Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scarbantia

    aktív tag

    válasz Parci #27 üzenetére

    Eleve leszarozni bármit, mert egy akármilyen mérés alapján ilyen vagy olyan a dinamikatartománya, meg a zajszintje. És akkor jön, hogy az 5D3 szarabb mint az 5D2, mert van egy-két tized eltérés?
    Ha ezek problémát jelentenek valakinek, akkor nem a gép körül van a baj. Kérdem: pár éve miért nem sírt a profiknak a szája, hogy fos az 5D, meg akármelyik? Meg csak ISO 1600 van, deszar. Lehet azért, mert azzal is el lehetett készíteni azokat a képeket amik bejárták aztán a világot?
    Azzal sem tudok azonosulni, hogy egy esküvőn csak a képminőség a lényeg. Sokkal többre tartom a jó riport sorozatot, jól elkapott pillanatokat, mint +1Fé-el jobb zajszintet.
    Természetesen fontos a technikai fejlődés, de hogy ezen múlna a fotózás? Na neee...

    ui.: bocs az agresszióért :B Lassan írtam a hsz-t, nagyon pörög itt minden..

    [ Szerkesztve ]

  • Dtomi

    őstag

    válasz Parci #27 üzenetére

    Hiába a kepesztés meg a lenézés, janizás. IGEN Sony szenzor elment a canontól bőven. ÉS nem megyünk utána hanem a sorozatsebességet növeljük. Több fókuszpontot teszünk bele. Ezzel a tudással, hogy kinek mekkora nem jó példálóznod

    "ISO 100 mellett egy 3 fényértékkel alulexponált képet is. Hogy kiderüljön, mi a helyzet alul, ezt a képet utólag Lightroomban felhúztuk."

    EZ MENNYIRE VOLT ÉLETSZERŰ???? ISO 100-on mikor exponálunk alá??? 3Fé-vel !!!! Tudjátok mikor exponálunk alá mikor nincs elég fény és mozgás van a képen. Az életszerű. Nekem ilyen teszt után nem kell a hegyi beszéd, hogy ki mit tud.

    Meséljek még KTTech??? scarbantia miért nem sírt a régi profik szája az 5D vel talán azért mert nem volt egy nikon d800 akkor ami mellett kurvára nem voltak versenyképesek. Nem egy világon élek veletek már belátom aki a fotózásban nem versenyszférában dolgozik annak jó az 1000d is. "És akkor jön, hogy az 5D3 szarabb mint az 5D2, mert van egy-két tized eltérés?" De nem tudom leváltani a gépem jobbra mint ami most van nem ?? 3 év után!!!!

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

  • Jhonny06

    veterán

    válasz Parci #27 üzenetére

    Ennek ellenére mégse látom, hogy válaszoltál volna bármi olyannal, amiben technikai jellegű információ van. A másik féltől érkezett bőven.. :)

Új hozzászólás Aktív témák