Keresés

Aktív témák

  • Hondafan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Újonc vagyok, de már régóta figyelem a fórumot.
    Most állok gépbővítés előtt.

    Ami fixnek tűnik: Antec Sonata 380W Truetype S táppal, hogy stabil legyen a cucc és P4P800-E Deluxe.

    A kérdésem az lenne, hogy nem volt türelmem ennek a topicnak a több, mint 1000 hozzászólását elolvasnom, de kiváncsi lennék, hogy mennyire lehet bízni a fenti alaplappal abban, hogy húzni tudom mondjuk a P4 3.0 Northwood-os procit.

    Azért veszek inkább 3.0-ásat a 2.8-as helyett, mert mi van ha nem megy a tuning egyáltalán, akkor sem szeretnék elégedetlen lenni nagyon.

    Szóval próbálgatni nem fogom tudni, veszek egy 3.0-ás procit és kész, aztán bízom benne, hogy valamennyire lehet stabilan húzni. Erre a ''valamennyire'' lennék kivéncsi, ha egyáltalán van rá válasz.

  • Hondafan

    csendes tag

    Köszi a válaszokat!

    Ha nekem menne 225-230-on kőstabilan, akkor már nagyon elégedett lennék, hiszen az a 15-ös szorzó miatt 3.4Ghz körül lenne, ami nekem elég lenne és akkor spórolni is tudnék, hogy nem DDR500-ast vennék, hanem DDR466-ost, abból is mondjuk a nagyon jó árban kapható AData-t 2x512-őt.
    Ily módon a 230-as max FSB tökéletes is lenne és nem is húznám nagyon túl a procit, ami miatt talán stabil is lenne nagy biztonsággal.

    Viszont a problémám, hogy csendet is szeretnék, amit az Antec táp és a tervezett HIS Exclaibur R9800 Pro-ból az ICEQ modell, illetve a passzív hűtésű P4P800-E Deluxe biztosít is, ezért ezt a vonalat követve egy Igloo 4360 Light-ot tervezek a maga 20 dB-jével, csak nem tudom, hogy elég-e a 3 --> 3.4 tuninghoz.

    Szóval nektek mi a véleményetek? Elég ehhez az Igloo 4360 Light?
    Gondolom ez függ attól is, hogy az alapfeszt mennyire kell emelni a sikeres tuninghoz, amit viszont szintén a proci milyensége határoz meg. Nem?

  • Hondafan

    csendes tag

    válasz Docci #1853 üzenetére

    Valamin spórolni kell, főleg ha nem akarom vagy nem tudom 230-as fsb fölé húzni.
    Akkor miért lenne értelme megvenni jó drágán az 500-as ramot? Ha nem bírja a proci, akkor nagyot szívtam az 500-as ram ára miatt.
    Valószínű az lesz, hogy az esetleges szívás miatt most megveszem a 466-os adata ramokat meg az igloo-t, aztán ha menne, de nagyon melegszik 3.4 körül, akkor megveszem a Zalman alcu-t és az igloo ára miatt viszont nem szívok akkorát. Megnéztem Gianni topicját, nem nagyon vannak tesztelve a procik, inkább csak általában igaz, hogy tuningolhatóak a P4-ek, de ahogy elhangzott, semmi nem garantálja, hogy nekem milyet sikerül kifognom.
    Viszont sajnálnám, ha beleölök rengeteg pénzt az 500-as ramokba és a Zalman alcu-ba, aztán alapon megy csak a proci.

    Ugye az Adata ramok jó minőségűek?

  • Hondafan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy EE magos 3.0 malay procim, ami kiválóan húzható. 240-es FSB-vel szinkronban ment a 466-os adata ramokkal 3.6 Ghz-en, teljesen stabilan. Nyúztam cpu stability-vel stb, semmi fagyás. Viszont reboot-kor az esetek 90-95 %-ban nem indul a gép, ki-be kell kapcsolgatnom, hogy elinduljon, teljesen fekete képernyő.
    De amint egyszer elindul, soha nem fagy bele semmibe.

    Ez mitől lehet?
    Lehet, hogy a ram miatt nem tud mindig bebootolni, vagy ez a proci húzás miatt van?
    Tényleg az a furcsa, hogy teljesen stabil, ha már bebootol, még az XP-se fagyott bele soha.
    A proci is alacsony hőmérsékleten megy, Zalman alcu-val 40 fok körül mozog aida szerint, nyüstölve is (az említett cpu stability teszt alatt) 51 fok volt a legmagasabb érték.
    A ram 1.65 volton megy, adhatok magasabbat az adata-nak?

Aktív témák