Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok,

    Másodlagos porszívót szeretnék vásárolni, amivel gyorsan végig lehet szaladni egy kisebb lakáson. Alapvetően parketta és csempe van a lakás 80%-ában, a maradék 20% pedig rövid szűrű szőnyeg. Fontos megemlíteni, hogy a 4 macska miatt sok a szőr (nyáron a meleg miatt hullatják, télen pedig a távfűtés miatt), tehát 2 naponta át szoktunk menni porszívóval a lakáson, nagyobb/alaposabb takarításokra pedig ott a hagyományos vezetékes porszívó. Ami még kényes dolog, hogy az almot sajnos szeretik széthordani a lábukkal, olyan porszívóra lenne szükség, ami ezeket az apró darabokat is rendesen fel tudja szedni.

    Majd 3 évvel ezelőtt az Aldiban vettük meg az első akkus porszívónkat (model 804245), ami azóta napi szinten használatban volt, így van összehasonlítási alapunk, hogy mennyivel kényelmesebb és egyszerűbb a használata egy zsúfolt lakásban. Árához viszonyítva szerintem teljesen rendben volt (múlt idő, mert most adta meg magát az akksija), de ez nem volt elég erős az alomdarabkák felszedéséhez, illetve a szőnyeg porszívózásához, tehát rendszeresen elő kellett szedni a seprűt és/vagy a nagy porszívót is.

    Ezt a meghibásodott porszívót szeretném most kiváltani egy új, lehetőleg tartósabb darabbal, ami pótolja a korábbi hiányosságait is.

    A főbb szempontok tehát:
    - legalább 20-25 perc nem eco üzemidő (számolva azzal, hogy az akksi elhasználódásával ez idővel csökkenni fog)
    - cserélhető akkumulátor (ha bevált, vennék hozzá még egyet)
    - elegendő szívóerő a szőnyeghez és az alomdarabokhoz
    - macskaszőr és a hosszú haj ne legyen akadály neki
    - HEPA szűrő
    - LED-es világítás a fejnél (megszoktam már, szerintem nagyon hasznos)

    Korábban arról ábrándoztam, hogy egyszer veszünk egy jó Dyson-t, hiszen mindenhol azt hallani, hogy drága, de mennyire jó. Az a helyzet, hogy minél többet olvasgatok a témában, annál kevésbé tartom jó ötletnek. Kicsit úgy tűnik, mintha túl lenne tolva a marketing, teljesítményt/extrákat tekintve valóban nem rossz gépek, de minőség és tartósság szempontjából nem jobbak, mint a középmezőny, sőt, az utóbbi időben talán még gyengébbek is lettek, tehát napi használat mellett nem fognak 3-4 évnél többet kibírni, ha egyáltalán. (V8-at és V15-t néztem elsősorban)
    Szóba került a Xiaomi G10 Plus, mint egy jó alternatíva, a LED-es világítás hiányát leszámítva az értékeléseket megnézve nagyon ígéretes darabnak tűnik, azonban a külföldi boltok oldalain a véleményeknél nagyon le lett húzva az utóbbi időben, a legtöbben az akksira panaszkodnak, hogy hamar (~1 éven belül) tönkremegy, arra pedig csak 6 hónap garanciát vállal a gyártó.
    Néztem még egy harmadik típust is, a Bosch Ultimate 7 ProAnimal-t, de szintén nincs rajta világítás, és rosszakat olvastam az akksi kezeléséről (terveztetett elavultatás)

    Keretösszeget direkt nem írtam, mert megvenném akár a drága Dyson-t is, ha nem látnám előre, hogy pár éven belül a kukában fog landolni.

    A fenti célra milyen gépet tudnátok ajánlani?

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Nagya21 #812 üzenetére

    Szia,

    Őszintén örülök neki, hogy Ti mást tapasztaltok (ismerős is vett 2 évvel ezelőtt, egyelőre nincs vele problémája), de a nagy többség sajnos nincs ennyire jó véleménnyel ezekről a termékekről hosszútávon. A boltok oldalán olvasható vélemények többsége jellemzően a vásárlást követő néhány hétben (hónapban) születik, értelemszerűen olyankor nagyon kis százalékban szoktak a problémák előjönni. Ebből kifolyólag szerintem azokra a véleményekre célszerű alapozni, amik legalább 3-4 év használatot követően íródtak, itt feltehetőleg több releváns tapasztalat gyűlt már össze. (továbbá nagy igazság, hogy egy gyártó vagy termék megbízhatóságáról a szervizesek tapasztalatai árulnak el a legtöbbet) No és ez utóbbiak nem festenek túl jó képet a gyártóról, csak hogy néhány példát említsek.

    Pl. reddit-en a keresőbe beírva a dyson szót első 3 találat:
    link1
    link2
    link3

    További témák, amik előző napról nyitva maradtak nálam a böngészőben:
    link4
    link5

    Engem nem győzött meg a gyártó, az egyik témában írt egy szervizes is, aki 10+ éve javít Dyson porszívókat: Dyson is a classic case of a company founded by engineers being taken over by marketing and bean-counters. They are resting on their laurels and have stooped to using flashy advertising, and gimmicks to sell machines.

    Próbálom racionálisan nézni, tehát mivel élettartamot tekintve a prémium kategórás árcédulával árult termék sem jobb a piaci versenyzők legtöbbjénél, inkább veszek ~féláron más gyártótól egy középkategóriás terméket, és a végére ugyanott vagyok, csak több pénzem maradt.

    Tehát a kérdés továbbra is nyitott, mit érdemes venni, ami nem Dyson? :)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz -cobra- #815 üzenetére

    Dreame-k közül az R20 vagy a T30 lehet a jobb választás macskák mellé? (most mindkettőt ~115k-ért tudjuk megvenni akciósan)

    saen: Van több is, mint írtam, az első 3 találatot másoltam be. Azóta rengeteget olvastam a témában (illetve élőben is megnéztem pár készüléket, Dyson-okat is), jellemzően mindegyik porszívót a Dyson-okkal hasonlítják össze, és bizony ezeknél a teszteknél is kap hideget-meleget a kommentszekcióban (Dyson tulajoktól is). Maradjunk annyiban, hogy nem mindenki elégedett vele. Én általában nem a legolcsóbb vagy legdrágább, hanem a legjobb ár/érték arányú, emelett már kellően megbízható cuccokat keresem, és a Dyson-t túlárazottnak tartom a tudásához képest (ez személyes vélemény, nem kell elfogadni, mindenki azt gondol, amit akar :) ). Ezzel nem lebecsülni akarom, mert látom, hogy amíg működik, addig nagyon jól működik, és jó a support is, de ha már nincs rá garancia, és tönkremegy, az nagyon kellemetlen. Ellenben ha egy hasonló tudású, de olcsóbb (pl. kínai) megy tönkre pár év múltán, veszek egy újat, és árban még mindig nem tartok ott, mintha korábban Dyson-ra ruháztam volna be.

    Nagya21: értelek, de az a helyzet, hogy a kínai cuccokhoz is rengeteg pótalkatrész van, nem csak a Dysonhoz. :)

    koxx: Bizonyos szempontból jobban tetszik a Dyson kialakítása, bizonyos szempontból nem. A Dreame-k esetén például szimpatikus, hogy a szűrőrendszert könnyen szét tudod szedni, és el tudod mosni a csap alatt, ez szerintem nagy plusz pont. Ugyanakkor nyilván nem szabad minden nap szétszedni, mert előbb-utóbb valami eltörik/tönkremegy emiatt, ezzel is tisztában vagyok. De tetszik, hogy megvan rá a lehetőség, és én döntöm el, hogy élek-e vele, a Dyson-nál ez csak részben elvégezhető.

    Szóval nem akarok senkit bántani, csak a véleményemet fejtettem ki. Engem szimplán nem győzött meg a gyártó és a marketing, hogy érdemes rá annyi pénzt kiadni, ezért keresem az élhető alternatívákat. :)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Zoona #844 üzenetére

    A német MM-ben és Saturn-ban most 399euro helyett 299euro, ami durván 115k. Nekem most adja magát a dolog, mert néhány nap múlva megyek ki, így ezt is el tudom majd intézni.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz csabi324 #931 üzenetére

    Szia,

    Mi a nagytesót (R20) vettük belőle ünnepek előtt (~3 hónappal ezelőtt). Háziállatok miatt napi használatban van, de rosszabb esetben is minden második nap porszívózunk vele parkettán, járólapon és szőnyegen is, plusz alkalomszerűen az ágyat/kanapét is ezzel takarítjuk.
    Nagyon meg vagyunk vele elégedve, jó vétel volt, most is ezt választanám. Mondjuk itthon nem olcsó, bár attól függ mihez képest. Nekünk szerencsénk volt, német MM-ben sikerült elcsípni akciósan ~116k-ért, annyit bőven megért.
    Ha esetleg van konkrét kérdés, akkor megpróbálok segíteni.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Új hozzászólás Aktív témák