Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lappa86

    tag

    válasz l.skywalker #430 üzenetére

    "Netflix partners with content providers to license streaming rights for a variety of TV shows and movies."

    De ez már megint nem azt jelenti, amiről te írogatsz, pláne nem azt, amit te itt következtetésnek levonsz. :(

    "Ami az elemzéseidet illeti, nagyon ügyesen kiragadtál pár részletet, de a lényegen nem változtat"

    Két pénzügyi alapmutatót (ROE, likviditás) választottam ki, amiket a legtöbb befektetési elemző is meg szokott nézni, nem random részleteket ragadtam ki. És ez pont a lényegen változtatott, ugyanis ebből világosan kiderült, hogy a jövedelmezőség a világpiacra lépés ellenére nem javult, a befektetőket pedig sosem a most érdekli, hanem a cég mostani értéke PLUSZ a befektetésből (ami a világpiacra lépés volt egy éve, ugye) származó hozamok (illetve ezek jelenértéke, de ebben már tényleg ne menjünk bele, bocs, ha a gyorselemzésemben nem számoltam az inflációs rátával). Azért a '17Q1-es predikció nagyon durván hurráoptimista, ilyet jellemzően azok a cégek szoktak csinálni, akik túl sok jót nem várnak, csak a részvényeseket akarják megnyugtatni, hogy ne vedd ki a pénzed. Én egyébként továbbra sem mondom azt, hogy a Netflixnek ne menne jól (még!), azt mondom, hogy a nemzetközi terjeszkedés nem megy jól*, aminek az egyik oka lehet a lokalizált tartalom hiánya és a hiányzó ügyfélkapcsolatok. Innen jutottunk el oda, hogy már lassan elnézést kell kérnem, amiért bátorkodtam megjegyezni, hogy ácsi, nem úgy van az.

    * Igen, én is látom, hogy hány millióval bővült a nemzetközi előfizetők száma. Viszont azt is látom, hogy ez tökéletesen megfelel a korábbi növekedés mértékének, vagyis a trenden érdemben a tavaly év eleji 130 országban megjelenés nem változtatott.

    "Dől a lé a Netflixhez"

    Hjah, rövid lejáratú kötelezettségek formájában.

    "PS: veled ellentétben én legalább megtaláltam a pénzügyi jelentéseket"

    Ez megint micsoda? Mert én szerinted mi alapján néztem meg a jövedelmezőséget és a likviditást, tán a levegőre volt felírva? Vagy megint csak nagyot akarsz mondani?

    Always with the negative waves.

Új hozzászólás Aktív témák