Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz tombar #10320 üzenetére

    Tippelni tudok. Szerintem GK104 lesz csonkolva 4-ből 3 GPC, a 32-ből 24 blending és így 256 bitből 192 bites memóriabusz marad. Így szerintem van sansza a HD 7800-ak ellen. De csak abból indulok ki, hogy a GK107 mennyire gyenge lett a Cape Verde ellen, valamilyen probléma van a skálázhatósággal, amit csak az NV láthat. Lehet, hogy ez csak a GK107-re igaz, de lehet, hogy a GK106-ra is, és akkor a Kepler esetében a GK104 az ideális felépítés. Sajnos többet kellene tudni, hogy konkrétan elemezzük ezt. Az biztos, hogy a GK107-ben van valami szűk keresztmetszet, mert az Anand tesztje szerint a Radeon HD 6670 ellen sem valami acélos. Ok raknának mellé GDDR5-öt, de a HD 7750-800 MHz így is messze van.
    Ezt sem teljesen értem [link] ... tipikusan olyan algoritmuson teljesít gyengén, ami a Keplernek fekszik. Ehhez képest a Fermi feleakkora teljesítménnyel gyorsabb. Teljesen rejtély ez a GK107. Valamit iszonyatosan elrontottak a tervezésnél, vagy a szimulációk során nem ellenőriztek mindent.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák