Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    Miért nem fizetünk NFC-vel?
    Mert B+ vagy nem kaphatsz NFC-s kártyát minden banknál(az nem is kell) vagy az NFC-s telódba nem kapsz NFC-fizetést támogató SIM-et sem. Akkor hogy a viharba használjam???

    A kártya meg jó-jó, de amíg a rajta levő adatok elégnek bizonyulnak ahhoz, hogy neten bevásároljanak vele (mondjuk Bitcoint hogy nyoma se legyen) addig b-ák meg a PIN-t is. Meg a kontrollcé-kontrollvé nehézséggel másolható mágnescsíkot.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz dabadab #89 üzenetére

    Akkor menj ki német földre, és ess segre, hogy a dombornyomott MasterCarddal kiröhögnek, a Visából is csak a 6-ost dobó kártyát fogadja el a terminál, te meg éhes vagy és ATM csak k messze, 3-4 várossal odébb van - persze a saját kis hazai Sparkasse kártyával bárhol fizethetsz.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz dabadab #182 üzenetére

    ellenben forintot meg siman elfogadnak?
    Nem, csak a kártya sem mindenható, hiába reklámozzák.

    sot, mindenhol elfogadtak az MC-t
    Fél évig laktam német földön és párszor volt kiruccanásom is, illetve ezt kolléga is alátámasztja aki járt párszor kinn. Konkrét példa Nürnberg: abban a nyamvadt kis félmillió lakosú tanyán, ahol olyan mucsai falunapok vannak mint világkiállítás voltunk kénytelen az egyik bank által kiadott vizás kolléga kontójára vacsit venni (a másik bank visa kártyája már nem volt jó, a MC-om meg szintén nem volt használható sehol) illetve egy helyen elfogadják a MC-ot: benzinkúton :(((
    Vagy másik nagy német városban röhögtek ki a MC-ommal, még a Praktikerben is. És a minta fél évesnél nem régebbi.

    @ Doky586:
    Van egyáltalán NFC-s fizetési lehetőség valahol?
    Paypassnak hívják.

    én évekkel ezelőtt vettem NFC képes telefont (a teló önmagában, akár SIM nélkül is, tud NFC-t)
    Viszont nem emulál SmartCardot és nincs benne biztonságos tárhely; ezt az a SIM biztosítja amit mostanság tesztelnek (OTP-sek talán) és ez az, amit egyhamar nem fogunk kapni.
    Ez azért kell, mert anélkül bármikor kilopható egy ügyesebb Pistike által is egy csomó infó, míg egy SIM elvileg megtagadja a kommunikációt a 3 próbálkozás után.
    Hidd el, én is fizetnék a telefonnal Paypass üzemben, mert az legalább nem állandóan aktív (csak úgy nem tudnak lehúzni 5 ezerrel sem), nincs ráírva az összes kártyaadat (egy HD kamerás cigisdobozzal nem lehet nyúlni a pénzed) és már elég sok helyen lehet fizetni vele, nincs mágnescsík sem (viszlát hekkelt terminál), bónusz PIN védi a Pénztárcát (WP-n legalábbis védi, és akkor ha normális képernyőzárad van, akkor a telefonoddal csak akkor tudnak fizetni, ha 2-3 PIN-t szereznek meg: a képernyőzárét, az alkalmazásét és a kártyáét) és csak akkor kell a kártyád elővenni ha nagyon nem megy a rendszer.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák