    Ha ezt viccnek szántad akkor jót nevettem, ha nem akkor meg :O ....

    Ja még egy Te a Lifebook-odhoz gondolom a mindent a saját chipgyártótól szedtél le, és azt telepítetted igaz? Nem a Fujitsu sajátját ha jól értem? Mert a fujitsu most szólok nem a gyári drivereket használja hanem belenyúlnak.

    De mondok jobbat is az Új dellek már olyanok (Vostro 5459) hogy fel sem megy a Windows rá, csak a gyári Windows (6,5 GB) telepítőt tudod használni, különben B+-od. Gondolom a Dellnek gyártó OEM sem tudja használni a gépet? ....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #121 üzenetére

    Saját??? És mégis melyik OEM fogja neked a gyártó helyett megírni a drivert?

    Dell, HP már most is azt csinálja egyes modelljeinél....

    Elárulom:

    Árulhatod, de most éppen nincs igazad. Én futottam bele ilyenbe múlt héten, szóval hiába magyarázod meg.

    (#122) Dilikutya

    Itt nem a VGA-ról van szó, de ezt egyszer leírtam, mi van azokkal az egyedi biosokkal, vagy egyedi USB driverekkel, amire a Win 10 sem megy fel hanem az első 5 sec-ben memoria errort dob?
    Ez nem bedőlés, nem tartalmazza a Windows sem a drivert, hanem csak a gyártói Windows megy fel vagy semmi. A VGA amúgy alapban miért is fontos mikor a gépek 90 %-ban a Processzor tartalmazza? A VGA pont nem érdekes, (pont ezért lett elővéve). De mondjuk az USB vezérlővel, vagy a déli híddal mi a helyzet? És itt nem is a dzsunka márkákról, hanem a Dell-ről van szó, és nem occsó hanem small businessről.

    (#124) Cane

    Igen de ha Enterprise verzió fut akkor nem:

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #129 üzenetére

    Nem értetted meg mit írtam ugye? Nem sikerült....

    Pont a Fujitsu Lifebooknál (E5 sorozat) voltak olyan trükkök, hogy kikapcsoltad az USB3 támogatást a BIOS-ba utána ment csak fel a Windows 10. Gondolom ott is a becsomagolt driverrel volt a gond nem? Meg a VGA driverrel igaz? ...

    (#130) guftabi96

    Igen mi is befefutottunk ebbe az egyik teszt laboros gépnél, aztán a többi gépre ki sem ment ami a felhasználóknál volt.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #134 üzenetére

    Ja igen konkrétan ha egy cégnél rendeltek 50 ilyen gépet (ügyfél) az 50 probléma, nem egy ne ködösíts. Szerinted ez egy probléma lesz, nem hanem most jennek meg azok a hardverek amiket a Win10 sem támogat natívan. Ha ezt alá is kell írni, akkor csak a gyári telepítő Windows nélkül mond már el hogyan telepíted fel az oprendszert?

    Tehát én mondtam két példát ugye az nem egy és nem egyszer. Sztem nem érted a lényeget.

    mint a videokártya driver, ami kb. napi szinten izgat mindenkit,

    Te direkt beszélsz mellé vagy csak valami baj van? Szerinted ki a f--- érdekel a VGA mikor a gépek 90%-a integrált VGA-val megy el.

    Az USB meg senkit, mert az minden gépen van végülis? Ja azt is mond már el, hogy a Notebookokban egyre kevesebb az optikai meghajtó, ha nem ismeri az USB-t natívan hogyan telepíted fel? Vagy a déli hidat? VGA-val.... :U

    pontosan ezért mondtam, amit mondtam itt:

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #152 üzenetére

    Melyik Win10 nem támogatja? Most jött ki az új update, nyilván az is több drivert tartalmaz mint az 1 évvel ezelőtti, és ez minden update-tel csak nőni fog. Media Creation Toollal meg akármikor csinálsz egy aktuális telepítőt pendrivera.

    Kiindulva a Microsoft szokásos updatjeivel, az operációs rendszerben én egy olyan operációs rendszer beli driver családból egyet tudok mondani amikor a Microsoft update-elt 2003-ban az USB 2.0 driver volt a büdős életben soha, szóval ebben nem bíznék annyira.

    Mondom a példákat:
    - Windows XP - SATA
    - Windows 7 - AHCI
    - Windows 10 - USB, déli híd

    Mondj már olyan fő hardvert amiben belekerült a Windowsba légyszi.... Nem olyat amit vagy letöltött vagy nem az MS update-ről.

    Media Creation Toollal

    Igen ezt bárki bármikor bárhol... :)

    Tehát 1 cég 50 emberét érdekli nagyon az usb probléma, 7 milliárd másikat meg a vga. Szerinted melyik fontosabb? Elég megnézni akár itt a PH-n egy vga és egy usb topikot, melyik mennyire pörög.

    Nem a lényeget nézted megint, hanem ködösítesz....

    És ki a f---t érdekel az integrált vga? Sok IGP-s topik van a top10-ben itt a fórumon?

    Ha jól értem Te a prohardver fórumokból indulsz ki, ezek szerint az eladások neked nem számítanak.... Furcsa....

    WTF? A drivert írják alá, nem a hardvert. Az aláírás bizonyítja hogy a gyártótól jött, nem Csing Csung hekkertől tele vírussal.

    Te most tényleg belekötöttél az egyértelműbe? Ember.

    Itt hagyjuk abba, félrebeszélsz ködösítesz nem a lényeget nézed, hanem a saját dolgodat, na az meg a tiéd...

    Szevasz...

    (#137) Dilikutya

    Ezt pontosan tudom, de azért az látható, hogy egy Intel nagy eséllyel alá lesz írva, ameddig a xyz hardver drivere nem biztos ezt már most lehet látni.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #02683648 #169 üzenetére

    Nekem az a bajom ezzel, hogy nem tudjuk, hogy egyáltalán a gyártók meg ajarják-e oldani, és ha meg akarják oldani, akkor milyen hardvereire. Pont a problémám vele amibe már 2 eszköznél is belefutottam, a Windows 10 nem ismerte meg a hdd/ssd-t és nincs driver, nincs semmi amit oda tudsz adni neki, mert nem adja ki a sem a Dell, sem a Lenovo, sem a Fujitsu senki. Nem letölthető nem "létezik", vagy nagyon sok erőforrás ameddig egy szervizes akár előkeríti.

    Ha ez a dolog a nagy gyártóknál ilyen nehezen fog menni, akkor a nem ennyire egységes gyártóknál milyen nehezen fog majd menni, nekem ez a bajom vele.

    Ha pl megveszel xyz alaplapot, és az vagy még nincs aláíratva a drivere, na most az ilyen homa Asus, MSI, Gy alaplapok nem egyszer egzotikusabb hardvert is tartalmazhat, ez telepítésnél nagyon meg tudja nehezíteni az életet, ebbe többször belefutottam.

    Persze a secure boot még kikapcsolható, de akkor meg nem sok értelme van a Windows biztonságnak.

    A Microsoft törekvése szerintem nagyon jó, de ha megint úgy kezeli a dolgokat mint eddig, akkor sajnos semmit nem fog elérni.

    (#165) Dr. Akula

    Mostmár nem a "640 kB mindenkinek elég lesz" korszak van.

    Komolyan?

    Nekem a Win10 még az USB 3.1-et is felismerte, telepítette a drivert, annál újabbat pedig nem találsz.

    Tehát USB 3,.1 kapun telepítetted a Windowst? Mert ugye erről van szó, ahhoz nem kell túl sok ész, hogyha felment az oprendszer feltegyél egy drivert, nem nagyon arról beszélsz amiről én...

    És az 1. MS oprendszer amiben ha a Device Managerben a sárga felkiáltójeles eszközökre rámész és mondod neki hogy keressen hozzá drivert a neten, akkor 70%-ban talál is! Az ezelőttiek 1%-ban se találtak soha semmihez, gyakorlatilag nem működő funkció volt.

    Tehát megint nem arról beszélsz amiről én félrebeszélsz ködösítesz....

    "Mondj már olyan fő hardvert amiben belekerült a Windowsba légyszi"
    Nem nézem a changelistet, de ha gondolod megteheted. Nekem elég annyi hogy eddig _minden_ eszközömre automatán telepített drivert, nem volt rá szükségem hogy arra várjak mikor teszik bele. Alapból benne volt.

    Felesleges nem volt ilyen, de ezt remélem te is tudod, csak nem akarod érteni...

    "Igen ezt bárki bármikor bárhol.."
    Pontosan! Bárki, bárhol. Ha valaki direkt nem akarja megoldani a problémát, az kereshet kifogásokat hogy "dehát én azt honnan tudjam", vagy "ez angolul van, nekem tessék magyarul a seggem alá rakni", ez egyéni szocprobléma, a lehetőség adott.

    Ahha....

    "Nem a lényeget nézted megint, hanem ködösítesz...."
    Volt benne lényeg? Én nem találtam. Azon kívül hogy neked az usb mindennél fontosabb, még a videokártyánál is, mert az neked úgy sincs, csak IGP (nem mintha ahhoz nem kéne driver).
    "Ha jól értem Te a prohardver fórumokból indulsz ki, ezek szerint az eladások neked nem számítanak.... Furcsa...."

    Speciel itt Magyarországon nem nagyon érdekel hogy Indiában vagy Kínában melyik 10$ alatti készülék a trend, és a Vörös Zászló Linux újításai se érdekelnek jobban a Win10-nél. :D

    Ez a Te problémád megint nem másé...

    "Te most tényleg belekötöttél az egyértelműbe? Ember."
    Egyértelműen hülyeséget írtál, kijavítottam. Tartom hogy nem a hardvert írják alá hanem a drivert. Ha szerinted is ez egyértelmű, akkor legközelebb ne az ellenkezőjét írd le!

    Igen Te meg folyamatosan arról beszélsz mikor fenn avan a Windows én meg a Windows teelpítésről, szóval akkor vagy az van, hogy nem érted amit mondok, vagy az, nem tudod miről van szó.

    "Itt hagyjuk abba, félrebeszélsz ködösítesz nem a lényeget nézed, hanem a saját dolgodat, na az meg a tiéd..."
    Ha már így megemlíted: te vagy az aki csak kötözködik, időnként azt se tudom hogy most tényleg nem tudsz valamit, vagy csak (sikertelenül) próbálod terelni a szót. Pl. "OEM által írt driverek", "hardver aláírás". Biztos tudod miről beszélsz?

    Te amúgy tudod mi a különbség operációs rendszer telepítés és operációs rendszerre történő driver telepítés között?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #179 üzenetére

    Már senki nem érti mit mondasz, Ha kivesszük a "ködösítesz, terelsz" mantrát a soraidból, nem marad semmi.

    Ezek szerint Te mindenki vagy, értem...

    Az hogy Te egy ilyen jellegű ember vagy nem mindenki az ugye érted? Az pedig hogy ilyen mondatokkal próbálod a saját butaságod leplezni az meg a Te bajod....

    Mikor ezzel találkozol telepítésnél hogyan oldod meg te nagy okoskodó?

    [link]

    Erre semmilyen megoldás nincs ha nem ismeri a hardvert, Ha csak ennyit tudsz amit felsoroltál eddig, akkor ne is válaszolj...

    (#191) dezz

    Driver vagy gyári custimozált Windows DVD nélkül hogyan?

    (#180) woland_y2k

    Ez csak olyan gépeknél megoldás aminél a ismeri a Windows 10 a gép hardverét, ha nem fel sem megy lásd a videót.

    (#178) nemlehet

    Igazad van.

    (#188) King Unique

    Ha úgy kezdi a Windows a telepítést, hogy memory management: error, akkor semmit nem tudsz vele kezdeni, trükközni lehet vele, hogy a BIOS-ban kikapcsolod az USB 3.0-t ha ki lehet, vagy próbálkozol a legacy boot-al és a többi, de ha a hardver nem olyan, akkor bizony Gyári DVD nélkül nem fog menni.

    -------------------------------

    Na sziasztok. Jó fórumozást ebben a topikban.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Anfänger #208 üzenetére

    Nem csak az AMD-nél, hanem ami új eleve. Most még csak az AMD-nél, de utána gyakorlatilag bárminél, pont ez az amit nem annyira akarnak megérteni.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák