Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karib

    addikt

    válasz Freddy TNT #1276 üzenetére

    Örülök, hogy neked bevált. Milyen HDD-ket használsz a RAID0-ban?

    Department of Redundancy Department

  • mh197

    senior tag

    válasz Freddy TNT #1276 üzenetére

    Ezt a tényt én is alá tudom támasztani!
    Nekem volt/van szerencsém kipróbálni 2x80 Gb maxtor raid0 vs. 1x80 Gb maxtor winyók összehasonlítását. Az eredmény : ugyanabban a gépben nemrég telepítenem kellett a 2x80-as raid tömbre xp-t, és a sima 80-asra is. A sima 80-ason az xp csupán backup funkciót lát el, vagyis az egy szűz xp, csak egyetlen progi van rá feltelepítve.
    A raid tömbre telepített xp-t használom naponta, sok telepített progi van rajta.
    Már a telepítés is szembetűnően gyorsabb a rad0 esetén, kb időben 2/3-a a sima 80 -as winre való telepítésnek. Használat közben pedig a win betöltése még így is gyorsabb a raid tömbön, hogy egy rakás progit kell betölteni, mint a sima 80 -s winyón lévő szűz xp betöltési ideje. Ami még feltűnő, hogy ha meg akarok nyitni egy ablakot, nem gondolkodik, hanem rögtön bedobja, míg mindez kevésbé mondható el a sima winyó esetén.
    Természetesen a raid tömbre telepített xp teljes egészében a raid tömbre került, a sima winyóra telepített xp pedig szintén teljes egészében a simára. A lapon a sima winyó ide portra van kötve (udma6 asszem), a raid esetén (64kb egységgel) pedig ata->sata átalakítóval mindkét winyó sata portra van kötve.
    Természetesen a folyamatos másolás pedig egyszerűen szárnyakat kap az egy winyóhoz képest.
    Összességében nekem nagyon bejön a raid0 a gépemen, mindenkinek csak ajánlani tudom.

Új hozzászólás Aktív témák