Új hozzászólás Aktív témák

  • jattila40

    tag

    Bátorkodok megnyitni ezt a topikot, sok kérdés merült fel bennem ugyanis, ami nem illeszthető be egyetlen topik témakörébe sem. Szinte teljesen laikus vagyok (programozó) a témát illetően , és gondolom ezzel nem vagyok egyedül. Ugyanakkor sok fórumlátogató komoly szakmai tudással rendelkezik, szívesen venném ha a tudásukat velünk laikusokkal megosztanák. Milyen kérdésekre szeretnék választ kapni? Például:

    Hogy készülnek a processzorok, kezdve a szilícium szelet előállításától? Mely cégek képesek ilyet előállítani, milyen költségekkel?

    Hogyan kerül rá a szílicium lapra a processzorhoz szükséges mintázat? Annyit tudok, hogy a nyomdászatban használt fotolitográfiai eljárással. Milyen gépek szükségesek ehhez (gondolom nagy fényképezőgépekhez hasonló eszközök), mely cégek gyártják ezeket?

    Milyen tervezési irányelvek érvényesülnek? Pl. CISC RISC és egyéb technológiák.

    Processzorcsaládok evolúciója. Különös tekintettel az x86 családra. Miért nem váltották már rég le ezt az architektúrát?

    Új utasításkészletek használata, pl. SSE, vagy Intel TXT, VT, stb. Hogyan szolgálják az informatikai biztonságot, a virtualizációt?

    És még számos, menet közben felmerülő kérdés.

    Még mielőtt valaki azt javasolná, hogy használjam a google-t és vásároljak remek szakkönyveket, hadd jegyezzem meg, hogy pont egy ilyen fórum lehetne az, ahol a felmerülő kérdésekre áttekintő választ kaphatnánk anélkül, hogy mélyen bele kellene ásnunk magunkat a mérnöki és fizikai tudományokba. Erre sokunknak se energiája, se előképzettsége nincs meg. Szeretném, hogy elkerüljük a késhegyre menő vitákat, mint pl. Intel vs. AMD, erre van már topik.
    Előre is köszönet illet minden hozzászólót, úgy a kérdezőket mint a válaszadókat. Szerintem hülye kérdés csak a fel nem tett kérdés, tehát hajrá!
    Kezdjük talán az elején, vagyis a szeletek előállításával.

Új hozzászólás Aktív témák