Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Hogy érted hogy nem voltak elég kontúrosak a betűk? Egyszerűen csak aprók voltak és összefolyt minden a szemed előtt, vagy közel hajolva/kinagyítva is olyan hatása volt a képnek mintha nem-natív felbontásban lenne a kijelző (vagy mintha nem lenne élsimítás a betűkön)?
    Csak mert olvastam már apró pixelmérertű kijelzőről olyat hogy "kásásodik" a kép, ott is leginkább vonalas elemeken volt látató a dolog, de filmekre is rányomta a bélyegét. Igaz hogy ott ugyanezt az 1920x1200-as felbontást egy 17"-os notebook kijelzőjébe zsúfolták be (egy félmilkás asus gamer-notebook) ami ennél is jóval kissebb pixel-méretet jelent, de még az én szintúgy 17"-on 1680x1050-es noteszemen is kissebbek a pixelek mint a Lenovón, és semmi ilyesmit nem tapasztaltam, úgyhogy ez nem törvényszerű, csak nálam ez egy ilyen mumus amitől félek kis pixelméret esetén (pedig amúgy szeretem, tök szar érzés a 17"-os 1680-as notesz után átülni a 19"-os 1440-es kijelző elé, ott is kissebbek még a betűk mint amin régen CRT-vel felnőttem, de így nagynak tűnik rajta minden ami nekem nem épp plusz pont)

    És nem futtatál véletlen néhány benchmarkot? Mert érdekelne milyen mértékben lassítja a kártyákat a felbontás növekedése. Tehát kb. lineárisan, csak annyival kevesebb az FPS mint amennyivel több a pixel, vagy 1600 környékén már elvadul a dolog és sokkal lassabb mint amennyivel több a képpont? (pl. ide nem elég a fél giga Vram se, vagy egyszerűen nem ekkora felbontásokra optimalizálják még a mai kártyákat/drivereket/játékomotorokat).

    CRT-vel még megtudtam volna csinálni magamnak is hogy olyan felbontásban is futtatok tesztet amit nem bír a monitor (néztem volna az OSD-n hogy out of range, de utánna meglett volna a 3DMark pont vagy a benchmark result valami TXT-ben a játék mappályában...), de TFT-vel már nemigazán enged a VGA olyan módot amit nem igazol vissza a monitor. És amúgy is félkarú 320-as GTS-em van amit 1Gb-os kártyára cserélnék ha ilyen monitort veszek. (előbb mindenképp VGA-t cserélek majd és ha tudom hogy fullhd monitort akarok inkább túlméretes memóriásat választok plusz párezerért...)
    Szóval örültem volna egy ilyen grafikonnak, akármilyen tesztprogival (3DMark, CS:S VST, bármi) hogy alakulnak az FPS-ek ahogy eljutsz pl. 1280-astól 1920-as felbontásig. (néhány lépcsőben)

    Ja, és mikor tök szemből nézted a monitort filmezés közben akkor is volt ilyen sötét-szürke elmosás, vagy csak ha kissé oldal/felül/alul/ról nézted?

    Játékokban jobban csökkentette a magasabb felbontás az alisinget mint kissebb felbontásban tette volna 2/4X AA?
    Mert pl. a noteszemen CS:S alatt 17"-ra 1680x1080-ban még mindíg érezhetőbb az alising, mint otthon 19"-on 1440-ben 4x AA-val.
    És ilyen felbontásban már eleve kuka az AA-nak ha nincs 9800GX2-d...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Yany #23 üzenetére

    Aha, tehát csak a szemedben folyik össze a kép, mikor megvettem a noteszem rövid ideig énis tapasztaltam ilyesmit, de hamar megszoktam és ma asztali monitor elől visszaülve se érzem már (fordítva igen, hogy nagy kanyi betűk ülnek az asztalin)

    Nem is hibáztatlak hogy nincs VGA benchmark, csak örültem volna mert van némi aggályom hogyan is viselkedik egy mai VGA az ekkora felbontásokban. Csak annyit lassul amivel többet ad vagy már kezdi rosszul érezni magát mert egyszerűen nem erre tervezték. És a rengetegsok tesztet se sokan futtatják ekkora felbontásban, sőtt, még 1680 se nagyon inkább 1280-ban...

    Kösz, ha szemből minden oké nekem tökéletes, általában egydül ülök előtte, csak néha filmezünk a gép előtt többen is (max ketten), de most TN paneles monitorhoz képest ez a helyzet így is csak javul...

    Szerintem próbálgasd, alapvetően én is ebben a sorrendben lövöm be a dolgokat hogy: natív felbontás ; játékbeállítások minél magasabbra ; ha még mindíg bőven simán fut nézzük bír-e némi AA-t. És mostanában ezzel a kártyával és mai játékokkal a 8x CSAA se lehetetlen dolog 1440x900-ban, 1680x1050-ben is kipróbálhatsz egy 2X AA-t, rontani biztos nem ront a képen és lehet bírja azt a kártyád. A 2x szűrés is sok hibát elfed.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FoxiestFox #25 üzenetére

    Csak 95k-t kell, sőtt, ha nem riadsz vissza egy kis kockázattól már 85k-ért is láttam valahol egy másik tipust ami elvileg ugyanígy S-PVA-s, csak nem biztos.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Uchimata #26 üzenetére

    Te tapasztaltál ilyesmit mint a tesztben írt furcsa betűkirajzolás?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nah, nézegettem a tesztet amit linkelt valaki, az 512Mb-os 3850-es radeont és 8800GT-t vetettem össze.

    Bioshock: 1280-ról 1680-ra illetve 1920-ra
    30,61%-al több pixel - 12,59% / 15,74% telj.csökk. 3850/8800GT512 - NoAA NoAF
    75,75%-al több pixel - 23,36% / 32,13% telj.csökk. 3850/8800GT512 - NoAA NoAF

    Crysis 1680-ról 1920-ra:
    30,61%-al több pixel - 17,34% / 36,67% telj.csökk. 3850/8800GT512 - 4xAA NoAF
    75,75%-al több pixel - 43,65% / 54,50% telj.csökk. 3850/8800GT512 - 4xAA NoAF

    UT3: 1680-ról 1920-ra:
    30,61%-al több pixel - 16,32% / 22,22% telj.csökk. 3850/8800GT512 - NoAA NoAF

    COD4 1280-ról 1680-ra illetve 1920-ra:
    30,61%-al több pixel - 17,82% / 16,59% telj.csökk. 3850/8800GT512 - 4xAA 16xAF
    75,75%-al több pixel - 17,12% / 30,80% telj.csökk. 3850/8800GT512 - 4xAA 16xAF

    Hát úgy tűnik ha 4870-es VGA mellé akarok majd monitort venni megérheti a nagyobb felbontású monitor mert a radeonok úgy tűnik elég jól álják a sarat nagy felbontásokban, a georceok jobban lasulnak tőle. (tegyük hozzá hogy 1920-ban így is mindíg verte még a 8800GT a 3850-est...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Leelluue #49 üzenetére

    Hmm. A fényképen a lenovón tök zöld az egész asztal, az LG-n meg kék a jobb felső rész.

    Direkt lőtted így be / átver a fénykép / ilyen a monitorok alapbeállítása?
    (mert most beraktam itthon ezt a hátteret és kéknek is kell lennie)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Arcoss #97 üzenetére

    Ha találsz vakakit aki ad bérbe kalibrátorokat 1-2 napra párezerért (vagy ott helyben megcsinálja ha elviszed hozzá a monitort) megoszthatod velünk. :K

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Yany #100 üzenetére

    A link az elveszett félúton vagy nem is volt?

    Amúgy Googlevel néztem, bruttó 78k-ért dobott ki egy boltot. Szerintem ennyit nem ér otthonra. (meg én amúgy is inkább fizetném ki bérleti díjba ennek a harmadát is minthogy utánna a szekrényben porosodjon és vekig elő se vegyem)

    De ha pl. összegyűlnénk így ph-n ~10-en akkor vehetnénk egyet közösen. Egyvalaki aki meg akarja tartani az fizeti az ár ~felét, a többiek a maradék összeget felosztva és megkapják pár napra míg belövik otthon a monitorjukat (meg esetleg a haverokét...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #101 üzenetére

    Találtam viszont 30k-ért egy olyat hogy X-rite Gretagmacbeth Huey. Ezt ugyanaz a cég gyártja otthoni felhasználóknak, és elvileg utánna real-time is utánállítja a színprofilt a szoba fényviszonyaihoz. [link]

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Arcoss #103 üzenetére

    ha se a gammát, se a fényerőt, se a színhőmérsékletet nem kezeli akkor mit? :D
    Főleg mit állít realtime a szoba fényviszonyához ha nem a fényerőt vagy a gammát?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Arcoss #105 üzenetére

    Amúgy ha tök pontosan akarod belőni akkor egyénileg a saját panelt kell tesztelni, nem?
    Szóval ha te felraksz egy táblázatot az nekem lehet semmivel se jobb mint a gyári, nem?
    Ha minden gyártósorról legördülő monitor ugyanúgy torzítana semmiből se tartana úgy eladni hogy tökéletesre kalibrálják (egyszer bemérnék a panelt és ezzel az alapbeállítással gyártanák a monitort)
    Kalibrálni nem azért kell ilyennel mert a panelre meghatározott átlagosan legelfogadhatóbb beállításokban nagy a szórás és annál a konkrét panelnél ami náladvan meg kell keresni a legjobbat (ami nem ugyanaz mint ami nálam van)?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Arcoss #108 üzenetére

    Aha, ok. A gamma alá értettem már az RGB-gammákat is...
    Pedig az otthoni felhasználónak a dinamikus fényerőszabályzás érné meg legjobban és szerintem az is lenne a legkönnyebben megvalósítható (sima kis fényérzékelő mint fényképezőgépekben és ha sötétedik letekeri... ; sokkal nehezebb lehet azt figyelembevenni hogy sárga a sötételő függönyöm és sárga fény vetül a monitora és ennek inverzébe tekei az RGB gammákat)

    Csak a ph-s teszteknél nem értem miért mellékelnek ICC profilt meg táblázatot arról nekik mi lett jó.
    Mert az előbbi hsz-ben kifelytettem szerintem én semmire se megyek azokkal az értékekkel amiket egy másik monitoron kimérnek. (mert a gyári beállítás is egy mintavétel és átlagolás eredménye amitől eltér a konkrét monitor ami hozzám kerül meg az is ami hozzájuk de nem egyformán...) Ezért kell külön-külön kalibrálni a félmilkás monitorokat is és ezért nem színhelyesek az olcsók se (mert miért ne érné meg a gyártónak ha csak egyszer kéne bemérnie egyetlen panelt és aztán arra lőni a monitor alapbeállítását és minden sorozatban legördülő monitor tökéletes lenne)...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák