Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz maxpayne #91700 üzenetére

    Én ezzel engedd meg, hogy mint ex-Pana plazmás (65VT60 előtte 55VT50) vitatkozzak.

    Egyrészt a plazmának nincs feketéje - egy sötét derengés az egész, a frissító vonalak folyamatosan mennek, hogy ne hűljön le a panel, a valós 0,0033 nites "fekete" OLED szemmel egy szép szürke árnyalat egy HDR filmből.

    Másfelől a plazma képe tele van hibával. De úgy konkrétan.

    -Egyrészt szivárvány effekt- a 2500 herzes képi tartalom "belövés" miatt mozgó fehér/világos tartalmak színes pacákat hagynak maguk mögött
    -foszfor trail - a zöld foszfor lustább mint a többi minden mozgó világos test zöld csíkot húz
    -folyamatos remegés, vibrálás, a fizikai képfrissítés miatt
    -nincs valós fekete - a scanline-ok miatt csak sötét szürke van
    -black crush - hát igen pl Oblivion Morgan Freeman szivaros jelenete, OLED az egész arcot mutatja, a VT60 nem tudta -ez volt a kedvenc tesztem
    -iszonyú dither zaj - mivel egy plazma pixel csak 8 fényességi állapotot vehet fel, időben kell villogtatni a további árnyalatokhoz (ettől remeg) - de még a dithert is vastagon be kell vetni, hogy sötét közeli árnyalatokat meg tudja jeleníteni.

    Ha ettől mondjuk csak úgy a poén kedvéért mind, mind eltekintünk akkor ott van a maximális 90 nites SDR fényerő -lehet rá mondani, hogy mozis, de ez kb olyan mintha a Sokol rádióra azt mondanánk egy házi mozi rendszerhez képest, hogy meghitt - szóval maradjunk annyiban, hogy nappal nézhetetlen, HDR-t elfelejtheted, nem is tudja, appok lejártak róla stb stb, a lista végtelen.

    Ja, gyárilag közép stimulusnál 2.7 körül van a valóságban a gammája, az RGB tracking is gáz - 3 körüli delta E - szóval van baj..

    Félre ne érts - volt plazmám, mindig csak a legjobb az adott időben - János666 kalibrálta, mert vettem a fáradságot, hogy kihozzam belőle a maxot - szép színei vannak, tényleg CRT jellegű, de könyörgöm egy mai OLED-re ne mondjuk már, hogy nem hozza a szintjét.... vagy arra gondolsz, hogy nincs benne annyi képi hiba a mai napig :C

    Jó volt, szép volt - 10 évvel ezelőtt- de helyén kell kezelni.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák