Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BG*

    csendes tag

    válasz spkkill #8970 üzenetére

    Üdv!
    A legfontosabb a visszaolvashatóság lenne. A ciklus elején amikor beírja a kom. számot ellenőrizni kell van-e nyitott viszgálat. (nincs levizsgálva mind a 8 féle alkatrész)
    A data log funkciónál úgy tűnik nem lehet vissaolvasni a PLC-vel. (megnyitni és folytatni lehet, de nem ad vissza értéket)
    Legjobb lenne kirlátlan ideig megőrizni az adatokat, ami PC szinten nem is lenne lehetetlen, de ennél a PLC-nél nem tűnik megoldhatónak.

    BG

  • BG*

    csendes tag

    válasz spkkill #8970 üzenetére

    Jelenleg erre jutottam: Létrehozok egy 100-as array of struckt-ot a retain területen.
    Ebben fogom tárolni a nyitott vizsgálatokat, számontartom mennyi nyitott vizsgálat van. (retain változóban) A ciklus elején lefuttatok egy for-t annyiszor ahány nyitott vizsgálat van. (nem tudom máshogy kikeresni van-e egyező kom. szám)
    Ha mondjuk 10 nyitott vizsgálat van és a 6. megegyezik a megadott kom. számmal,
    - betöltöm a tömb 6. elemének az értékeit egy aktuális változóba.
    - áttöltöm az utolsó (10.) elem értékeit a 6. helyre hogy ne legyen "lyuk" a tömbben
    - a 10. elem értékeit nullázom
    - a nyitott vizsgálatok számát csökkentem egyel.

    Teszek a képernyőre egy kilépés gombot, ha kilép mielőtt végzett volna a 8 alkatrésszel, az aktuális értéket beírom a tömb következő helyére (aktuális+1)

    A kész vizsgálatokat logolom, így utólag át lehet nézni mi készült el, akár web serveren keresztül.

    Ha kilépés nélkül lekapcsolják a gépet az utolsó befejezetlen vizsgálat elveszik.
    Nem fogom tudni kiszűrni az ismétlődést, ha korábban szereplő kom. számot ír be ahol teljes volt a vizsgállat azt nem fogom tudni kiszűrni, csak a log-bal lesz látható.
    A log fájlok szerverre mentését meg kell valahogy oldani különben megtelik a tárhely.

    Elég macerás lesz de jelenleg nem tudok jobbat.

    BG

Új hozzászólás Aktív témák