Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz stigma #36432 üzenetére

    Kérdésem az lenne hogy ezek az értékek a routertől 2 méterre mértem, normálisnak mondhatóak?
    Álljak át másik csatornára valamelyik wifiniél?

    Normálisnak normális de nem jelent semmit mert csak vételi jelszint értékek. Használat közben milyen sebesség? Ilyen zsúfolt környezetben nehéz megfelelő csatornát találni, végig kell próbálni az összeset, lehetőség szerint 1 és 11 között maradjál mert sok eszköz nem támogatja a 12-est és 13-ast.

    Másik kérdésem az lenne hogy érdemes lenne átállnom AP módban(lehet rosszul írtam) , hogy a fő feladatokat a Trendnet routerem végezze, mert néha tapasztalok netszakadás, vagy rossz wifi jelerősséget. Ez szerintem nem biztos hogy összefügg , T-home-nál jeleztem a problémát és elvileg kimérték a netem minőségét + jelerősséget is, de ők azt mondták nem náluk vana gond.
    A netszakadozás és a rossz wifi sebesség valószínűleg a zsúfolt környezet miatt van.
    AP módba a másodlagos eszközt kellene állítani amikor a Cisco az esetlen DHCP forrás.
    A másik lehetőség a dupla NAT amikor a Cisco és a Trendnet is router módban van de eltérő alhálózati beállításokkal, ilyen a Cisco szokás a másodlagos router WAN IP címét DMZ-be rakni mert nem kell később a port forward-dal foglalkozni a Cisco-n.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés