Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskornel

    addikt

    válasz k1csi #7863 üzenetére

    Általába igaz a fényképezés területén, hogy minél többe kerül valami, annál használhatóbb. Viszont a nagyon drága dolgok esetében, amiről feltételezik, hogy profikhoz fog kerülni, elvárt dolog, hogy profi módon használják azt. Pl. 600mm esetében, ugye nem gondolja senki, hogy azt kézből fogja valaki használni, mégha IS-is van benne. Nem az a "csak felemelem és tűz" kategória. És minden profi cuccal kb. ugyanez a helyzet.

    Szóval a 70-200 F2,8 esetében egyetértek veled, ám az IS-es verzióját nagyon sokan magasztalják FF váz beltéri derített fotózásnál. Az IS meg azért kell, hogy a bazi nehéz súly okozta kézremegést csökkentse.

    A vakus részhez: én a hátteren szoktam fényt mérni, megy -2Fé-re, majd az ETTL-II-t kiértékelőre teszem (ez a derítő mód). Általában jó eredményt ad, ha nem, akkor kicsit kompenzálom a vaku teljesítményét. Egy 430EXII elég egy kisebb sportcsarnok felére ISO 400-on.

    (#7859) cOxeR: Általában igaz, hogy a TC toldatok után már inkább csak statikus témákra jó a cucc. A fókusz rendszer rángatózó lesz, mintha túllendülne, majd vissza, megint túl stb. Egy csillapított színusz görbe mentén jut el a pontos fókuszig, és amíg leng, tiltja az exponálát. Így csökken a használhatósága. Arról nem is beszélve, hogy végig ugyanazon a ponton kell tartanod a cuccot. Ha a fókuszpont lecsúszik róla, kezdheted előlről az egészet. Ha nem feltétlenül kell a 70-200-as tartomány, akkor inkább egyből vegyél nagytelét.
    C 400 F5,6-ot, amit F5,6-ra terveztek, és ott érzi jól magát. Én az IS miatt választottam a 100-400-at, így a távoli mütyűr tárgyakon is ott lehet tartani a fókuszpontot. (tudom, hogy te kacsintgatsz a 400-500mm-es tartomány felé, azért írtam csak). Persze ezek már csak kinti használatra jók.
    Múltkor láttam 950e-ért használtan F4-es 500mm-est a v@terán. Az nagyvadakra FF-en pont jó lenne. Drága hobbi ez a fényképezés. :O

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák