Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz VirsLee #62 üzenetére

    Elég jól végiggondoltam, de köszönöm. :D

    "ahol mindkettő bérgyártóval termel, akkor a piac ezt nem tudja rövid távon ellensúlyozni"
    Az elmúlt fél évben is ez történt, felére csökkent a kártyák ára, ez a cikk, ami alá pedig kommenteltél pont arról szól, hogy az Nvidia hogyan probálja elejét venni annak, hogy még komolyabb problémákkal kelljen szembenéznie. Mi képtelenség?
    Mi olyan bonyolult azon, hogy a kereslet a kártyákra sokszorosa volt a normál állapotnak a bányászok miatt (ahogy 4 évvel ezelőtt is volt, meg ahogy 3-4 év múlva is lesz - akkor is végigmegyünk majd a "sírás, k*cs*g bányászok, mé' nincs videokártya, mé' drága a videokártya, örökké csak drágulni fog, haha beszakadt a kriptó" folyamaton persze, semmi kétségem felőle :D ), ami most fokozatosan eltűnik a crypto bear market miatt. Így skalperkedni sem lehet, mert nincs túlkereslet, a játékosok kereslete ilyen magas árakon meg sokkal kisebb lesz, mint a kínálat. Így tart egyfajta egyensúlyi helyzet felé, ahogy azt látjuk folyamatosan.

    Az utolsó mondatod ezer sebből vérzik, és totál értelmetlen, de fussunk neki:
    Az általad felvetett gyakorlatilag zéró valószínűségű esetben (Nvidia 1 kártyát ad el) - amivel szemben én realisztikus szcenáriókról beszéltem - az AMD kvázi monopolhelyzetben van, ő elégítheti ki gyakorlatilag a teljes videokártya keresletet (-1 :D ), gyakorlatilag nincs versenytársa, ezért már van lehetősége emelni, amennyit szeretne. Ha úgy ítélné meg, hogy ekkor sem tudja kielégíteni a keresletet (mert a balfék versenytársa 1 kártyát kínál eladásra :D ), akkor törekedne a kapacitásbővítésre, és ez egészen addig tartana, ameddig be nem áll egyfajta egyensúly, aminél eladja az összes kártyáját a lehető legdrágábban.

    Az #54-ben olvashatod, mit vázoltam fel tavaly, ezeket a kommenteket meg majd visszalinkelem év végén, jövő év elején. "The Remindooor." :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák