Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mtibee2

    tag

    Sziasztok!

    Vettem egy Domino DM368-as kínai okosórát Android 5.1-gyel. (Nem Wear, és nem is Tizen.) Az volna a kérdésem, hogy létezik-e erre az operációs rendszerre olyan alkalmazás, amivel le lehetne cserélni a számlapot, mert gyárilag csak kb. 30 van, és hamar rájuk fogok unni, szerintem...
    Találtam egy swlauncher nevű alkalmazást, ami lecseréli a gyári indító alkalmazást, de az a frissítés óta nem működik megfelelően. (Szétcsúsznak rajta a mutatók.)

    Amúgy, ha érdekel valakit, szívesen írok róla néhány gondolatot!

    Köszi:
    M. Tibor

  • mtibee2

    tag

    válasz kaszibat #1756 üzenetére

    Én is megtaláltam azt a videót, és annak a leírásában szereplő launcherről írtam, hogy az Android frissítése után elcsúsznak a mutatók a számlapon. (Erről többen is panaszkodtak a hozzászólások között.)

    A Megás linked pedig nem működik.

    Azért köszönöm a választ!

  • mtibee2

    tag

    válasz Kapanyél #1759 üzenetére

    Úgy tűnik, hogy ezzel a launcherrel működik minden, nagyon szépen köszönöm! :R

  • mtibee2

    tag

    Sziasztok!

    Nem rég keresett fel engem egy fórumtárs, hogy írjak neki néhány gondolatot a Domino DM368-as okosórámról, íme a válaszom, remélem, másnak is hasznos lesz!

    "Szia!

    Megpróbálom áttekinthetően leírni a véleményem:

    + minőségi anyaghasználat
    + kényelmes hordani
    + a legkisebb csuklómérettől a legnagyobbig használható (nekem rohadt vastag a csuklóm, mégis jó rám)
    + gyönyörű AMOLED kijelző
    + gyors processzor
    + sok RAM
    + gördülékeny, gyorsan reagáló menü
    + kellően hangos, és tisztán szól a hangszórója
    + jó minőségű a mikrofonja
    + bekapcsolt Wifi esetén működik a hangalapú keresés, nem kell pötyörészni
    + internetről letölthető számlapok (a gyári launcherhez kb. 30 van, és nem is olyan rosszak)
    + repülőgépes módban (csak karóraként használva) 4 napot bír az akku
    + bekapcsolt Bluetooth mellett (a telefonommal párosítva) 2 napot bír
    + cserélhető launcher (az Eric féle launcherrel többszáz kompatibilis számlap található a neten)
    + mivel teljes értékű android, használható a Play Áruház, és telepíthetőek az ott található programok
    + az alkalmazásokat van mód kerek, illetve szögletes módban megtekinteni (ha esetleg a lekerekítés miatt nem látszana egy alkalmazásban a sarokban lévő gomb)
    + lehetséges távirányítani a telefon fényképezőjét, és még egy előnézeti kép is megjelenik (társított telefonnal, és a WiiWear használatával)
    + távirányítható vele a telefon médialejátszója (csakugyan társított telefonnal, és a WiiWear használatával)
    + ha esetleg nem találnád a telefont, vagy az órát, és fut a WiiWear, meg lehet csipogtatni az eszközöket a másik társított készülékkel

    - sajnos rosszul van kalibrálva az akkutöltöttség kijelzése, előfordul, hogy 20-25% körül kikapcsol az óra
    - hiába van meg minden szükséges hardver, és párosítás a telefonnal, nem lehet kommunikálni az órán keresztül (SIM-mel nem próbáltam, úgy valószínűleg működik)
    - csak egyféle alkalmazással hajlandó kommunikálni a telefonnal, és az a SinWear, vagy más néven WiiWear
    - a kijelző méretéből fakadóan egy iszony rajta gépelni, de olyan 85-90%-os pontosságot el lehet érni a billentyűzettel, ami meglepő (nincs ékezet!)
    - nincs magyar nyelv benne, bár, ha frissíti az alapszoftvereit, néhány elem magyarul jelenik meg (sajnos újraindítás után elfelejti, hogy angol nyelvre állítom, és megint magyarul jelenik meg néhány menüpont, ami elég nagy katyvaszt eredményez)

    Van alternatív launcher az órához (az Eric féle), de nem túl megbízható, van úgy, hogy egyszerűen nem lehet számlapot váltani újraindításig, vagy nem jeleníti meg az értesítéseket, csak bekapcsolja a kijelzőt. A sok kis hiba miatt inkább a gyári launchert használom, egyre több számlap érkezik arra is, és stabilan, megbízhatóan működik, törődött, és törődik is vele a gyártó. (Még Andriod frissítés is jött rá, amikor először bekapcsoltam!)

    A szíj elég mereven van rögzítve a készülékházhoz, szerintem nem cserélhető, de kényelmes, és elég tartósnak is tűnik.

    Ha valamire nem tértem ki, és érdekelne, kérdezz nyugodtan!

    Linkek:
    Eric féle launcher: [link]
    Számlapok: [link] [link] [link]"

  • mtibee2

    tag

    válasz galbi1972 #1877 üzenetére

    Szia!

    A GPS 5-10 mp alatt talál jelet, és elég pontos is, mind kültéren, mind beltéren. A leggyorsabb mozgás, amit eddig követtem vele, az a gyaloglás, azt elég jól lekövette, nem mászkált el, nem késett. Autós/kerékpáros navigációra, követésre tehát nem tudom, hogy alkalmas-e.

    Az óra menüjében megtalálható a Wifi hotspot funkció, de azt sem próbáltam még, biztos, hogy működik.

    Szerintem a SIM foglalat, és a hangszóró nyílásán beázna az óra, ha víz érné, szóval nem javaslom, hogy ebben ússz, vagy zuhanyozz. Talán a fröccsenő víz ellen védett, de ha hivatalosan tudná ezt, biztos, hogy így reklámoznák.

    A töltési időt még nem mértem, de olyan 2-2,5 óra lehet. Ha legközelebb lemerül, lemérem, és ha eltér ettől, akkor beírom ide.

    Ha van még kérdés, szívesen válaszolok!

    Üdv.:
    M. Tibor

  • mtibee2

    tag

    Sziasztok!

    Tud valaki olyan appot okosórára (DM368, 400x400-as kerek kijelző), amivel tudom távirányítani a Powerampot, vagy egy tetszőlegesen kiválasztott zenelejátszó alkalmazást a csatlakoztatott telefonon? (A gyári távirányítóval csak a hangerő működik, ha léptetni próbálok, akkor egy másik alkalmazásban indítja el a lejátszást...)

    Előre is köszöni:
    M. Tibor

  • mtibee2

    tag

    válasz mtibee2 #1870 üzenetére

    Domino DM368 vélemény 1 év után:

    + az akkumulátor még mindig annyi ideig bírja, mint a vásárláskor
    + nincsenek használati nyomok sem a kijelzőn, sem a szíjon, olyan, mint az új
    + a Universal Launcherrel számtalan számlap érhető el hozzá
    + a Watch Droid Phone/Assistant alkalmazásokkal több opció is elérhető a gyárilag támogatott SinWearnél/WiiWearnél
    + több mint 2 hónapig üzemelt többször is újraindítás nélkül (jellemzően egy-egy program beragadása okozta akkufogyasztás-növekedés miatt kellett a restart)
    + ugyanolyan gyors a menüje, mint vásárláskor

    Update az eredeti véleményemhez:
    + már nem csak a SinWear/WiiWear alkalmazásokkal tud kommunikálni a telefonnal, hanem a Watch Droid Phone/Assistant nevű programokkal is
    + a Universal Launcher használatakor már csak az értesítések nem mennek, a számlapok, és a menü elemei hibátlanul működnek (az értesítések átvitelét meg lehet oldani a fentebb említett appok használatával)
    - a kijelző giroszkóp általi élesztésekor nem a beállított számlap jelenik meg, hanem egy magas kontrasztú, puritán digitális óra (bizonyos körülmények között - pl. erős napsütés -, akár hasznos is lehet, de számomra inkább zavaró) - minden launcherrel ezt csinálja

    Összegzés:
    + az óra teljesítménye a mai napig elegendő minden funkció ellátására
    + nem karcolódik, és nem kopik sem a kijelző, sem a fémház, sem a szíj

    Az eredeti véleményem itt található.

    Ha valakinek kérdése merülne fel, szívesen válaszolok!

    Üdv.:
    M. Tibor

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés