Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #82729984 #14 üzenetére

    Ios-n az internet hozzáférés nem blokkolható. Viszont minden más igen.

    És egy nagyobb verziófrissítésnél be lehetne vezetni az új jogosultságkezelést, visszafelé kompatibilitással. Azért egy időjárás app ne hányja már el magát, mert nem fér hozzá a kontaktlistámhoz. :)

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • caprine

    aktív tag

    válasz #82729984 #14 üzenetére

    Tökéletesen egyet értek veled. Nincs min csodálkozni, a pénz beszél, a kutya (jelen esetben mi) ugat.

    Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

  • zseko

    veterán

    válasz #82729984 #14 üzenetére

    Sajnos az indoktól még ugyanúgy vagy keresni kell helyette másikat vagy elfogadni, hogy le fogja nyúlni az adataim. Mint írtam, a dropbox engedélyei között ott van, hogy hozzáférhet a névjegyekhez, naptárakhoz. Vagy hozzáférhet a kamerához, mikrofonhoz. Lehet szép ideológiát gyártani köré és a birkább emberekkel el is hitetni, hogy ez miért is jó nekik, én továbbra sem látom be mi szüksége van ezekre. Nekem nincs szükségem arra, hogy turkáljon az ismerőseim adatai között, egyrészt semmi köze hozzá, másrészt a program alapvető működéséhez végképp semmi köze. Adjon egy netes tárhelyet, ennyit akarok, ehhez kell internet/fénykép/videó hozzáférés, semmi több.

    Utolsó mondatod teljesen igaz, nekem is az lenne az első, google cuccait letiltani a netről :D Szerintem az üzemidőnek is jót tenne ha kordában lehetne tartani az alkalmazásokat. De tegye választhatóvá, ott van például a Fejlesztői beállítások menü (samsungon legalábbis), tegye bele bekapcsolható opcióként. aki tudja hogy ott van, és tudja mi, az használja, a többiek meg észre sem veszik.

    Ám a legutóbbi jogosultságlista felsorolási ablak fejlesztésén is az látszik, hogy még inkább abba az irányba ment el, ne tudd meg mihez is akar valójában hozzáférni. Mert eddig legalább normálisan le volt írva mit kér és még volt hozzá + magyarázat, de most már semmi sincs, csak egy kurta felsorolás, amiből max. találgatni lehet.

    Ha jól tudom a CM (CianogenMod) telefonjain (romjaiban) ezek beépített dolgok, vagy a miui-ban, ezért lesz a következő telefonom nagy valószínűséggel ilyen, nem pedig neves gyártótól.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák