Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • G_N

    csendes tag

    Sziasztok!

    A tegnapi naptól kezdve tulajdonosa vagyok egy ilyen készüléknek:
    https://www.philips.hu/c-p/55PUS7803_12/7800-series-ultra-slim-4k-uhd-led-android-tv-3-oldalas-ambilight-rendszerrel

    Sajnos néhány olyan problémával szembesültem, ami úgy tűnik meghaladja az értelmi képességeimet :)
    Este a kurva tv 5 percenként kikapcsolt. Vagy egy órát szoptam vele, mire megtaláltam az android beállítzások között, a képernyővédőt, hogy az kapcsolja le a képet.

    Ma reggel viszont neki nekiültem, hogy átnézegessem a beállításokat, és megpróbáljam belakni a készüléket.
    Na ez azóta is tart. Az android résztől már agyér görcsöt kapok.

    Gyakorlatilag minden androidos funkcióhoz a súgó, és a leírás szerint a Home gombbal juthatok el.
    Ami a problémám ezzel az egésszel, hogy bár van kb ezer gomb a távirányító mindkét oldalán, szerintem az egyetlen gomb, ami semmit nem csinál, az a home gomb. Megnyomom, a tv visszajelez az alján, hogy érzékel egy gombnyomást, de az ég adta egy világon semmi nem történik. A play áruházat sem érem el, nem hogy telepítsek bármit. Kreáltam egy saját google fiókot a tvnek, abban be is van jelentkezve, upc box van rákötve hdmi-n keresztül, már a boxot is kihagytam, a kábelen keresztül csatornákat is felvettem, hogy lehet amíg az nincs meg, addig nem akar ez sem működni, de egyszerűen nem jutok vele dűlőre.

    Egy internet böngészőt sem tudok megnyitni, hogy azon keresztül jussak a play áruházba...
    Segítsetek légyszi. Én vagyok csak fogyatékos, vagy valamire kell esetleg áldást kérnem valakitől, hogy úgy működjön, ahogy a feltételezéseim szerint kellene?

    Köszi: Norbi

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz Tin #18463 üzenetére

    Vagány. Köszi, most megcsináltam újra, annyi különbséggel, hogy nem wifin, hanem kábelen engedtem ki a netre. És láss csodát, máris működik :)
    Most kiengedtem wifire, és már ott is megy... Nem teljesen értem, de mindenesetre működik. Köszike :)

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz Yocee #18533 üzenetére

    Ahoj!

    Avengers.Infinity.War.2018.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.TrueHD.7.1.Atmos.HEVC.HuN-TRiNiTY

    Feltételezem ugyanaz a kódolás.
    7803/12-n a gyári player nem boldogult vele. Hang volt, csak a kép állt meg. Droid alatt Kodi gond nélkül vitte...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lehet, hogy tök triviális beállítás, vagy valami egyszerű oka van ennek, de egy számomra furcsa jelenséget vettem észre.

    Jelenleg a hálószobánkban egy UPC mediaboxra van rákötve a TV ideiglenesen. A végleges helye egy másik szobában lesz, az a szoba még nincs teljesen kész, de mivel a TV már megvan, betettük addig a régi tévénk helyére/alá/elé, hogy ezt nézhessük addig itt, ha már megvan :)

    A végleges helyén egy mediacard fog üzemelni a készülékben a UPC-től, viszont amíg az nincs meg, addig, HDMI-n keresztül üzemel a BOX-ról.

    Nos, a hangerővel lenne egy kis problémám. Ha HD adóra kapcsolok a boxon, onnantól a BOX hangerő állítása úgymond megszűnik. Hiába hangosítom, vagy halkítom, akár nullára a boxon a box távirányítójával a hangerőt, nem változik. A TV-n kell lehalkítanom, főleg ha hangosabb az adás.
    Ez leginkább este zavaró, mikor a box halkabbra van véve alapból, majd csatornát váltok, és erre üvölt a TV. Ekkor ugye pánik jellegű TV távirányító keresés, vagy gyors csatornaváltás a BOX távirányítójával.
    Ha a HD csatornán leveszem a TV távirányítóval a hangot a TV ről, akkor pedig az ismételt csatornaváltásnál vissza kell hangosítanom a TV-t, hogy a BOX távirányítójával használhassam, mert gyakorlatilag nem hallani semmit a többi csatornán, mert ugye a TV lett lehalkítva.

    Nemtudom érthető lenne e amit megpróbáltam leírni, délután csinálok esetleg videót róla, hogy mire is kérdeznék rá, vagy mit kéne beállítanom, hogy a hang nagyjából állandó maradjon, ha a forrás nem változik, csak az adás milyensége....

    Köszi: Norbi

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz Voice24 #18893 üzenetére

    Szia!

    Nálam ugyan ez ment. 55PUS7803.
    Két különbség volt az általad leírt helyzethez képest: UPC box, és Viasat 6 HD.
    HDMI-n keresztül. Ez az egy csatorna. A jelenség dettó ugyanez. Üvöltött, mintha muszáj lenne.

    Én kerestem az upc-t, ott úgy tettek, mintha nem értenék a kérdésemet sem, és csak azt hajtogatták, hogy ha a készülékkel van bajom, forduljak a szervizhez.
    A box kiküszöbölésére hoztunk egy mediacardot a tvhez a szolgáltatótól, és ez a jelenség megszűnt.
    A box a régi samsung tv-vel sem produkált ilyen hibát, és nagyjából más HDMI eszközzel nem próbáltam ki a tv-t, de a mediacard-al megszűnt a hiba...

    (Havi egy ezresért ugye, mert annyit gombolnak le ezért a kártyáért rólad júpíszíék..... )

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz sly54 #18953 üzenetére

    Nekem UPC van, de most nézem, a viasat 6 ból nem találok náluk HD-t, csak a 3 ból, szóval a viasat 6 HD inkább viasat 3 HD. Ha hazaérek megnézem, de az tuti, hogy a HD csatornánál volt gondom...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy 55PUS7803/12 tv lóg a falon a nappalinkban. kb 3,5 éves készülék.
    Nagy bánatunkra, valami történt a készülékkel. Úgytűnik, cseréni kell.

    (A hibajelenség android alatt, és tv üzemmód alatt is jelentkezik.
    TV nézés közben jött elő először, normál üzemmód, egy sípolás, majd eldobta a rendszer a CI kártyát. CI kártya nem található szöveg, majd kártya újra bootol, mint a készülék bvekapcsolása során normál módon, és megy tovább minden, mintha mi sem történt volna. Először betudtam a kártya problémájának, hogy majd vodafone-nál cseréltetem a kártyát. A hibajelenség viszont akkor is jelentkezett, amikor disney + - on néztünk filmet. Morci lettem, kivettem a kártyát, most ugysem kell. De a hiba megmaradt. Annyi a difi, hogy most a kártyát nem hiányolja, de van egy sípolás, elmegy a hang, megakad a kép, aztán megy tovább minden. Szóval mostmár annyira jutottunk, hogy vélhetően audio codec hiba. Talán egy újra forrasztás segíthetne, vagy alaplap csere.

    Első körben megnézetném szervízzel, de a philips oldala nem nagyon ad találatot :)
    Nem feltétlen kísérleteznék vele, ha a szervíz egy kissebb összegért javítaná.
    Tudnátok adni támpontot, hogy merre indulhatok a szervíz keresése során?
    Tudnátok kontaktot adni a szervíz felé?
    Valamint, ha nem járható, vagy relatíve túl drága mutatvány lenne a javítás, eladnám ezt a készüléket így audio hibásan, az lcd panel hibátlan, az ambilight hibátlan, a készülék használható, a hiba időszakos, hátha találok valakit, akinek így pont jó lenne akár javításra, vagy donornak, vagy ezzel a hibával együtt is vállalja jó áron, mivel mondjuk csak megjelenítő kell neki. )

    Én pedig beruháznék egy újabb készülékre. 55-65" méretben.
    Amit olvasgattam visszafelé, és néztem magamnak, az a 806, ráadásul ez oled, 4 oldalas ambilight, bár ebből 48"-ost találtam 350-be :)

    Van valami javaslat, ami jó vételnek számít 350 körül?
    Az androidhoz ragaszkodnék, meg az ezüst/szürke színhez, kerethez :)
    Az oled csak hab lenne a tortán.

    Köszi: Norbi

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

Új hozzászólás Aktív témák