Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xPraetoriaNx

    senior tag

    válasz Gubek-Einste #37424 üzenetére

    Olyan problémám van, hogy előző gépemen hónapokig használtam gond nélkül Wake on LAN-t, de amióta gépet cseréltem, ha bekapcsolom a "power on by PCI-e" opciót BIOSban, 10-ból 9x visszakapcsolja magát a gép 4-5 másodperccel kikapcsolás után.

    Régi alaplap: ASUS P8B75-V, új alaplap ASUS Z170 Pro Gaming, BIOSt frissítettem (3016-es verzió, 2016/12/29 release)

    Nézelődtem már neten a dolog kapcsán, alábbiakat próbáltam már ki:
    - Fastboot kikapcsolása W10-ben is, BIOSban is
    - ErP mód állítgatása (disable volt alapból, "Enable(S4+S5)" és "Enable(S5)" beállítás se segített, bármi is legyen az)
    - Registryben is írtam át értéket (amit fejből meg nem mondok micsoda, s melóhelyről megnézni se tudom, de utólag otthonról pótlom ha kell.
    - Elméletileg az is be van állítva, hogy ne induljon újra "power loss" esetén.
    - Már kínomban azt is próbáltam, hogy leállítás előtt letiltom Windowsban a hálókártyát, de szintén nem segített.

    Ami még fura, hogy ha kikapcsolom a "power on by PCI-e" funkciót, akkor bár nem indul újra, de a hálókártya LEDek ugyanúgy égnek-villognak. (Arra emlékszem hogy régebben egyszer sikerült azt kikapcsolnom, de totál elfelejtettem melyik beállítás volt, pedig már menüpontról menüpontra végiglépkedtem a BIOSon már kínomban.)

    Van valami tippje esetleg valakinek?

    There is no war. Only the harvest.

Új hozzászólás Aktív témák