Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M_AND_Ms

    addikt

    "Gamer fejhallgató" ez miben több, mint bármilyen más mikrofonos fejhallgató? :F Szerintem semmiben, max a dizájn valami jól elcseszett, színes rondaság. Az itt elhangzottak pedig nagy részben általános fejhallgató-vásárlási tanácsok.

    "A mai játékmotorok nem igazán támogatják a több csatornás (5.1, 7.1) hangzást, így teljesen felesleges erőltetni a drága, többhangszórós megoldásokat, tökéletesen megteszi egy jó sztereó fejhallgató is."

    Ebben te biztos vagy? Nem végeztem kutatást, de sok-sok játékból tisztán kijön a natív többcsatornás (nem valami emulált szar) hang az otthoni házimozi hangrendszeren. Persze ennek a pc-ből való többcsatornás átviteléhez vagy az analóg kábeleken kell átvinni az egyes csatornákat, vagy megfelelő hangkártyával (pl Asus Xonar DS - a lényeg, hogy tudja a Dolby Digital Live, vagy a DTS Interactive technológiát) kell röptében elkészíteni belőlük a DD, vagy DTS streamet és azt átvinni optikán, vagy koaxon.

    Ja, abban úgy igazad van, hogy és többcsatornás térhangzást fejhallgatótól elvárni dőreség.

    [ Szerkesztve ]

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz Peak #20 üzenetére

    "őszintén szólva a hozzászólásokat olvasva egyikőtök sem igazi gamer. :) de ismét bizonyítottnak tűnik, hogy magyarország a 10millió mindenhezértő országa. "

    Lehet, hogy nem vagyok igazi gamer, de azt így laikusként is látom, hogy a "gamer" fejhallgató miben más bármilyen más fejhallgatóhoz képest. Nem sokban. Ugyanolyan, mint bármilyen más fejhallgató az eggyel alacsonyabb árkategóriában. A gémerség pusztán dizájn - ráadásul az ízléstelenebb fajtából, ahogy mások is rávilágítottak már - kérdése. Míg a "gamer" egér és billentyűzet esetén látok valami extrát, ami kifejezetten a játékosok kiszolgálására van, itt nincs semmi.
    Na és ezen semmitmondó gémerségről szólna ez a cikk, tele semmitmondásokkal.

    Ennyi. de nincs semmi baj ;)

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz Peak #32 üzenetére

    Az USB csatlakozás, a mikrofon, a zajszűrés, a kábelen lévő vezérlők mind olyan ficsőr, ami megint minden általános pc-s headsetre jellemző. Tehát pl az USB nem a gamereknek kell, hanem mindenkinek, akinek olyan hardvere van. Ilyenek pedig azok is akik pl munkájuk során rengeteget beszélnek Skypon és hasonló felületeken (körülnézek az irodánkba és csak négy ember pofázik épp pont így valakivel a világ túloldaláról, miközben programkódokon dolgoznak - egyik se gamer).

    Amúgy, szerintem félre értettél. Nekem nem a már itt kialakult "gamer füles vs zenei füles" kérdés a problémám. Nekem az a bajom, hogy ki van kiáltva ez nem létező kategória, hogy gamer füles, ami csak annyiból tér el minden olyan fülestől, mint amiről te is írtál, hogy kurva ronda, harsogó dizájnja van. Semmi más.
    És ezek után erről a nagy semmiről írva vagyon egy cikk, ahol tuti tippeket osztogatnak, hogy mik a jó gamer füles ismérvei. Mik azok?
    1: Kényelem, súly, fülpárna. Minden jó füles tulajdonsága, nem csak gameré.
    2: Kábel. Minden jó füles tulajdonsága, nem csak gameré.
    3: Mikrofon. Minden jó pc-s headset tulajdonsága, nem csak gameré.
    4: Hangminőség. A kategória szintjén minden jó füles tulajdonsága, nem csak gameré.
    5: Kezelőpanel. Minden jó pc-s headset tulajdonsága, nem csak gameré. De megadom magam. Egy gamer füles rendelkezhet bonyolultabb panellal, de csak az USB-s tudhat valamit komolyabban

    Tehát, az ötös ponttól eltekintve még mindig nem áll nekem össze, mitől lesz jó gamer füles, egy füles. Sőt, általában, mitől gamer egy füles??? Újra odajutok, ez a gamer fülhallgató egy maszlag, amit a Gamerek (így nagybetűvel) szépen benyalnak némi felárért.
    És erről írnak sokan mások is itt, hogy hát egy sima füles is teljes értékű gamer füles, nem kell ezt így túlragozni (na bumm, nincs rajta panel).

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz #16939776 #109 üzenetére

    Amiket leírtál az megint minden rendes headsettől, sőt általában egy fülhallgatótól elvárt dolog, nem kifejezetten a gamereké

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Új hozzászólás Aktív témák