Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz < CyberBob > #1170 üzenetére

    "Az az értelme, hogy egy beszélgetős műsort vagy komolyabb tartalmú filmet (nem 10 éveseknek szánt technikai demók pl.: Transformers és társai) nem szeretek kierősítve nézni ha fáradt vagyok vagy késő éjszaka van és alszanak a másik szobában"

    Egy jó hangrendszernek ez nem ügy, vannak éjszakai módok, amiket direkt erre találtak ki, jól is működnek. Emiatt még nem kell lemondanod a minőségről.

    "A keskenységi agymenést nem a fogyasztók akarták hanem a gyártók, így oldják meg a hátrányait."

    Pont, hogy nem! Rengeteg embert ismerek, akinek az a mániája, hogy ne legyen vastagabb a TV, mint egy tablet. Ilyenkor mindig megkérdezem, hogy miért, Te az élét fogod nézegetni a lapja helyett? Agyatlan baromság, de sajnos tényleg ez a felhasználói elvárás, rengeteg embert a design-nal fognak meg a gyengébb képességű TV-ket gyártó cégek, az ilyen igények miatt keskenyítenek egyre inkább.

    "Amúgy drágán jót csinálni abban semmi extra nincs majd ha reális áron sikerül na az lesz a nagy szám."

    Ez egy paradoxon. A jót mindig meg kell fizetni, ez mindig is így volt és mindig is így lesz. Lehet jó ár/érték arányú termékeket találni, de az igazán jó termékek mindig nagyon drágák lesznek és nem a hype miatt. Erre a legjobb példa a HiFi. Persze, mint ott is, a legtöbb területen igaz, hogy egy idő után már nagyon kis minőségbeli javulásért kell nagyon sok pluszt fizetned, ami rengeteg embernek visszatetsző, mert adott esetben az átlag ezt a javulást már nem is tudja érzékelni/értékelni, viszont ott már tényleg nagyon magas minőséget kapsz.
    Amúgy a Pioneer-t szerintem fölösleges pocskondiázni, ezt mindenki tudja, aki életében csak egy Kuro-t is látott: akár drágán, akár olcsón, de tulajdonképp a mai napig nem sikerült utolérnie egyetlen gyártónak sem a termékeiket, a Panasonic most jön olyan TV-kkel, amelyek már felveszik a versenyt az utolsó, 2009-es Kuro-kkal és árban is jobbak annál. Én erre mondom, hogy valami!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • KTTech

    veterán

    válasz < CyberBob > #1170 üzenetére

    Én hajnal 2-kor is simán használom a nem high-end, hanem belépő szintű hangrendszeremet panelben úgy, hogy kellemes élményt ad (Marantz NR1501 + Mission Mv8 Cinema Pack + KEF C4 sub, új ára egyben 270E volt, használtan megúszható 150 körül). A szomszéd viszont semmit nem hall ilyenkor belőle, de a szomszéd szobában levő albérlő sem hall többet, mintha a TV hangszóróit használnám.

    Az a szép benne, hogy halkan is szépen szól, sokkal szebben, mintha a TV hangszóróit hallgatnám (sőt, halkabban is tudom használni, mert nem kell az 5.1->2.0 átalakításból származó lehalkulást - és dinamikusabb jeleneteknél történő ordítást - korrigálni folyamatosan a távirányítóval). Ha esetleg van az erősítőben Dolby Volume, akkor az még rátesz erre egy lapáttal (sajnos az enyémben nincs) - mivel az képes a hirtelen megugró hangerőt kontrollálni, de pl. Dolby Digital tartalmaknál működik benne a night sound opció (pl. Natgeo HD adásainál, MTV adásánál stb).

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák