Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    Véleménykomment. Ér savazni, de előre szólok, visszakapod, és neked lesz rosszabb. Jobban járunk mindketten, ha csak simán eszmét cserélünk.

    Tavaly vettem egy S10-et (240e Ft), de nem tetszett, gyenge volt a videominőség. Aztán elcseréltem egy iPhone XR-re. Azon keveselltem a kamerák számát, ezért 20e ráfizetésével elcseréltem egy P30 Próra. Annak a sárgás színei és a borzalmas videóapp-kompatibilitása nem jött be, ezért elcseréltem egy Mate 20 Próra és egy iPhone SE-re, amit anyámnak adtam. A Mate 20 Pro-val is kompatibilitási problémák voltak, és olykor frame drop, ezért vettem egy iPhone X-et (160e), annak azonban borzalmas volt a fényereje, és nem volt elég filmszerű a képe (mélységélesség - hobbi filmes vagyok) a picsányi szenzor miatt, ezért megváltam tőle, és vettem egy Xiaomi Note 10-et (152e). Sajnos a Filmic Pro csak a főkamerát kezelte, és a legtöbb felvétele szaggatott felbontástól és fps-től függetlenül, ezért túladtam rajta, és vettem egy Xiaomi Mi9-et (90e). Itt már decens minőségű volt a mozgókép, de nagyon felkúrt, hogy szintén csak egy kamerát kezel a Filmic Pro, ezért eladtam, és vettem egy iPhone 11-et (300e). 962 ezer Ft-ot költöttem okostelefonra 2019-ben... Ezzel nagyjából elégedett vagyok. Nem válok meg tőle, belefáradtam.

    Közben volt időm alaposan kitapasztalni az okostelefon-szférát, és rájöttem a piszkos kis trükkjeire és a gyengeségeire. A mélypont egyértelműen az agyonajnározott P30 Pro volt a számtalan kompatibilitási hibájával, a szánalmasan alacsony videós bitrátájával, az erőltetett fotós és videós trükkökkel, a sárgás RYYB szenzorával és a kamu hold-módjával. Aki egyszer kipróbálta, biztosan érezte a remekül sikerült felvételek okozta sikerélmény ellenére, hogy itt valami nem kóser. Olyan volt, mint egy videojáték, még a kézremegés is csak PRÓBÁLTA követni a valóságot, de időnként kilógott a lóláb. Az i11 ezekhez képest szinte semmit se tud, de azt legalább igényesen és megbízhatóan teszi.

    Közben vettem egy régi, lerúgott MILC-et a decens fotó és videóminőség ellenére, meg egy közepes bridge-et ami 4K-t is tud, ha kell a viszonylag filmszerű kép és a nagy zoom. Ha kimegyek és lefotózom a holdat, pontosan tudom, mit csinálok, mi és miért történik.

    Mondandóm lényege: az "okostelefónia" vanitas vanitatum. Ezeknek az S20-as (eleve: Miért 20? Eddig miért nem tudták lekövetni az évszámot?) feature-öknek nincs valódi értékük, hovatovább a nagy részük csalás vagy csúsztatás. A 16 GB rammal is kitörölheted a valagad, ARM architektúra ide vagy oda, amikor a nyers erő egy atom prociéval vetekszik - és akkor sokat mondtam. Továbbra sem fognak AAA kategóriás játékok futni a telefonodon, csak a rengeteg mikrotranzakciós, reklámokkal agyontűzdelt fos, mint a Gardenscapes meg a Candy Crush, továbbra sem effektelsz, vágsz, továbbra sem kezelsz adatbázisokat a telefonon, szoftveresen sem fejlődik semmi. És a hab a tortán az, amivel a Samsung engem örökre elveszített, hogy önkényesen kivették a manuális videó módot, ami miatt befürödtem az S10-zel, most meg nagy csinnadrattával bejelentik, hogy ismét lesz. Eleve ezért vettem mindig Samsungot S7 óta. Elmehetnek a (mindenki képzeljen ide olyat, amiért egy hét ban jár).

    Ez az egész vanitas vanitatum. Tudom, hogy az oldal profiljával ellentétes, de mindenkit arra kérnék, ne kövesse el azt a hibát, mint én, hogy eszetlenül cserélget a semmire, legalábbis addig ne, míg lehet egy mély meggyőződésünk, hogy a fogyasztói szokásainknak hála b@sszuk szét a bolygót. Én felvállalom, hogy azért cserélgettem hisztérikusan, hogy az életemben keletkezett űröket betömködjem. Biztosan nem vagyok egyedül. Ha tényleg cserélni kell, fontold meg, de egy S8-ról például biztosan nem éri meg váltani. Sőt, tán S7-ről se. A párom a mai napig egy tökéletes állapotban lévő Note 3-at nyúz, 2 napig bírja az akksi, 5%-okkal elketyeg egy órát, közben FB, Messenger, Viber vígan megy. Ennél nem kell több a userek zömének.

    A papírcsomagolás műanyag helyett nem elég a lélek megnyugtatására. A fejekben kell rendet tenni, és úgy tűnik, ebben nem a telefongyártók lesznek az úttörők. Szóval ne legyetek konzumidióták, mint én, a tudatos vásárlással többre megyünk.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák