Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Stauffenberg #52 üzenetére

    Köszi, a 45k-s határt nem tudtam. A tranzakció szám limit meg tényleg van, most hogy így mondod nekem is pl 3-ra van rakva és az MKB appból tudom módosítani ha épp szükséges.

    Az 4) ponthoz azért hozzátenném, hogy az indexnek volt egy videója erről, hogy mekkora eséllyel lehet egy terminállal lelopni valaki kártyájáról a dolgokat és már simán csak farzsebre téve se igazán működött a dolog (viszonylag hosszan kellett hadonászni mellette a terminállal). Kabátzsebben, főleg más kártyák mellett tartva már emlékeim szerint egyáltalán nem sikerült lecsippantani.

    Persze el tudom képzelni, hogy léteznek ilyen módosított szuperteljesítményű terminálok, de szerint ez megint nem olyasmi amit egy hétköznapi zsebmetsző meg fog venni vagy elkészít magának, hogy 5000 Ft-ként lopkodjon a 7-es buszon (lehet naív vagyok :D )

    Úgy érzem sokan túlspilázzák a veszélyesség kérdését, főleg, hogy ez az 5000 Ft-os limit azért elég köztudott. Szintén indexen volt egy cikk, hogy 2 hülye fiatal taxizni akart a lopott kártyával, de úgy, hogy 5000 Ft-ként fizetnek és egyből rájuk is hívta a taxis a zsarukat. Aki meg elhagyja a kártyáját, nincs SMS értesítése, sok pénzt tárol rajta és ritkán ellenőrzi az meg így járt... Annak a hagyományos kártya se lenne védelem, mert valószínűleg felírná rá filccel a pint hogy ne felejtse el.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák