Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Már jelenleg is hatalmas a kiszolgáltatottsága az online médiának a Facebook felé és ha a szakma rámozdul erre, azzal távolabb lökik magukat a függetlenségtől. Szerintem eleve nonszensz, hogy egy hírportál tartalmait egy olyan algoritmus juttatja (vagy nem juttatja) el az olvasókhoz, amibe a tartalom létrehozójának nincs betekintése és ráhatása.

    Letiltja majd a Facebook azt a cikket, amit amúgy a saját felhasználási feltételeiben tilt? Egy átlagos hírportál napi híreinek a felét nem lehetne a jelenlegi EULA mellett megjeleníteni a Facebook felületén. Az általam írt híreknek a magyar vagy az USA sajtótörvényeinek kell megfeleljen? A Facebook az általános sajtóetikának vagy a saját profitszerzésének rendeli majd alá azt, hogy a tartalmak melyik userhez jutnak el és melyikhez nem?

    Én azt látnám szívesen ha a szakma teljesen bojkottálná ezt, hiszen amikor kormányok akarják maguk alá gyűrni a sajtószabadságot, akkor általában azért megmozdul valami. Szerintem egy gigavállalat és kormányok között nincs nagy különbség, én nem adnám a Facebook kezébe azt, hogy ő döntse el kihez juthatnak el a tartalmaim.

Új hozzászólás Aktív témák