Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    Nem értem, hogy mostanában az olcsóbb szegmensben miért kúrják így el a hálózati interfészeket. WLAN még rendben van, lehet cserélni, de a LAN-t 10/100-asra hagyni... :W

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    válasz Apollyon #61 üzenetére

    Szerintem a Lenovo konzumer gépei ugyanolyan szarok, mint az Acer gépei... Az, hogy gyárt üzleti gépeket valaki, attól a belépő szinten ugyan azt a hulladék tervezést/kivitelezést használják. Pár dologra kell figyelni, valamint bizonyos dolgokban kompromisszumot kötni, és egy olcsóbb, konzumer gép is gond nélkül kiszolgálhat általános, otthoni igényeket. Pár szempont:
    - Különálló VGA-t el kell felejteni. Nincs de!
    - Olyan típust kell keresni, amit árulnak magasabb TDP osztályba sorolt CPU-val is. Például egy bika i7-tel, aminek a TDP-je mondjuk 45W-os. Ebből keresni kell kisebb TDP osztályba sorolt CPU-t, ami kiszolgálja az igényeinket, utánanézve a teljesítménynek, szolgáltatásoknak, stb és venni egy ULV-s i3-mat. Ott spórolnak a cuccal ahol tudnak, tehát nagy valószínűséggel ugyan az a hűtő lesz benne, ami egy i7-et egy dVGA-val el kell működtessen 2 évig, amíg van garancia, és ez a hűtő vígan elvisz egy i3-mat magában
    - Mielőtt megvesszünk egy típust utána kell nézni Youtube-on, hogy hogyan és milyen könnyen szerelhető esetleg, továbbá eBay-en mennyire lehet kapni hozzá alkatrészt, például sarkalatos pont a zsanér, műanyag szar mindegyikbe. Ha kompromisszumot kell kötnünk - például az egyik Acer gépünkben hulladék a WLAN, 3k-ért vettem eBay-ről Intel Pro WiFi-t - nézzünk utána, hogy miként oldható meg a garancia vesztése nélkül a gép bontása. Ha ez nem lehetséges alapból felejtsük el a típust.
    - Vegyünk egy normális táskát, ha hurcubáljuk, továbbá ha asztali gépnek van használva nem hajtogassuk minden használatkor, inkább terítsünk a billentyűzetre valamit ha ki van kapcsolva.

    Sok hasonló praktika van, amivel a mai olcsó és szar gépek használhatóak sokáig átlagos felhasználónak kis odafigyeléssel és kompromisszummal.

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    válasz Chaser #84 üzenetére

    Mi a nem igaz benne konkrétan? :U

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    válasz Sanya #92 üzenetére

    Az olcsó szegmensben a gépek hűtései folyamatos probléma. Ezt elég hatékonyan lehet csökkenteni azáltal, hogy nincs a cuccban melegedő alkatrész. Az én véleményem az, hogy notebook játékra nem való, minden másra elég egy integrált VGA. Plusz végig az olcsó gépekről beszéltem max 150k, azokba alapból nem szokott olyan hűde bika VGA lenni, pár év és úgyis elavult lesz játék szempontból.

    @batonyo
    Természetesen minden adott típustól függ, nem tudja minden gép, keresni kell. Acer E1-531-es gép van itthon, 100k volt 1 éve, egy csavar cserélhető a WLAN kártya, 4k-ért van hozzá zsanér, CPU-ig bontható a gép garanciavesztés nélkül, árulják dVGA-val is, melyben a hűtés ugyanolyan, mint a simában, stb. Tehát igenis van ilyen gép, nem egyszerű, keresni kell.

    Vagy hasonló kizáró ok az alaplapra forrasztott CPU/Memória. Van itt min elgondolkodni notebook vásárlás előtt, a hardver teljesítménye számomra sokadlagos szempont.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák