Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rauschie

    senior tag

    válasz aAron_ #9 üzenetére

    Szerintem eddig nem megoldott, hogy valaminek a látószöge "olyan legyen, mint a valóságban", mert szerintem nem annyira tudják, pontosan milyen az, megkockáztatnám, hogy talán egyénenként is változó. Fotóknál empirikusan 35mm-es filmhez az 50 mm-es objektívvel készült képeket érezzük a legtermészetesebbnek, ami vízszintesen kb 46 fokos látószög. Ehhez az olyan mint a valóságban dologhoz érdemes hozzávenni a perifériális látást, ami nem tudom pontosan mi, mert olvasni nem annyira lehet a szem sarkából, de pl mozgásokra biztos hogy itt érzékenyebb az ember szeme. Ezenfelül nekem nem tűnik kizártnak, hogy a "tökéles" élményhez aktív optikára lenne szükség, a szemmozgás valósidejű követésével, ami gondolom megoldható (a számítási kapacitás biztos, hogy adott, a Bugatti Veyronok adaptív spoilerét úgy tudom, pikoszekundumos reakcióidejű szervók mozgatják, a mozgáskövetés meg ennél komplikáltabb feladatoknál is sikerült már), csak nem feltétlenül ma, ennyiért, és ekkorában. Az biztos, hogy ez egy darabig még kompromisszumos játék lesz, de simán lehet, hogy pl. a hajlítható kijelzők feleslegessé teszik a fenti hóbelebanc nagy részét. Egy nem létező iparág páradik őstörténetét figyeljük, és ha elég geekek vagyunk szorítunk neki.

Új hozzászólás Aktív témák