Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Az írás jó volt az értékelés rész nem kellett volna mert nem sok tapasztalatod lehet a többi autóval kapcsolatban.
    Jó kis használós kocsi a swift,nagyon megbízható, kiforrott konstrukció ,de már abban az időben is szinte minden népszerű gyártó fölötte állt mind utazási komfortra zajban és felszereltségben. mind a többire,a biztonsági funkciókban és felépítésben meg főleg..( még az Opel Astra is,a franciákról nem is beszélve ) ,de megbízhatóságra az élmezőnybe tartozik.27 éve vezetek több évig dolgoztam autókereskedésben.

    Számomra Zajos, és kényelmetlen, de megbízható igásló minimális( nulla) passzív és aktív biztonsági felszereltséggel, papír vékonyságú lemezből összerakva ami ütközésnél semmit nem tompít, sőt inkább pusztít hektikusan működő máig kérdőjeles légzsákkinyílással.
    Szóval ezt kihagytam volna de a többit jó volt olvasni, bár az hogy vezérlést( gondolom olajat sem ?) nem cseréltetek ennyi ideig, fékekről, kerékcsapágyakról szűrőkről, nem is beszélve... azért huh...
    ha vannak gyerekeitek ez inkább felelőtlenség számomra mint vicces dolog, de nem erre akarom kihegyezni a dolgot. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bambano #20 üzenetére

    Huh akkor nem tudom mit nézték. Az SX4-S-Cross hibrid 1.4 benzines kivitelben full exrásan ( panoráma tető ,navi, rengeteg légzsák , stb.. kivéve automata ) stb megáll 6,7 millió forint a Vitara szintén ilyen felszereltséggel 4 kerék hajtással 6,1 millió.
    A sima GL 1,4 hibrid 5,2 millió , múlt heti kiküldött ajánlat a Suzuki Bartától mindkettő, ( az is már szuperül fel van szerelve.)
    az SX4 re az alap 3+7 garira plusz 2 évet még adtak ajándékba. :K

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bambano #31 üzenetére

    Szerintem ott valami félreértés van vagy nem tudom.A swift soha nem volt drágább mint az Astra. Nekem most is Astrám van cégesnek ez 12 év alatt az ötödik céges. sajátként volt 3 opelem.
    A mostani 2 éves, K Astra 1.6 Sports Tourer előtte is az volt de 1.7 CDTI J Astra . Az 5,2 millió volt ez a K Astrám 5,7 millió, de kevésbé jól felszerelt mint a J volt.H a ugyan olyannal kérem akkor 6 misibe belemegy.

    nem tudom milyen vitara jön ki 7.8 ra ...múlt heti ajánlatot kaptam szinte fullosan felszereltre nem tudtam 7 fölé vinni, ja és nem Vitara hanem S-cross...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bambano #39 üzenetére

    jah hét ezeknek ne dőlj be hogy lista ár 7,8 millió, azt javaslom, tapasztalatból tudom.
    Azt biztosan állítom neked, hogy soha nem tudtál venni egy hasonlóan felszerelt új Swift árából egy hasonló paraméterekkel felszerelt Opel Astrát, nem hogy kettőt.
    Amúgy hogy mennyiért mit vennél... Életemben nem voltam annyit tréleren, mint a J Astrával, pedig azt is nulla kilométerrel hoztam ki a szalonból mint a K-t .15 év legrosszabb céges autója volt a 7 ből.
    A mostani K Astra jó,de ez még nem francia motoros, a frissített modellel megint problémák vannak, míg az enyémben 2 év alatt 112 ezer km lesz hiba nélkül, soka gyepálva kevés autópálya, sok város és sűrű indítás leállítás.kötelező szervizekkel ment el eddig míg a kollégámé 30 ezer kilométerrel már tréleren volt motorkód hibával. Az övé frissített modell mer GTK ra vágta az előzőt egy szarvas segítségével.
    MI kértük a céget hogy gondolják meg a SUV modelleket a jövő évi autócserére 8,5 millió-t kaptunk keretre, javasoltuk a Suzukit, mert én most már simán azt vennék a megbízhatóság , felszereltség.komfort miatt, nem Opelt.
    "sajnos" elutasították ( idézőjelben írom inkább a sajnost ) és Skoda Octavia lesz.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz 8th #46 üzenetére

    50 ezerért nálunk egy fél erdőt kiszednek munkagéppel, nem hogy egy tuskót.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz SyMbioTe #114 üzenetére

    és ehhez még hol a Swift árban- - 1-1,5 M :)

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bambano #150 üzenetére

    Figyelj a mostani Sx 4 és Vitara az első amire azt mondom hogy megvenném családi autónak és cégesnek is. Az opelek már nem túl jó kocsik. Az insignia motorikusan egy csőd a J Astra az egyik legmegbízhatatlanabb kocsi amit láttam közel 6 millió forintért s olyan szar benzines motorral ami mellett 7 litert eszik, úgy hogy egy autópálya kell előzéshez 100 fölött.. vállalhatatlan.
    nekem az 1.7 CDTI már jó volt ,amikor ment és épp nem csere autót hajtottam mert tréleren szervizben pihent. NAX volt a rendszáma, már ismerték a szervizesek fejből amikor megláttak.
    A K Astra most 2,5 éves 112 ezer km hivatalosan . 1.6 dizel, tökéletes fogyasztással ( 4,4 liter) remek váltóval és eddig megbízhatónak bizonyult, de tavaly frissítették a modellt átvették a franciák az Opelt már az új Opelekkel ismét rengeteg gond van, elektromos tiltások, szelep hibák, A kollégámtól megkérdezték azt egy 6 hónapos 27 ezer kilométer futott Astránál, hogy kicserélte e a kábelköteget mert nem hiszik el hogy szigetelések nélkül van bekötve a motorvezérlő elektronika a francia változatban...

    A vectra gyártását 12 éve abbahagyták életem egyik legjobb autója volt a benzines 2.8 OPC amit az építkezés miatt adtam el, az opel Gemenc igazgatójának kocsija volt, tőle vettem 176 ezer kilométerrel.... egészen ezt gondoltam addig amíg meg nem jött az Avensis családi autónak ( közben mercit használtam cégesnek 7 éve kb) amit a párom nem volt hajlandó vezetni, ezért megvettük a Toyotát, ami a maga kis igénytelenségével és egyszerűségével úgy ment át 2 műszakin hogy olajat cseréltem ,semmi mást, míg a vectrára 4 év alatt ráköltöttem 560 ezer forintot számlákkal igazoltan, munkadíjak nélkül, mert Opel dolgozó voltam.( azóta a Toyotát sírom vissza mert azt azért adtam el mert jött a J Astra és azt a párom már elvezetgette néha, felesleges volt fenntartani.)

    Itt pár kép neked a 2,5 éves 112 ezert futott K Astra tartósságáról :
    a kormány 2 évesen akkor még 95 ezerrel elkopott, ragadt az első céges kocsim amire kormányvédőt kellett vennem :

    Az ülés nem fehér vagy összekent egyszerűen kikopott:

    Az ajtók széleknél elkezdtek a peremüknél ledobni a fehér festéket nem lekopás vagy leütés, málik le...

    elfelejtettem lefényképezni a pedálok állapotát. a gázpedál konkrétan elmálik...

    én a Di fer autóházba hordom szervizelni, hivatalos Opel szervíz és Suzuki márkakereskedés Dunaújvárosban. Rengeteg Suzuki van kiállítva, a Cégünk az irodai dolgozóknak vett S cross és Vitarákat tavaly. Vihetik hétvégén haza is őket nyaralni stb, 7-8 nő, Pesten mindenki nyúzza húzza őket
    Az új scross szerintem nagyon kényelmes ( bár nekem is kicsit kicsi) nagyon jó menet tulajdonságokkal és baromi jól felszerelt autó. Az első Suzuki nekem - és ebben igazat adok- ami szerintem legalább olyan szintű minőség érzetre mint az opel de abban biztos vagyok hogy tartósabb annál.
    A K Astrának jobb a váltója és a kormányzása, az egyik legjobb autóm eddig a Váltó/ kormány/ motor összeállításban. 207 volt a végsebessége eddig ,de a 150-160 nem probléma neki hosszú távon és belül akkor még simán kommunikálsz és jól érzed magad te is és az utasaid is. De ezt elkúrták azzal, hogy a franciák első húzása az volt hogy a saját motorjaikat a saját váltóikkal nyomták bele már... aki jó K astrát akar az az első verziót vegye.. Most már eszembe nem jutna új autóban venni Astrát francia lélekkel és a J astrát sem tudom senkinek ajánlani azaz az utóbbi 2 genből egy fél ami versenyképes egy Suzuki megbízhatóságával szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bambano #162 üzenetére

    -ajánlom a figyelmedbe ezt a népítéletet. [link] meg úgy általában a többit is.Úgy általánosan leírja mennyire rossz konstrukció volt. Ez nem egy radom kiragadott ítélet , ismerem a tulajt, az egész előzményeket ismerem a kollégákat akikkel együtt dolgoztam az Opelnél évekig, mai napig összejárunk. Egy insignia nem egy olcsó kategóriás kocsi volt,de a Turbó motorjai úgy hullanak minta legyek. Jó amikor jó,a la J Astra de rengeteg hiba van benne, kerülendő szerintem. 3 hónapig használtam az ALD től bérelve , amíg vártam az új kocsi megjövetelére, hibamentesen, de a helykínálat a méretéhez képest vicces volt 2 gyerekkel és amikor vissza vittem sokat sztorizgatott róla az ALD-s kolléga, én meg csak néztem hogy így utólag kifizetve majd fél milliós díjat rá 3 hónapra, ezeket bele tolja a képembe milyen problémák és szervízeken esett át egy 4 éves kocsi én meg közben 2 gyerekkel és a párommal körbejárta vele többek között Erdélyt, amiből ha scak egy velem történik nem jövök onnan haza nagyon sokáig...
    -
    Mi a baj vele? Az hogy én 17 éve ennyit megyek minden céges autómmal sőt többet. egy sem kopott még el ,ez az első.
    -

    De amúgy sok mindenben egyetértek veled és tudom mire gondolsz úgy általában a Suzuki vs Opel dologban,de az ma már nem állja meg a helyét szerintem pont a fent felsorolt dolgok miatt, az Opel minősége nem túl jó már, a Suzukié sokat javult és közben olcsóbb maradt mint a villám.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bacsis #159 üzenetére

    nem arra értettem, hanem arra ahogy osztályoztad. Semmi másra. hidd el hogy nagyon fapad a suzy és akkor is annak számította konkurenciahoz képestde cserébe olcsó, megbízható olcsón fenntartható. közepes osztályzatot akkor sem érdemelt menet komfortra és kényelemre, ma meg már főleg nem. :N

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bacsis #190 üzenetére

    Csak hogy értsd mire utaltam :
    ülj bele egy 2005 ös évjáratú Audi 6 ba vagy Citroen grand picassoba, Ford C maxba,Mazda 6 ba, Egy H astrába ,Peuget 307 be,407 be,Renault Meganba vagy Lagunába. utána nem fogsz adni 3 as osztályzatot a 2005 ös Suzuki swiftnek :)
    most ilyenről hogy Mercedes E , vagy Citroen C5 nem beszélek. Hiába más kategória ezek az autók, az osztályzatot nem lehet kiosztani anélkül hogy ne vennéd figyelembe hol tart a többi autógyártó vagy hol tartott 2005 ben kényelem és komort terén. Ezek igazából a közepes/ jó kényelmű autók.
    Egy kagylóülés elhiszem hogy változtatott de azért általánosan/ átalakítás nélkül nézzük itt a legtöbben a swittedet mert akkor ennyi erővel egy Renault Meganba is beleteszel egy kagylóülést és az akkor 5 ös kényelemből mert alapból is baromi jó. :)
    Ezért nem értek egyet azzal hogy osztályoztál,de ezt ne vedd támadásnak, ez az én preferenciám csupán, de tapasztalat nélkül ezt jobb elkerülni szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz sh4d0w #192 üzenetére

    Jogos :R .

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bacsis #195 üzenetére

    megbeszéltük. :R
    A színe baromi jó, amióta nézegettem a cikkedet ránéztem a Skoda Octaviara, hogy jövőre tudom e rendelni náluk majd ehhez hasonlóban.
    Ezt találtam : versenykék metál

    Szóval most miattad lesz ( ha lesz ) kék autóm :D

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák