Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz Shkiz0 #180 üzenetére

    Mármint mire gondolsz? Nem ebben nem értettünk egyet, mert ezt nagyon sokszor írtam már le a fórumon én is, többek között ebben a topic-ban is, amikor beszélgettünk:
    42-es hsz
    1. "Nem, szerintem sem fog rohanni, ergo kisebb lesz a kereslete, ami viszi lefelé az árakat. Írtam bárhol olyat, hogy rohanni fognak ezekért? Egy szűk réteg vásárol az elején, aztán MSRP csökkentés, áresés, tőlem csak ezt láthattad a fórumon mindenhol, már hónapokkal ezelőtt is."
    2. "Szándékosan nem, kényszerből igen. Ahogy írtam már néhányszor: Az elején lehet, hogy nem veszed észre a bejelentett MSRP-n, mert profitot fognak maximalizálni a kevésbé árérzékeny fogyasztókon. Később, mikor ők elfogynak (ami most sokkal gyorsabb lesz, mint korábban bármikor), akkor csökkentenek."

    Olyat viszont nem nagyon olvastam senkitől, hogy 500$-t dobnak az xx80-ra, és egy gyengébb 4080-ként fogják árulni a 4070-et 400$-ral drágábban. Ez a része tényleg erős. :DDD

    Alvin_ti4200: "Nincs itt semmiféle beragadt készlet, Jensen a legutóbbi részvényeseknek tartott negyedéves callján egyértelműen közölte többször is"
    Azokon a callokon most nagyon szépeket kell ám mondani, és egyre nehezebb lesz, ahogy haladunk előre.
    "így mindig pont akörül lesz a kínálat, mint az aktuális kereslet"
    Ez meg szép így elméletben, kíváncsi leszek rá, hogy fog működni a gyakorlatban. :U
    Köszi amúgy ezt a linket, kíváncsi vagyok mit mond, úgyhogy belehallgatok majd.

    tlac: Ennyivel biztos, hogy nem drágább. Egyébként tök mindegy, mit lehet és mit nem, ha kereslet nem lesz rá ilyen áron. Mit csinálnak abban az esetben, farkasszemet néznek a fogyasztókkal vagy ehelyett elkezdenek árat vágni és kisebb nyereséget, rosszabb esetben esetleg veszteséget realizálni? Nem lesz mining/crypto boom, scalperek, pénznyomtatás, stimulus check, otthon ülő emberek... az a csúcs volt. Recesszió lesz. Kukkants rá a mai hírre a tévéiparról (ami szintén tovább fog romlani), az vár a kártyákra is. Ez egy ilyen időszak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák