Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazsesz

    őstag

    Hi all!

    Kéne egy kis C segítség.

    Feladat:
    Írjon saját függvényt, ami N darab tömbben tárolt szám számtani átlagát kiszámolja.

    #include <stdio.h>

    int atlag(int p[20], int d) {
    int osszeg=0,q,eredmeny;
    while (q=1,q!=d,q++) {
    osszeg=osszeg + p[q];
    }
    eredmeny=osszeg/q;
    return eredmeny;
    }

    main() {
    int a[20],f;
    f=4;
    a[1]=1;
    a[2]=2;
    a[3]=4;
    a[4]=23;
    printf(''atlag: %d'',atlag(a,f));
    }


    Eddig jutottam, de sztem nem adja át a tömböt a függvénynek, és mikor elindítom, akkor semmi programvége, és semmi eredmény... :( Próbáltam már pointerekkel, de úgyse nagyon ment, GCC hibát írt ki rá.

    Előre is köszönöm!

    Üdv: Balu

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    Hali megint!

    Naszal következő feladat (minden napra 1 :D):

    Írjon saját függvényt, amely egy adott fájlból megszámolja a sorközök, szóközök, és tabulátorok számát.

    Szal ott tartok, hogy egyelőre main() függvénybe próbálom megírni. Odáig oké, hogy a fájlból kiirdogálja nekem a karakterek számát. de....

    #include <stdio.h>
    #include <stdlib.h>

    main() {

    int c[256],i;
    char *s,kilep;
    FILE * f;

    f=fopen(''prog4.txt'',''r'');
    while (!feof(f)) {
    s=fgetc(f);
    c[s]+=1;
    }
    while (i=0,i<=256,i++) {
    if (c!=0) {
    printf(''%c - %d\n'',i,c
    );
    }
    }
    fclose(f);
    }


    Szal az addig oké, hogy i=71-nél pölö az alábbit írja ki:

    (G)(71): <amennyi előfordul benne>

    nade ugyebár azt hogy tudnám megcsinálni, hogy mondjuk csak a három megadott karaktert írja ki?

    mert úgy nem okés, hogy printf(''%d'',t[G]);. szal valami ötletet várnék erre....

    Előre is köszönöm!

    Üdv: Balu

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz shev7 #1766 üzenetére

    Ezt eddig énis tudom. Csak az a megoldási fajtája kéne, hogy ha mondjuk azt mondják, hogy ne a tab legyen, hanem az ''A'' betű, akkor mit csinálok? (mondjuk ilyen nem lesz, mert a feladatok fixek elvileg)

    szal azt kéne, hogyha mondjuk azt kérné, hogy a vizsgálat után meliyk karaktereknek kéri a mutatását, egy scanf-fel elintézve egy char tipusú változóba, akkor azzal se legyek elveszve.

    szal mintha mondjuk azt mondanám, ha lehetne, hogy :

    if (i==''\n'') { printf(''%d'',t[ i]); }

    csakhát ez így necces, mert megoldhatatlan.

    strcmp-vel nem lehet, mert az i nem char tipusú, hanem int. de ha a printf-be %d helyett %c-t teszek kiírja a számnak megfelelő karaktert :F

    Üdv: Balu

    Szerkesztés: javítgatás....

    [Szerkesztve]

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz bdav #1769 üzenetére

    Köszönöm a segítséget! Ezalapján sikerült a sajátomat megcsinálni.

    A helyzet az, hogy nem vagyok valami penge C-ből (mint ahogy másból se nagyon...). a while ciklus azért maradt meg, mert gyakorlaton egyszer használtunk for ciklust. talán, dehet azis előző félévben volt.

    6 feladatból 4 mostmár készen van, már csak egy kell, és sztem elég is lesz.

    feladat:

    szintén írni kell saját függvényt, ami megmondja, hogy két stringben melyik a legelső eltérő karakter....

    Ennél arra gondoltam, hogy a stringet karakterekre bontom, és tárolom egy tömbben, aztán végigszaladok a tömbön egy ciklussal, strcmp-vel összehasonlítgatom a tömböket, majd amelyik eltér, annak a sorszámát elmentem egy int tipusú változóban, és kiiratom.

    Na itt a probléma: hogy kéne azt megoldani, hogy a stringeket karakterekre bontom, majd a karaktereket eltárolom egy tömbben. van rá valami függvény?

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz shev7 #1772 üzenetére

    Köszönöm, megnézem mit tudok vele alkotni. Komolyan mondom itt jövök rá, hogy mennyire nem tudok, meghogy megint pályát tévesztettem.... De hát ez van, ezt kell szeretni.

    Na, írok, aztán jelentkezek :)

    Üdv: Bazsi

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    Helóháj!

    Lenne egy kisebb problémám. Kaptam egy programozási feladatot, szemaforokkal kell két program között szinkronizációt megvalósítani (a program lényege az, hogy egyik progi ír valamit az osztott memóriába, addig a másik várakozik, majd mihelyst vége az írásnak, csere: a másik ír valamit, és az első várakozik).

    ANSI C. :S

    Nagyon nem értem a lényegét a szemaforoknak, mert itthon próbálkozok, és nem nagoyn akar menni :S

    Előre is köszi!

    Üdv: Bazsi

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

  • Bazsesz

    őstag

    válasz Robaj #2363 üzenetére

    huhh. ez nekem igen magas :F

    az a poén, hogy ez egy ''koronglopkodó'' játék lenne, ami kétfelhasználós (2 kliens program'' osztott memóriában tárolja az asztalt, és a két program közti szinkronizálás szemaforokkal történik.

    Ott tartok, ahol a part szakad, dehát aki ezt kikapta még nem tudta megcsinálni...

    gondolom annyi lenne a lényege, hogy A kliens beírja, hogy 7 korongot vesz el, a 100-ból, vagy az aktuális maradékból levonja a 7-et, és a szemaforral a másik programnak átadja, hogy 7-et vett le...

    és ez az egész nekem magas, hogy melyik függvény mire hajaz :F

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Új hozzászólás Aktív témák