Új hozzászólás Aktív témák

  • DJS

    tag

    válasz Sanyix #45 üzenetére

    "Furcsa hogy én ilyesmikkel nem találkoztam... amúgy sem használ a linux más kódolást... karakterkódolás az a weboldaltól függ, sokféle van, van ami unicode, van ami ansi, a böngészők mindet ismerik, és automatikusan beállítják, ha csak a webmester nem írta el a dolgokat (ilyenből adódó karakterhibákat pl winen tapasztaltam legtöbbször."

    Ez megint a mérnöki szűklátókörűség. Az egy dolog, hogy a weboldal helyesen jelenik meg, mert a böngésző tartalmazza mindkét kódolást, és átállítja magát. De a weboldalakat néha le is szoktuk menteni, a lementett fájlt másolni, cdre írni, stb. Na ott már bajok vannak, mert se a linux, se a windows nem tartalmazza mindkét kódolást, és nem állítja át magát.

    Windowsban vannak ezek a csodálatos letiltott karakterek, amiket a Linux nem tilt, az r=1-es user meg nem ismeri őket fejből, így ha a Linux alatt lementett fájlt akarod windows alatt megnyitni, akkor szívhatod a fogadat.

    Talán most a Win7-ben már kijavították, azt nem tudom, de a jó böngésző még messze nem elég ahhoz, hogy a Linux használható munkaállomás legyen. Linuxra csak váltani lehet, visszaváltani nem, hacsak nem akarsz kismillió fájlt átkódolgatni gyanús shell scriptekkel.

Új hozzászólás Aktív témák