Új hozzászólás Aktív témák

  • markussandor

    senior tag

    Sziasztok!

    A neten számtalan teszt és videó található az opus bt-c3100 töltőről, akár magyarul is, ezért nem írom le századszorra a műszaki paramétereit.
    Néhány teszt, én is ezek alapján választottam pont ezt a modellt: [link], [link], [link].

    Szinte hibátlan, tökéletes készülék, de egy apróság miatt mégis érdemes beszélni róla, ami a tesztekben nem hangzik el sehol.
    És ez nem a hangos ventilátor, mert szerintem nem az, persze ne hálószobába használjuk, mert ott hangosnak fog tűnni :-)

    Én a melegedést tartom a legnagyobb problémájának!
    200-750 mA-es töltés/kisütés mellett valóban hibátlan, ám ha feljebb megyünk 4*1A-re, akkor már durván melegszik az akku, ami nem kimondottan egészséges egy Li-ion cella esetén!

    Gugliztam egy kicsit, egy youtube videóban vezetékeket forrasztott a srác a negatív -mozgó- érintkező lábaira, így elvileg nem a vékony rugón keresztül folyik az áram, hanem a vastagabb vezetéken.
    Sajnos semmit sem ért a dolog!
    Végeztem egy másik tesztet, van egy készlet Li-ion foglalatom, ezt vezettem ki 0,75 mm2-es vezetékkel a töltőből, és két akkut behelyezve a maximális 2A-es töltő áramot állítottam be, kisütő áramnak a maximális 1A állítódott be.
    Pár perc elteltével elindult a beépített ventilátor, és az alábbi tapasztalatokat gyűjtöttem:
    - az akkuk hőmérséklete alig észrevehetően melegedett, mintegy 31 C fokra
    - nagyon meleg (48 C fok) a töltőben az akku negatív érintkezője, pedig nincs is akku benne!
    - az alaplapon tűzforróak (106 C fok) az smd alkatrészek, az infravörös hőmérőm szerint

    Ezekből arra következtetek, hogy a beépített apró ventilátor nem alkalmas a feladatát megfelelően ellátni...
    Találtam egy remek videót, ahol a srác 3D nyomtatóval csinált hozzá egy magasabb alkatrészt, amibe kényelmesen elfér egy 8cm-es ventilátor. [link]

    Most már csak keresnem kell egy céget, akik tudnak 3S-ben nyomtatni...

Új hozzászólás Aktív témák