Új hozzászólás Aktív témák

  • RoundRobin

    aktív tag

    válasz lajthabalazs #59 üzenetére

    A videón nagyon igyekeztek elrejteni ezt az apróságot. A karton prototípust még zsebrevágták, aztán mögé került a hardware.

    Igen, trükköztek. És nem csak ezzel.

    Maga a project három ember kezében van, a többi hat csak nagyon érintőleges szerepet tölt be, ha egyáltalán nem puszta töltelék, gondolok itt pl. a gitárosra, aki a kalapjával a fején fényképeszkedik egy ilyen volumenű projecthez, ami azért - lássuk be - kicsit túl sok a szerénységből. Vanessa talán a kínai kapcsolat, de ő is elég erősen "félrenéz".

    Tehát, lényegében a videókon látható három figura kezében van kb. minden. Az agy, - feltételezem - Gus lehet közöttük. Úgy gondolom ő lehet a hardver tervezője is. A szoftveres valszleg a szakállas szemüveges, de megkockáztatom, fejlesztés területén mindhárman otthon vannak.

    Ami számomra meglepő, hogy a pilot projectjükhöz - GIF kamera - képest nagyot fejlődtek, gondoljunk a kartonból design-olt bevásárló-táska füllel felszerelt förmedvényre és a már kigyártott prototípus közötti markáns különbségre, természetesen utóbbi javára. Kép:

    A GIF kamerával meg aztán nem is érdemes behasonlítani a CHIP-et, mivel az küllemre maga a formatervezők rémálma.
    Szóval, várható ezektől a versenyzőktől még nagy dobás. Pláne, hogy most már anyagi bázisuk is lesz hozzá. Én úgy saccolom, hogy a nettó bevételük kb. az össz bevétel 22-25 %-a lesz és ez nem kis pénz még az USA-ban sem. :C

    Ezek fogták magukat, elmentek kínába, ott találtak egy gyártót, előszerződtek vele, körülnéztek a raktárban és rátették a kezüket mindenre, amin legalább egy ujjnyi vastagon állt a por.
    A proci, a ram, a 4 GB-os flash, mind életképtelenek ma már úgy, önmagukban. Nem lehet belepakolni ezeket semmibe.
    Viszont!
    Ettől függetlenül, abszolút életképes dolgot kalapáltak a lomokból, mert ennél a kategóriánál, a tenyér PC-nél ez még simán elmegy. Sőt, bizonyos alkalmazási köröknél még holnap is bőven elég lesz. :K

    A case vastagsága. Hát igen, vaskos, de ez egyebek mellett azért van, mert a GPIO kivezetéséhez a régi jó DIP csatlakozósort használják, valami más, kisebb helyett. A másik gondot a LiPo akku okozhatja, ezt ekkora kapacitásban (3Ah) nem kaphattak olcsóbban, gondolom én.
    Amellett, én elfogadhatónak tartom az árát, hiszen még így is 20 rugó alatt van, szállításal együtt. Alapvetően - partner beléptetésével - a hacker-es csomagot céloztam volna meg (több mint 1 db kéne a gépből), de az már natúr lehúzás, hiszen a 150 dollárért kapsz egyetlen dobozt és 5 db CHIP-et, ami össz. 89 dollárba kellene, hogy kerüljön. A 'sürgősségi felár' (szeptemberi kiszállítás) tehát elég vaskos, legalábbis a kelet-európai viszonyokhoz mérten. :N

    Egyébként itt van az, ami az alapötletet ihlette:

    Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

Új hozzászólás Aktív témák