Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • den89

    tag

    Sziasztok!

    Hová mennétek 500-550 km-en belül Horvát-vagy Olaszországba? Feleségemmel és a nyáron 2 és fél éves kislányommal mennénk. Tavaly Baskan voltunk, nem volt az igazi, gyerkőc még kicsi volt, a víz is hideg volt neki. Inkább fel-alá járkált a sétányon fürdés helyett, meg a kisvasútra ült fel napi 2x. :D Voltunk Soline-ben az iszapos parton, ott kellemes volt a víz, még a gyereknek is, de inkább kb Balaton feeling, mint tenger.

    Tudom, sokan nem véletlen maradnak inkább MO-on gyermekbarát szállodában, vagy Balaton, stb (Balatont mi inkább úgy szeretjük, hogy 1-1 nap lemegyünk, 30 km-re lakunk, ezért nem fogok fél misit kiadni...). De mi szeretünk külföldre menni, és manapság semmivel nem jön ki olcsóbbra egy magyar nyaralás, mint pl. egy horvátországi. Olaszország már kicsit drágább, de annyi pluszt meg is ér nekünk.

    Jesoloban voltunk 2017-ben, nagyon szerettük, 2019 Makarska, de ezeknél még csak ketten voltunk, más volt a prioritás. Ötlet, ahol egy picikét melegebb nyáron a víz, legalább 23-24 fokos, max 500-550 km, nem túl zsúfolt, esetleg gyerekbarát programok/lehetőségek is vannak?

    Köszi, ha segítetek!

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz den89 #6088 üzenetére

    Bocs, az nem mellékesen kimaradt, hogy Dél-Dunántúlról 500-550 km. :D

  • den89

    tag

    válasz Xarina #6091 üzenetére

    Kb. július közepe-augusztus közepe között szoktunk elmenni nyaralni. Akkorra már egész jó szokott lenni a tenger hőmérséklete, csak a pici gyereknek így is hideg volt a baskai részen. Mondjuk ott egy kicsit hidegebb is, azt mondják. Ráadásul pont kifogtunk 2 szeles, esős napot is. Nyilván kisgyereknek a 30 fokos víz lenne ideális, de az esélytelen, ha csak nem megyünk wellness szállodába. Olaszországban a Jesolo, Bibione, Lignano hármas játszik. Ott szállodába mennénk, amik viszont nagyot drágultak, egy átlagos 3 csillagos, nem is a parton lévő szálloda 400k lenne. Picit magasabb igényekkel már 600k. 2017-ben kettőnknek ez kb 300k volt. Horvátországban azért az apartmanok még akkora mértékben nem drágultak. Ott a közelebbi helyek szimpatikusak, ahol azért valami kis élet is van, pl. Medulin.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz Slyer #6117 üzenetére

    Szia!
    Mi Gran Canarián voltunk nászúton. 7 éjszaka volt, mindenestől olyan 7-800-ban volt (4 csillagos szálloda, repjegyek, autóbérlés, költőpénz). De ez 5 éve volt, azóta azért mindennek felment az ára. De bő 1 misiből azért talán manapság is ki lehet hozni.
    San Augustin részen volt a szállodánk, elég kihalt rész volt, érdemesebb közelebb a központhoz (ahhoz nekünk autóba kellett ülni), ha szerettek minden nap korzózni, meg ilyesmi. Cserébe viszont fullos szálloda volt, nagyon korrekt ár-érték arányban, medencékkel, koncertekkel, szuper kilátással.
    Ha sokat szeretnétek a tengerben/óceánban fürdeni, akkor inkább valami melegebb helyre menjetek, itt szeptember elején 27-28 foknál nem volt több, kb 20-21 fokos volt az óceán. Szerintem egyébként augusztusban sem lett volna melegebb. Ha aktívan szeretnétek eltölteni az időt, kirándulni, körülnézni egy szigeten, akkor ajánlom. A dűnék, a hegyek gyönyörű látvány, érdemes bebarangolni a szigetet. Nekem még Sioux City (western falu) tetszett nagyon. De ha passzívan töltenétek az időt, sokat szerettek fürdeni és a tengerparton lenni, akkor jó ötlet Zakynthos.

  • den89

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget, tanácsot szeretnék kérni. Hová mennétek Horvátországba/Olaszországba nyaralni egy addigra bő 3 éves és 8-9 hónapos gyerekkel? Tavaly sem voltunk nyaralni több dolog miatt (csak 1-1 nap Balaton), és a feleségem már nagyon vágyna egy külföldi nyaralásra, meg persze én is. Tavalyelőtt pedig az akkor másfél évessel nem igazán volt élvezhető Baska, mert ment amerre látott a leányzó, de most már egy kicsit komolyabb, talán élvezhetőbb lenne számunkra is. :D Igazából 2019-ben voltunk úgy utoljára külföldön, hogy igazán jó is volt. Nyilván a kisebb miatt most sem lesz egyszerű, de megpróbáljuk…

    Dél-Dunántúlon élünk, tehát innen még közelebb is van nekünk mindkét említett ország. Max 500-550 km-en belül gondolkodunk. Olaszországon belül sok variációs lehetőséget nem látok, ismerek: Jesolo, Bibione, Lignano. Vélemény? Horvátországon belül is a felső régió (pár éve KRK szigeten, Baskán voltunk), Crikvenica, Isztria bármelyik része. Akár ötleteket is szívesen fogadok, hogy szálloda vagy apartman legyen-e, stb. Úgy vagyunk vele, ha Olaszország, akkor inkább szálloda, ha Horvátország, akkor inkább apartman. Nyilván így Olaszország jóval drágább is lenne, ezt tudjuk.

    Köszönöm előre is az ötleteket, véleményeket!

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz dellfanboy #6996 üzenetére

    Nem rossz ötlet. De én úgy vagyok vele, hogy a családdal szeretnék nyaralni. Negatív és pozitív oldalával együtt. Pl engem is vittek másfél évesen Görögországba.
    A 3 évest már itthon lehetne hagyni nagyszülőkkel. De azért a 8-9 hónapost? Az meredek lenne. Főleg, hogy anyatejes. Nem lenne szívem/szívünk egyiket sem itthon hagyni. :)

    Nyilván mondhatja valaki, hogy mi vállaltuk a két picit, bírjuk ki, hogy pár évig kuka a normális nyaralás. De nehéz évünk volt tavaly. Ránk fér, és ahogy említettem rég volt igazán jó külföldi nyaralásunk.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz Balázzs #6998 üzenetére

    Köszi. Rab sziget tényleg szép lehet. Annyi, hogy nem szívesen kompoznék, de jó ötlet. Elgondolkodunk rajta. Rimini viszont a távolság miatt semmiképp nem játszik.Csak az általam említett régió, amit foghatónak érzek és megvan kb 6-6,5 óra alatt autóval. Jesoloban voltunk 6-7 éve, azt szerettük.

    Lehet öngól lesz/lenne a kisebb gyerekkel nyaralni. Még meggondoljuk.
    Amúgy Olaszo-ban (északi rész) kicsit melegebb lehet a tenger, mint Horváto-ban? Vagy inkább régiója válogatja? Másfél éve az akkor másfél évesemnek hideg volt a víz Baskán (pedig július végén mentünk, de szerintem nem lehetett több 22-23 fokosnál), nagyon keveset volt a tengerben.

    HKorn: feleségem is jobban szereti az igazi horvátos, kavicsos tengerpartokat, már csak a víz tisztasága miatt is. De ahogy írod is, gyerekkel a homokos, apró kavicsos mindenképp jobb lenne. Nagyszülős dolog sem rossz ötlet, nekünk is eszünkbe jutott már. De szerintem maradunk annál, hogy négyesben megyünk. :D

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz sasa134 #7011 üzenetére

    Köszi, a repülős út nem játszik. Kb 3 óra alatt jutnánk fel "háztól-házig" a reptérre. Plussz még ott várakozni, csekkolni, stb. Magunkat és csak zárójelben mondom, hogy másokat sem tennék ki ennek, hogy egy ilyen kicsi gyerekkel repülünk (gondolok itt a sírásra, ki-be szállásra az autóból, repülőből, stb). Meg akkor nyilván ha odaérsz az úticélhoz, ott sem fél óra, hogy leszállj, felvedd a csomagot, felvedd a bérelt autót és eljuss a szállásra. Áhh ezt én legkorábban 7-8 éves korukban vállalnám be. Nekünk amúgy sem volt jó élmény a nászútunkon a repülés, több oknál fogva is. Meg is beszéltük, hogy kb 8-10 évente fogunk repülni. :D

    Aki BP-i, és még közel is lakik a reptérhez, mint Ti, annak aláírom, hogy vállalható. Meg Nektek amúgy is hozzánk képest (Dél-Dunántúl) plussz 2 óra BP-ről, mire autóval eléred a határt. Szóval igen, így megfontolandó. De mi innen 6 óra alatt ott vagyunk pl. Jesolóban, vagy Baskán, ha csak nincs egy órás dugó valahol...

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz AMD Power #7017 üzenetére

    Ezt aláírom. Biztosan nem lesz/lenne nyugodt nyaralás. De ez még pár évig biztosan így lesz. Másfél évessel meg azért nem könnyebb, mert ő meg megy, amerre lát. Tapasztaltuk. Talán akkor lesz könnyebb, élvezhetőbb a nyaralás, ha már a kisebb is lesz legalább 3 év körüli. Meglátjuk, lehet nem erőltetjük.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    Kérdés, mennyire vagy/vagytok mobilisak, rugalmasak. Van-e gyerek/gyerekek, ha van/vannak, mekkorák. Milyen messze laktok a reptértől, mekkora macera odajutni, stb. A repülős út drágábbra jönne ki, a helyszínen autót is kell bérelni, vagy tömegközlekedni, stb. Ha Umag (Isztria), és autóval, akkor ezek a "macerák" nincsenek.

    Nálunk is Isztria a célpont (két kisgyerekkel). Azon belül egyelőre nem sikerült leszűkítenem a kört. Ezek jöhetnek szóba: Umag, Pula, Medulin, Rabac, Rovijn, Porec. Szóval kb bármelyik ismertebb település. :D Ha esetleg van ötlet, ajánlás, vagy esetleg mit zárjak ki, megköszönöm, ha segítetek. :B Nekünk most a gyerekbarát üdülés a cél, nem nagyon fogunk barangolni, komolyabban várost, látványosságokat nézni. Ez alapján talán kizárható Rovijn, Pula.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz Lipton #7167 üzenetére

    Köszi a tippet, megnézegetem. Távolságra még beleférhet. Dél-Dunántúliak vagyunk, onnan ezt a max 450-500 km-t lőttem be a gyerekek miatt.
    Én is sokat voltam Horvátországban szülőkkel, most újrafelfedezésben vagyunk a családdal. Viren, Makarskán és Baskán voltunk az elmúlt 5-6 évben. Krk sziget ezért most kizárva, mert ott voltunk utoljára, még egyszer (majdnem) ugyanoda 2 éven belül nem mennénk. Ezért játszik Isztria, esetleg Crikvenica és környéke, bár utóbbi annyira nem vonz. Vir és környéke se volt rossz, de valahogy annyira nem vágyunk vissza.
    Lopar-ra szeretnék egyszer eljutni a családdal, ha kicsit nagyobbak lesznek a gyerekek, most nem hiányzik, hogy még kompozni is kelljen.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    Sziasztok!

    Még mindig keresgélek, hová menjünk a családdal Horvátországon belül, két kisgyerekkel július vége-augusztus közepe körül (addigra kb. 3,5 éves és 10 hónapos.). Igen, tudom, sehova... haha. :D

    Fő szempont, hogy minél közelebb legyen, ne legyen túl zsúfolt. Esetleg legyen valami homokos part féle, vagy nagyon apró kavicsos. Túl sok látványosságnak értelmét nem látom két ilyen pici gyerekkel. De azért nem hullaszagú helyre mennénk, jó lenne valami kis feelinges sétány, stb. Zárójelben jegyzem meg, hogy nekem az olyasmi látkép jön be, mint Makarska. De ahhoz lejjebb kellene menni, tudom.

    Amikben gondolkodunk: Isztria közelebbi részei, Crikvenica és környéke. Sokkal távolabbi részek kizárva, fél-1 óra plussz utazás is sokat számít negatív értelemben a két kisgyerekkel. (Krk kizárva, mert 2 éve voltunk, Vir és környéke pedig nem jön be).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák