Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1eske

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni egy probléma általános megoldásában. (C#)
    Adott egy osztály amely egy Session property tartalmaz, amely közvetlenül össze van kötve egy Windowsos alkalmazással.(WinAppDriver) Értelemszerűen ha ezt az osztályt újrapéldányosítsuk mindig megnyitja ugyanazt a programot. Ennek elkerülése végett Singletonná alakítottam az osztályt, így csak egyszer példányosodik és a program is csak egyszer indul el. Ez szép és jó, de időközönként újra kéne indítani az alkalmazást.

    Sajna a Singleton nem igazán erre lett kitalálva, hogy újrainicializálják, így esetleg egy másik pattern/megoldás felé kell nézelődnöm.

    Tehát adott a következő scenario:
    1. elindítom az alkalmazást az osztály konstruktorának meghívásával, így a Session property is értéket kap.
    2. Ezt a Session propertyt használják a különböző osztályok. (Dolgoznak a Windowsos alkalmazásban)
    3. Miután már nem kell nekik, be kéne zárni ezt az alkalmazást és újra megnyitni.

    Van bárkinek bármilyen ötlete? :F

    Köszönettel! :R
    1eske

  • 1eske

    tag

    Sziasztok!

    Egy GUI-val rendelkező desktop alkalmazást kéne írnom aminek az alábbi funkciókkal kéne rendelkeznie:
    - Crossplatform
    - Képek drag-and-drop húzása, képek deformálása stb.
    - REST kérések küldése előre bekonfigurált végpontok számára, amelyet a GUI-n keresztül lehetne konfigurálni

    Kvázi egy Postman továbbfejlesztve, kicsit felhasználóbarátabbá téve, úgymond "next-next" élmény elérése lenne a cél egye endpointok meghívásakor.

    A legnagyobb kérdés a fejemben, hogy milyen nyelven írjam. Java nyelven tudok, a cross platformnak meg is felel, de a GUI-val kicsit hadilábon állok. Egyedül a JavaFX ami talán viszonylag korszerű még, de nekem kicsit nehézkes a működése, de jobb híján akár jó is lehet.

    A másik alternatíva a Javascript, amit nem különösebben szeretek, ezért azt szeretném kerülni ha lehet. Esetleg még a Python ami maradt, de annak a GUI részével semmi tapasztalatom nincs.

    Ti mit ajánlanátok erre a feladatra?

  • 1eske

    tag

    válasz martonx #13624 üzenetére

    Igen, Python alap ablakozója elég rona sajna. C++-ot kihagynám, Electronnal én is szemeztem, ha nagyon nem jutnék dűlőre akkor marad az. Köszönöm! :R

    Silεncε
    A Tkinter nagyon nem szép, még ha nem is szépségversenyre csinálnám, azért ennyire igényes lennék a munkámra 😅
    Ezt a SceneBuildert kipróbálom, az talán megkönnyíti a dolgomat majd. :K

    samujózsi
    Köszi, ezeket lecsekkolom majd még! :R

Új hozzászólás Aktív témák