Új hozzászólás Aktív témák

  • weborgon

    csendes tag

    Jelentem mai nappal én is csatlakoztam az Inno3D 1050 2G videókártyát használók táborához :-), némi vacilálás után végülis a kétventis Twin változatnál döntöttem.

    INNO3D GTX 1050 N1050-1DDV-E5CM 2GB Twin X2

    IPON, 38.000 Ft., 3 év gari. Egy 26 hónapos ASUS 750 Ti -t váltott (ami amúgy számomra az uccsó 10 év "kedvenc" kártyája volt), de most még 30.000 Ft. -ért el tudtam passzolni, gyanítom, hogy az ünnepek után már nagyot buktam volna rajta.

    Nade megjött az új 1050 -es, tegnap beszereltem, aztán ma egész délután teszteltem. A csomagolása enyhén szólva spártai, kb. mint egy TESCOS doboz, amibe a tejfölt szoktam pakolni.. Tartozék nuku, csak egy papírtokos CD és slussz. Maga a kártya viszont OK, "van súlya", az összeszerelés minősége rendben van.

    Benchmarkok:

    FireStrike: 6935
    SkyDiver: 22759

    Unigine Heaven (1920x1080, 8xAA, Ultra, Extreme Tessellation):
    FPS: 33.7
    Score: 848
    Min FPS: 20.6
    Max FPS: 73.4

    Játékok (FullHD):

    XCOM2, high: 40-50 FPS
    Witcher 3, high: 40-50 FPS
    Civilization 6, high: 50-70 FPS
    Fallout 4, high: 40-50 FPS
    GTA 5, high: 40-60 FPS

    Ezek kb. 70-80% -al jobb eredmények, mint az előző 750 Ti kártyával voltak; az előző generációból leginkább a 2 GB -os GTX 960 szintjével van pariban.

    DX12 alatt nem próbáltam, lévén még nincs Win10 a gépemen (+ a jelenlegi felhozatalból még egyelőre nincs is olyan DX12 game, ami érdekelne). Tuningot sem próbáltam, sose szoktam, meg ezen a kártyán amúgy sincs plusz tápcsati.

    Az Inno3D 1050 2G Twin kártya alapjáraton, böngészés, filmnézés, stb. közben 28 fokos, 20% -on pörögnek a ventik ami 800 RPM -et jelent. 2 órányi benchmarkozás és játék után 61 fok volt a plafon ameddig felmelegedett, ekkor 26% -on jártak a ventillátorok (1040 RPM). Akár így, akár úgy, a hangja semmi, szó szerint némán pörög a kártya (ha 20 centire dugtam a fejem a gépházhoz, akkor se hallottam semmit). Mondjuk ez gondolom főleg azért van, mert csúcsjáraton se eszik többet 55-60W -nál, azt meg nem kunszt lehűteni; szerintem ez az a kategória, ahol még a sima egyventis megoldások is bőven bevállalhatóak - és bármely kétventis hűtő már-már overkill.

    Summa: aki hozzám hasonlóan high-medium beállításokal és 40-50 FPS sebességgel játszik (+ olcsón akarja megúszni a váltást), az nyugodtan választhatja ezt az Inno3D 1050 -et is. Hozza amit kell, halk, és ha azt veszem, hogy 2-3 hónapja még 58-64e között mozogtak a kétventis, kétgigás 960 -asok, akkor ahhoz képest ezt a teljesítményt most kvázi egy húszassal olcsóbban megúszhatja. Sokakkal ellentétben egyébként én úgy gondolom, hogy ennek (és a többi) kártyának az ára már nemigen fog lentebb menni a következő fél évben legalábbis, mivel 1-2 héten belül szinte biztos a FED kamatemelés, ergo a dollár árfolyam felfelé fog mozdulni és egy darabig tuti ott is marad. Anno én még 32.000 Ft -ért vettem az ASUS GTX 750 Ti -t 2014 őszén egy akcióban, ami aztán szépen fölkúszott a 40 -es tartományba és ott is maradt, most is valami hasonlót várok. Szóval aki váltani akar, annak szerintem most kell lépnie.

    Na bocsi a hosszúért. :-)

Új hozzászólás Aktív témák