Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mhmpista

    aktív tag

    válasz kk831228 #61065 üzenetére

    Igen van élmény faktor, megállni és megnézni fél méterről hogy hú meg fú az üzletben (marketingesek értenek a szakmájukhoz). Csak sajnos nem életszerű.
    Otthon nem 1 méterre ülsz a tvtől, és jelenleg nem azért nem ülsz 1 méterre a tvtől mert rossz a felbontása...
    Viszont amig nem 1méterről nézed hanem a sokkal életszerűbb 2-3 méterről akkor az a 4k már nem is olyan látványos.

    De amúgy ez igaz hogy ez a jövő, de nem azért mert olyan jó hanem mert mozdulási kényszere van a gyártóknak, viszont nem nagyon tudják hogy merre.
    Képminőség soha nem mozgatta meg az embereket, egy szint után. Kell valami vakítás is hogy lecseréljék a készüléket. Eddig bírta a smart meg a 3d.

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz kk831228 #61065 üzenetére

    Szerintem meg a 4k is nagy parasztvakítás a háztartásokban elterjedt TV-méretekben. Az emberek alapvetően a fullHD felbontáshoz sem ülnek elég közel. Ugyanakkor a felbontás sem minden és nagyon-nagyon jól tud mutatni fullHD felbontásban is mondjuk egy IMAX-kamerával felvett jelenet (lásd pl. Batman-filmek egyes betétjei), ahol nem is annyira a nagy felbontásnak, hanem a mélység-élességnek, színhűségnek, zajmentességnek van hihetetlen hatása a látottakra.

    Ne abból indulj ki, hogy milyen brutális megállni 20 cm-re egy 55"-os képernyőtől és onnan sem látni pixeleket, mert nem ez lesz a jellemző felhasználási köre senkinek. Egyébként a felbontásról annyit, hogy itt van a falamon a 65VT60, ami ugyebár "csak" fullHD és épp 1,5 méterre ülök tőle, de még mindig mehetnék közelebb és akkor is tökéletes marad a HD-anyagok képe, egyáltalán nem látod, hogy kevés volna a felbontás. Még közelebbről sem a felbontás lesz kellemetlen, hanem úgy 75 cm körül már észlelhetővé válik a ditherzaj. Nincs igényem a magasabb felbontásra, egyáltalán nincs. Ahogy pl. már egy iPad-en sem látnám értelmét tovább növelni a 2048x1536-os retina felbontást, mert így sem látod már a pixeleket, hiszen egy 10"-os kijelzőről beszélünk.

    Ne gondold azt sem, hogy a 4k TV-k majd egyből olyan színhűek lesznek. Az, hogy most iszonyatosan, hivalkodóan színesnek látod, az nem egyenlő azzal, hogy jó is!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • hunspikey

    őstag

    válasz kk831228 #61065 üzenetére

    Szerintem érdemes lenne kiszámolnod: 4k az pont 4 darab fullHD panel szépen összerakva. Na most jelenleg az 55 colt ajánlott nem több mint 2 méter 50 centiről nézni, különben nem látod az 1080p felbontást. Ezt én is kipróbáltam, mert nem hittel el - de sajnos igaz. Pedig hibátlan látásom van. Na most akkor már rém egyszerű gondolatban összerakni a 4db 55 colos TV-t és mi az eredmény? Egy 110 colos TV- ha 2.5 méterre ülsz.

    Na erre nem lesz pénze senkinek az tutti. Akkor mi marad? Közelebb kell jönnöd. 65 col esetén Mintegy 1.5 méterre - ezt már fekve csak úgy teheted meg ha 1: alá dugod a lábad a TV-nek 2: felhúzott térdekkel nézed, vagy netán vigyázzban ülsz :Y :C

    Szerintem most már te is elhiszed hogy full baromság a 4k úgy ahogy van.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák