Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • itanczos

    senior tag

    válasz sepsi0 #1050 üzenetére

    Úgy tűnik, nincs.

    Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

  • qqzs

    őstag

    válasz sepsi0 #1050 üzenetére

    itt a leiras szerint PB gazrol van szo bar aki irta bekeveri a co-t de latszik hogy fogalma nincs mit ir.
    Viszont en ilyen helyre nem raknek kinai kutyut ahol eletrol van szo mint pl co vagy pb gaz szivargas. Nekem aztan ez ne legyen okos ha riasszon ugy hogy az otodik szomszed is felkeljen ra :)
    -----------
    Visszaterve a okosmegoldasokra amikor kerdeztem mit kapcsolnek a sonoffal es hol lehet gyakorlati bevalt osszeallitast talalni. Akar xiaomi akar diy barkacs en nem latom ertelmet a wc villanyt kapcsolni telefonrol vagy netradiot alexarol (egyebkent alexa es google home is rendelkezik netradio kapcsolattal) meg a okos otthon sztereotipiak bemegyek es felkapcsolodik a villany (regebben talan volt szo rola hogy sima infras mozgaserzekelovel semmi ertelme mert a profi jelenlet erzekelok hokamera meg uh elven mukodnek)
    Szoval csak azt akarom mondani hogy az egesz okosotthon dolgot ugy erzem mint a google okoszemuveget hogy huuu de jo csak aztan megse jo semmire. Pl Samsung smarthings vagy akarmelyik nagy gyarto marketing anyagaiba is azok a semmire nem jo sztereotipiak vannak amik nekunk is egybol eszunkbe jutnak. Ha ok nem tudnak ertelmes gyakorlatban hasznalhato megoldast marketingelni akkor kezdem azt hinni hogy nincs is.
    Pl komplett vilagitasvezerles. Ugye eleve ugy mukodne normalisan ha mindenutt lenne nullaazaz mar epitesnel ugy vezetekelnek. De mire jo ez. En ket dolgot latok az egesz lakasban egyszerre le tudom kapcsolni a villanyt vagy lathatom egy screenen hogy hol van fel kapcsolva a villany. Lehetne a jelenlettel vezerelt vilagitas de ahhoz eszement aru jelenlet erzekelok kellenek. Mi masra jo? De ne olyat mondjatok hogy tudom csak szorakozas de majd ha komolyan akarok foglalkozni vele akkor jo lesz a megszerzett tudas.
    Mikor elkezdtem vele foglalkozni es en is belefutottam par ilyen szorakoztato kutyube elkezdtem keresni a neten gyakorlatban hasznalhato bevalt osszeallitasokat de nem talaltam.Van ilyen? Ahol leirjak hoyg xy erzekelovel meg bigyokkal megoldottam ezt meg azt. Nem az erdekel hoyg oldottak meg engem meg elobb csak az hogy mit oldottak meg

    Eladó: GTS450

Új hozzászólás Aktív témák