Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz #16820480 #14 üzenetére

    Hát igen, ez a Be Evil másnak is eszébe jutott már. :)

    ツ Headphones on - World off

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #16820480 #6 üzenetére

    Értem, ha nagyon izzadok, akkor lehet rá indokot találni, hogy miért lehet esetileg hasznos. Egyébként meg csak kirakatapp.

    A lényeg itt az, hogy a Google milyen engedélyeket kér az adott ország kormányától. És ameddig ők úgy gondolják, hogy semmilyet, addig menjenek a sunyiba, nem egy szupranacionális szervezet a Google, ne is próbáljanak úgy tenni.

    Másrészt meg minden ilyen esetben a hibás fél vállalja az eredeti állapot visszaállítására vonatkozó tevékenységet. Az eredeti állapot ebben az esetben az, hogy nincsenek fotók. Azért ahhoz pofa kell, hogy bemegyek, fotózok, majd kiraknak a picsába, de nem baj, amit fotóztam, az marad.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Penge_4

    veterán

    válasz #16820480 #14 üzenetére

    Hát igen, az emberek csak a pénzre tudnak gondolni. Az Hitlernek, Mao-Ce Tung-nak, Rákosinak és még sorolhatnám hány embernek is volt...

    De mi van a világuralmi törekvésekkel és az hatalom következtében keletkezett személyiségtorzulással?

    Az egyetlen, ami miatt még nem vették át az uralmat a világ felett az a bizalmatlanság. A gondolataiban nagyon sok embernek megfordult már ez, de egyedül nehéz lenne véghez vinni és ahhoz túl bizalmatlanok, hogy egymással ezt megbeszéljék, mert nem tudhatják, hogy a másiknak mi jár a fejében és megbízhat-e benne. Nem fogja felvetni az igazgatótanácsnak, hogy:

    "Te, figyelj már! Mi lenne, ha építenénk egy hangya társadalmat és uralnánk az embereket? Akikre nincs szükség azt kiiktatjuk, lecsökkentjük a számukat, minél kevesebben vannak, annál kisebb veszélyt jelentenek, az életminőségüket is növeljük azért kicsit, nehogy kamikaze akcióba kezdjenek, aztán a fejlett és egyre fejlődő megfigyelőrendszereink segítségével akikre nincs szükség vagy veszélyt jelent, mert terrorista azt kiiktatjuk. És hála a modern orvostudománynak és a technológiának ezt sokkal hatékonyabb eszközökkel tudjuk megtenni, mint elődeink. Okozhatunk egyszerű szívinfarktust, de akár még rákot is. Sőt, még besúgókra sincs szükség, mert már pillanatokon belül tudjuk, ha valaki veszélyt jelent a rendszerre a bolygó bármely pontján."

    Ezeket a terveket még ők sem fogják megbeszélni egymással. Legalábbis nem úgy, ahogy azt az összeesküvés elméletes cionizmusos marhaságok többsége állítja.

    Viszont az tény, hogy ez a probléma jelen van, mivel a rendszer magában hordozza. És a struccpolitika még soha nem oldott meg semmit.

  • ClioRS

    őstag

    válasz #16820480 #6 üzenetére

    Egyetértek. :K

    Egyébként meg miért kell ennyire utálni ezt a street view-?. Látszik az utca, meg kocsi, meg mittomén? És? A Maps-on is lehet ilyet látni, igaz felülről.

    Szerintem több haszna van, mint hátránya.

    Annyit mondjatok meg még nekem, hogy miért is annyira rossz az, hogy szerepelek egy fényképen? Az én meglátásom szerint csak az parázik ilyenen, akinek van takargatni valója. Lefosom, hogy rajta vagyok, ha ezzel segítek mondjuk (sheratan példájánál maradva) egy kereszteződés feltérképezéséhez.

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #16820480 #30 üzenetére

    Ezt mind adom, csak éppen ne legyen már kettős mérce. Megy a Faszbúkolás meg a Flikkerezés meg butajúzer meg méosztod meg és egyébként is neteggeldafotómköcsög, viszont ezeken a honlapokon van lehetőségem töröltetni az önkényesen felrakott képeket, amihez én nem járultam hozzá. A Google úgy tűnik, még állami szóra sem hajlandó ezt megtenni. Nem baj, ha nekik ez kell, majd az Eu őket is kipofozza a bugyijukból, aztán pisloghatnak, mint hal a szatyorban. Meg is érdemelnék több jópofa húzás miatt.
    És a félreértések elkerülése végett: az, hogy sokak szemében a Google a főgonosz, az nem azért van, mert ő az ügyeletes Dr. Genya, hanem mert 1. bulldózer módban szed szét online piacokkal kapcsolatos ágazatokat 2. senki ne higgye, hogy ezek az appok a cég szívjósága, hogy húdejó, mennyit keresünk, hát visszaadunk valamit a népnek. Volt a rizsa anno, hogy a Gugli mekkora arc, veszteségesség ellenére is fenntartja a YouTube-ot. Mekkora arc... a mostani GTV-s törekvésekkel fel lehet készülni, hogy mire is lesz jó az egész, és ez csak egy példa. A Streetview is csak egy eleme egy hosszútávú stratégiának, aminek én speciel nem látom a végét, de lehet inkább nem is szeretném, mert nem tetszene (és most nem Skynetre, meg alsógatyás fotózásra gondolok természetesen, hanem puszta üzletpolitikai precedensre, miszerint egy nagy multi lazán játszótérnek tekinti az egész világot). Annak örülök, hogy nem az ő kezükben van a Facebook meg hasonlók, mert már csak az kéne.

    És azért van különbség, hogy köztéren fotózgatok, vagy bedigizem a komplett várost. Ha jól tudom, műholddal sem lehet csak úgy durrogtatni, bár ebben lehet, hogy tévedek. Ettől függetlenül mivel láthatóan nemzetvédelmi, üzletpolitikai, társadalmi és jogi kérdéseket is felvet a dolog, szerintem minimum lenne a teljes transzparencia és a szabályozva dolgozás (a transzparencia is csak úgy-ahogy van meg, miután pofán lettek csapva).

    A másik, ami a bajom, a kötelező jellege. Ez nem egy állami vagy szupranacionális törekvés, hanem egy vacak cégnek a kinek hasznos, kinek nem hasznos szolgáltatása, én pedig egyéni döntésemtől függetlenül, kötelezően szereplek rajta (vagy a tulajdonom). Ez kb. olyan, mintha a Zuckerberg végigmenne egy városon, és mindenki adatait felvéve kérdés nélkül csinálna egy-egy accountot a Facebookon, hogy de tök jó lesz ez, meg ingyen is van, és egyébként is. Erre mondom azt, hogy tisztelt Google, a f_szom nem kéne? :))

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • válasz #16820480 #30 üzenetére

    Ez az "alsógatyában lefotóznak" dolog persze most poén, míg valakit le nem fotóznak, ami tényleg kínos és azzal lesz tele a net. Nyilván ilyenek már most is történtek, de egyszer lesz majd, aki nem bírja ki, hogy ne küldje el a haverjának, az meg felrakja a netre poénból...

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7

  • Penge_4

    veterán

    válasz #16820480 #30 üzenetére

    "most akkor amikor a százezrek végigfotózzák az utcákat, beltereket (!), és aztán gátlástalanul teleszórják vele az amlített flickr, faszbook, youtube és hasonló oldalakat, akkor miről beszélünk?"

    És ezt hogyan kívánod megakadályozni?
    1: Betiltod a kamerákat és a kamerás telefonokat?
    2: RFID-et ültetsz az emberekbe?
    3: Megtiltod az internetes jogosultságkezelést, és/vagy egy mindenek felett álló csapat ellenőrzi a netre feltöltött képeket, hogy tartalmaznak-e olyan személyeket, akiknek nem lenne indokolt rajta lenni a fotón?

    Ha utóbbit bizonyítod, úgy értem egy publikus fotón rajta vagy, akkor élhetsz jogorvoslattal, attól függetlenül, hogy
    1: Ezt sokan nem tudják.
    2: Szerintem ezt már az ügyvédek többsége is szarrágásnak tartaná, már ha nem Szalacsi, Polgár Jenő és Köcsög Pityu szinten megy a célzott megalázás, hanem egyszerűen csak ott virít az arcod egy koncertfotón, vagy egy újságban akár, ahol egy emlékművet fotóztak, amikor éppen ott mentél el mellette és maximum az ismer fel róla, aki az életben is ismer, nem lesz belőled emlékezetes személy.

    De melyiknek a nagyobb az esélye? Hogy egy direkt erre a célra tervezett alkalmazásban belebotlik valaki a házadba, autódba, akármibe, vagy hogy valaki végigkutatja az összes közösségi oldalas adatlapot, hogy valakinek a fotóján nem-e vagy ott a háttérben?

    Mellesleg egyik esetben sem fognak megállítani az utcán, hogy
    "Hé, nem ez az a srác/csaj, aki rajta volt a két évvel ezelőtti Subbás postban xy-nak a fa tövében b***ós/hányós/rajoskodós képén a háttérben éppen a buszmegállóban?"

    De a Google egy multi, ebből él és virtuális 3D képeket készít az egész bolygóról. Szóval hadd ne vegyük már egy kalap alá azokkal a suttyókkal, akik ha már önmagukat kirakják a kirakatba nem satírozzák ki az emberek arcát, akik nem akartak rajta lenni a képen és még meg sem kérdezték őket.

    Mert más ha elmész egy koncertre, Szigetre, vagy szórakozóhelyre és akármilyen képen rajta leszel és megint más az, ha az utcán kénytelen vagy valamelyik tömegközlekedési eszközhöz egy olyan útvonalon menni, ahol a semmiből egy gyökér az arcodba tolja a kamerát és kérdezget különböző politikai faszságokról bekapcsolt kamerával.

    És az is más, ha egy emlékművet úgy tesznek be egy újságban, hogy a grafikus nem tudja lefotóboltozni róla az embereket. Ha emberekkel akarják, akkor kérjenek fel statisztákat.

    Kicsit néhány téren eltorzultak a dolgok. Régen fizettek a statisztáknak, ma az emberek önként és ingyen, akár saját költségen vállalják. Sőt, még olyanokat is felhasználnak, akik nem egyeztek bele!

    De például az a kérdés is megérne egy komolyabb okfejtést, hogy miközben egyesek komoly összegeket fizetnek a reklámért, addig a fogyasztók miért vállalják önként, hogy még ők fizetnek azért, hogy xy terméket a rányomott logóval kvázi-reklámozzák.

    Mikor a csöves az aluljáróban feszít a kukázott Nike pulóverben, miközben ha a cég kifizette volna a rá eső marketingköltséget, lenne hol laknia, ott valami nagyon nincs rendben.

  • válasz #16820480 #35 üzenetére

    Valóban pár nap a lefolyása - ha nem ismered az illetőt. Ha viszont valaki egy ilyen fotóból jön rá, hogy csalja a párja vagy szeret a szabadban önkielégítést gyakorolni fényes nappal, vagy simán csak nem ott volt, ahol mondta, neki többet fog jelenteni egy 2 perces hírnél. Azaz ezek a fotók beavatkozást jelenthetnek az emberek magánéletébe, ha nem megfelelően kezelik, míg egy turista képeire nem kiváncsi több millió ember. Úgy tudom, nálunk is leállították a fényképezést. Ha a paparazziknak meg magánnyomozóknak, stb. engedély kell, ne legyen a Google sem kivétel. Videofelvétel sem készülhet senkiről, csak ha tájékoztatva van, hogy ennek meg van az esélye, még, ha a saját biztonságáról is van szó, ld. automatáknál.

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7

  • Penge_4

    veterán

    válasz #16820480 #35 üzenetére

    "de nem biztos, hogy rossz lenne a dolog, mert egy színvonalas szolgáltatás állítanak konkurenciát egy jelenleg egyeduralkodónak, és ezt talán követné több másik cég is."

    Ne verjük már más emberek f***ával a csalánt. Nem írom inkább le kinek a mijét fésülgesse össze a Google. A közösségi oldalak addig nem érdekelnek, amíg nem a kényszer visz rá a regisztrációra és nem egy jogi passzus véd a visszaélések ellen, hanem valami kézzel fogható. Golyó, börtönrács, beton. Ilyesmi. Materialistaként ezekben jobban bízom, mint a tintával írott papírlapokban, aminek még a fűtőértéke is gyenge és káros anyagot bocsát a levegőbe a nyomtatás miatt.

    "a kötelező jellegre azt tudom mondnai, hogy ha a többség úgy gondolja, hogy jó, akkor ennyi a véleményednek. demokrációban (a hiedelmekkel ellentétben) nem a "mindenkinek jó" elv van életben, hanem a "többségnek jó"."

    A demokrácia a zömében tájékozatlan többség véleményének túlsúlya a zömében tájékozott kisebbség felett. Semmi köze ahhoz, hogy kinek jó. Nem azt választják, ami jó nekik, hanem ami tetszik nekik/jó a marketingje.

    Ehhez még hozzá jön az, hogy egyre tájékozatlanabbak az emberek, egyre kevesebb dologhoz értenek, széleskörű tudás nulla, nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal.

    Ha a többség tisztában lenne a dolgokkal, akkor senki nem menne el szavazni. Még a kutyának is van annyi esze, hogy ha 3x megrugdossák akkor nem megy oda negyedszer.

    "aztán jön az újabb szenzáció, és senki nem fog emlékezni erre."

    Azért alakult bikicsunáj nevű releaser csapat is és csináltak egy rakat remixet, mert az emberek elfelejtik.

    Szalacsi már nem ma volt, de szerintem igencsak megállítanák az utcán és a svájcisapkáról is sokan rá asszociálnak. :D

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #16820480 #35 üzenetére

    Érdekelne, hogy milyen többség az, amiről beszélsz.
    Mert ez valami képzelt többség lehet.

    Az nem többség, hogy a többség, aki magánszemélyként foglalkozik a témával, az mit mond. Semmilyen tömeg nem áll a Streetview mögött, max. indifferens vagy a témát nem is ismerő emberek, azokat pedig elég erős húzás támogatónak bélyegezni.

    Egyébként éppen azért, amit írsz, a transzparencia az ellenőrzés miatt fontos. Egy ilyen léptékű projektet bizony ne lehessen kellő állami fennhatóság nélkül levezényelni. Főleg ne úgy, ahogy a Google kitalálta, nevezetesen "nekem ez szabad, mindenkinek kuss".

    Amúgy a szösszenet, amit a versenyről és a fejlődésről írtál, tényleg jó, csak éppen a Google nem versenyez, hanem tönkretesz. Ez hatalmas különbség. Itt nem egy erős vetélytársról van szó, hanem (hogy példával éljek) dömpingár alatt kínált vietnámi papucsról.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #16820480 #59 üzenetére

    Ha engedélyezte az állam, akkor onnantól fogva teszek a zindexre, ha bajom van, majd az államot ekézem. A Google rossz megítéléséről meg ők maguk tehetnek EULA-val, Buzz-al meg a stílusukkal, azzal foglalkozzanak a PR-osaik, ahogy hallom, elég jól megfizetik őket.

    Amúgy az tény, hogy a nemzetközi jog elég zavaros (nem is csak az internet maga), de azt azért tisztázni kell, hogy nem csak a bejegyzés helyének törvényeit kell betartani, hanem azon piacokét is, ahol megjelenik.

    És sajnos nincsen verseny, vagyis nem úgy, ahogy kéne. Semmi gondom nincsen azzal, hogy ha egy piac a fejlődés okán átalakul, de itt nem ez történik. Itt nem fejlődés van, hanem egy cég központosítani, kisajátítani akar komplett szakmai területeket, ráadásul globális értelemben, ami szerintem botrányos és megengedhetetlen, és szinte biztos vagyok benne, hogy ennek (jogi) következményei lesznek a Gére nézve.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák