Új hozzászólás Aktív témák

  • RoundRobin

    aktív tag

    válasz lajthabalazs #50 üzenetére

    Maga a szállítási költség, jelenleg kb. 580 000 USD (20 USD per 28 ezer támogató).
    A project kigyártási költségeit nem ismerjük, de ha kínáig utaztak, akkor elképzelhető, hogy a lehető legolcsóbb, tehát már a CHIP-en is keresni fognak, tegyük fel, hogy darabonként 1 dollárt.
    A szállítási ktsg forintban százmilliós nagyságrend, tehát nyilván megegyeznek egy céggel.
    Az sem kizárt, hogy a szállításon nagyon nagy hasznuk lesz, mivel - információim szerint - a HK post, china post az exportőröknek nagyon kedvezményes, a költségek javát a kínai állam átvállalja. Én legalábbis kizártnak tartom, hogy a cuccot átszállítsák az USA-ba és onnan postázzák. Fölösleges lépés volna.
    A készülék kiegészítőin ráadásul meglehetősen nagy a haszon, ahogy már említettem is, a 4.3-as 470 x 272-es kijelző, ma már eladhatatlan, ahogy egyébként maga a proci is, amely köré épül az egész.

    Csak az elmúlt két napban (!!) több mint kétezer megrendelő érkezett és a project még talán túl sem jutott a felső holtpontján. Ha belegondolunk, hogy mekkora kereslet mutatkozik majd a közvetlenül megvásárolható kisgépek iránt - ahogy ez a raspinál is történt -, akkor jósolható, hogy a jelenlegi közel másfél millió dollár összbevétel csak bemelegítő kör, a teljes project lecsengéséig. Szóval, nem olyan rossz ez, még USA-beli órabérrel számolva sem. :o))
    Nekem az a 'megérzésem', hogy erről a csapatról még hallani fogunk.

    [ Szerkesztve ]

    Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

Új hozzászólás Aktív témák