Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24737024

    törölt tag

    válasz Sanyix #14 üzenetére

    szerintem senki sincs így, mindig elolvasság mit tud az apple cucc, és ezt egy már rég megjelent készülékkel összehasonlítva szűrik le, hogy az iAktuális szar. Ellenben az apple fanokkal

    Én ennek a józan összehasonlításnak, amit jóhiszeműen feltételezel, többnyire az ellenkezőjét tapasztalom. Sokszor azok szakértenek az Apple termékeiről, akik Mac-et vagy iPhone-t csak messziről láttak, vagy esetleg hallották, hogy a szomszédnéni unokájának van. Általában ők azok, akik fennhangon hirdetik az igét kukacos almáról és hasonló sületlenségekről.

    Ugyanakkor még az Apple termékeivel többé-kevésbé tisztában levők is többnyire figyelmen kívül hagyják, hogy egy IT termék nem csak hardver, hanem szoftver is, a felhasználói élményt a kettő együtt adja. Talán az Apple nem kínálja a legjobb "mindent bele" temékeket, azonban szerintem megtalálja azt az egyensúlyt, ami kellemessé teszi a felhasználói élményt, és az eladások is ezt bizonyítják. Nem állítom, hogy minden termékük minden téren felveszi a versenyt a konkurenciával, azonban ez az "Apple-csupa-használhatatlan-kacatot-gyárt" hittétel több mint nevetséges, főleg, hogy többnyire a helyzetismeret teljes hiányáról tanúskodik.

    Ha már az Apple a téma, ezt is megemlítem: örökös vesszőparipa egyesek számára a cég termékeinek ára. Teljes tévedésben van az, aki csak a hardver árát nézi! Vajon a Mac OS X-et ingyen fejlesztik a mérnökök? Nagyságrendekkel költségesebb egy operációs rendszert házon belül fejleszteni, mint azt egy harmadik féltől licenszelni (akkor is, ha az Apple sem nulláról fejlesztette a rendszert). Ezt eddig szinte senki nem vette figyelembe itt a fórumon, de általában máshol sem. (Persze ez nem zárja ki azt, hogy az Apple szép kis árréssel dolgozik, de hát a Dell vagy a HP sem szeretetszolgálat).

Új hozzászólás Aktív témák