Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    válasz rt06 #36 üzenetére

    Nincs mit titkoljak. Az egyik fülön a YouTube, a másikon vagy a Logout, vagy az f1hirek.hu, néha az xda. Mint láthatod Te is az adatlapomon, a gép azért nem nevezhető gyengének, bár erősnek sem. Minden esetre itt a részletes specifikációja:
    Intel Core2Duo T9300
    2x2 GB DDR3 1066MHz-es RAM
    ATi Radeon HD3650 256 MB (dedikált a memória)
    Kingston SSDNow V300 120 GB (a vezérlő miatt csak SATA II módban)
    Western Digital Blue 500 GB-os HDD (5400RPM)
    Lapozófájl kizárólag az SSD-n van.

    A rendszer sem sz*r, informatikus létemre már csak tudom, hogyan kell karbantartani azt. Ráadásul 2 is van, az egyik a Windows 7 Ultimate, a másik pedig a Linux Mint 17 Cinnamon. Mindkettő 64 bites, a 7 még a géphez járt. Havonta 1 napot rá szoktam szánni, hogy rendbe tegyem őket. Közben azért kisebb dolgokat, mint a Lomtár/Kuka ürítése azért meg szoktam csinálni. Még csak túlmelegedés sem volt pár nappal ezelőttig, de mostanra már be van tervezve a pucolás és az újrapasztázás.

    Ezek után én nem hiszem, hogy az én hibám lenne a dolog. De leteszteltem. Elindítottam egy 720p-s, MP4-ben rögzített videót, aminek a bitrátája ~20 MB/s. Közben pedig megnyitottam a böngészőt, és olvastam 1-2 cikket a Mobilarénán. Sehol egy akadás. A lejátszó egyébként a 2.1.5-ös VLC.

    Másik: Igen, lesz majd sok szép HTML5 reklám biztosan. Viszont arra is lesz majd AdBlock.

    Remélem elég részletes voltam.

  • Penge_4

    veterán

    válasz rt06 #36 üzenetére

    "ha nem tudsz megnyitni egy masodik fulet tetszoleges bongeszoben, mert elkezd tole akadozni a video, akkor az a gep gyenge, vagy az a rendszer szar, vagy valamit elfelejtesz megosztani velunk"

    Vagy a Flash implementációja szar, amiért a CPU-t terheli csúcsra ahelyett, hogy a GPU/IGP végezné a szükséges feladatot, ezzel minden zökkenőmentesen történne. Ez az, ami megtörténik, amint a YouTube videó linkjét egy külső lejátszóban (pl. VLC) nyitod meg ugyanezen a konfigon. Olyankor 1080p-ben zökkenőmentes a lejátszás és mellette bármit tudsz csinálni. Egy statikus oldalon történő scrollozás nagyobb CPU tüskéket produkál, mint a videólejátszás, mivel az a GPU-t/IGP-t használja, ahogy annak lennie kéne.

Új hozzászólás Aktív témák